مصالح ساختمانی

40 درصد ثروت جهان در اختیار کشور های اکو است

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: کشور های اکو با در اختیار داشتن 40 درصد از ثروت جهان هنوز عملکردِ مناسبی در سرمایه گذاری ندارند.

24 خرداد 1401

چیزهایی که باید درباره دنیا نما بدانید

ایران، منطقه ها حیرت انگیز زیادی دارد و جهان نما در 85 کیلومتری گرگان و جنوب شرقی شهرستان کردکوی یکی از این منطقه ها حیرت انگیز است. جدا از چشم انداز حیرت انگیز جهان نما و دید وسیعی که از بالای آن میتوان به جنگل های پایین دست داشت، دلایل دیگری هم باعث می...

24 بهمن 1400

مذاکره با خارجی ها برای ساخت مسکن با هدف انتقال فناوری

خبرگزاری خبرنگاران- معاون وزیر راه گفت: مذاکره با شرکت های چینی و ترکیه ای برای ساخت مسکن با هدف انتقال فناوری و تجربه اجرا شده تا در زمان محدود یک سال یا کمتر، تعداد زیادی مسکن با کیفیت بسازیم.

27 آبان 1400

پرازوسین (PRAZOSIN)

عوارض جانبی مهم: خشکی دهان، اسهال، درد شکم، خونریزی از بینی، درد عضله و استخوان، تاری دید، ضعف و خواب آلودگی

23 مهر 1400

ایزوپروترنول (ISOPROTERENOL)

اندازه مصرف: 2 میلی گرم از ویال ایزوپروترنول را در cc500 دکستروز، 0/5 یا 1 میلی گرم ایزوپرترنول را در cc250 دکستروز 5% حل شده و با غلظت 4 میکروگرم در هر میلی لیتر به دست آمده و با سرعت 0/5 تا 5

19 مهر 1400

از پیکا (انحراف اشتها) چه می دانید؟

در صورتی که مصرف مواد طبیعی در فردی که سن وی بیش از 24-6 ماه باشد، به مدت یک ماه یا بیشتر مشاهده شود، فرد مبتلا به پیکا می باشد.این قبیل مواد ضد تغذیه ای عبارتند از: نشاسته، خاک، گل رس، خاکستر، گچ، مهر نماز، پودر لباس شویی، مو، صابون، خمیر دندان، قهوه،...

9 مهر 1400

نصب و راه اندازی دستگاه فلورسانس پرتو ایکس (XRF) در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان

اولین دستگاه فلورسانس پرتو ایکس (XRF) در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان با موفقیت نصب، راه اندازی و آماده ارائه سرویس شد.

14 مرداد 1400

روایتی از تاریخ عربستان در موزه ملی عربستان سعودی

خبرنگاران/خراسان رضوی موزه ها از ناب ترین پدیده های فرهنگی هر کشور و حافظ هنر و تاریخ نسل گذشته هستند که با یادگاری های باقیمانده سخن می گویند و هنر، فرهنگ و تاریخ را برای نسل بعد بازگو می نمایند.

24 تیر 1400

هنر پته دوزی چیست و چگونه انجام می گردد؟

پته دوزی یک هنر اصیل ایرانی است که نام های دیگر آن فطه دوزی و سلسه دوزی می باشد. پارچه زمینه پته پارچه ای ضخیم و پشمی است که عریض نامیده می گردد.

27 اردیبهشت 1400

توصیه ها به کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی درختان میوه

تهران (پانا) - سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای نسبت به کاهش 6 تا 10 درجه ای دما در شمال شرق، جنوب غرب، مرکز، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز هشدار داد.

14 اردیبهشت 1400

اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز، بقایای خانه ای قاجاری است

علیرضا قوچی، معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی بیان کرد: اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز متعلق به بقایایی از طاق زیرزمینی خانه ای قاجاری است.

13 فروردین 1400

اعلام بازسازی کاشیکاری های مجموعه مفخم بجنورد

ایلنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، بازسازی کاشیکاری های مجموعه مفخم بجنورد صورت می گیرد.

11 آبان 1399

خبرنگاران 27 خرداد؛ با مهمترین اخبار کرونایی تا جهش تولید در استانها

استان ها -خبرنگاران- چند ماهی از ورود ویروس ناشناخته کرونا به کشورمان می گذرد و هرچند حساسیت برای رعایت توصیه های بهداشتی در اوایل شیوع این ویروس بیشتر بود، ولی با گذشت زمان شیوع این ویروس پررنگتر شد و لازم است تا بر پروتکل های بهداشتی تاکید بیشتری شود....

24 مرداد 1399

بازسازی ساختمان و هزینه آن

خبرنگاران: حتما اصطلاح بازسازی ساختمان پیشتر به گوشتان خورده است. اما ممکن است تعریف دقیقی از آن نداشته باشید. یا حتی ممکن است تفاوت دو اصطلاح بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان را ندانید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا تعریف دقیق تری از بازسازی...

22 تیر 1399

بهترین محله های زنجان برای خرید مغازه را بشناسیم

شهر زنجان، مرکز استان زنجان است که در بخش شمال غربی ایران واقع شده است و از جمله شهرهای تاریخی و فرهنگی کشورمان به حساب می آید. به خاطر آب و هوای خوب، رشد صنعت و معدن، تجارت و همچنین صنایع دستی، توجه گردشگران را به خصوص در فصل تابستان به خود جلب نموده است.

21 تیر 1399

عوارض ساخت مسکن درتهران 30 درصد افزایش یافت

خبرنگاران : عوارض ساخت وساز مسکونی در تهران از امروز با اجرای مصوبه اسفند 98 مدیریت شهری افزایش پیدا می نماید.

17 تیر 1399

اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی آثار تاریخی استان اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از تخصیص 150میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی آثار تاریخی استان در سال 1398 اطلاع داد.

18 خرداد 1399

افزایش فشار صاحبخانه ها به مستأجران ، قراردادهای اجاره مسکن تا خاتمه خرداد تمدید خواهد شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این که بر اساس آمار حدود 37 درصد خانوارهای ایرانی مستأجر هستند، گفت: طی 2 ماه اخیر صاحبخانه ها فشار بر مستاجران برای تخلیه را افزایش داده اند.

14 خرداد 1399

آینده خوبی پیش روی بازار مسکن نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به رشد چشمگیر قیمت ها در حوزه مسکن، نمی توان آینده خوبی را برای این بازار تصور کرد.

21 اردیبهشت 1399