بازی و سرگرمی با دست خالی و بدون اسباب بازی

به گزارش مسافرت رو، ممکن است وسایل و امکانات زیادی برای تفریح و تفریح در منزل نداشته باشید، یا آنهایی که در دسترس هستند برایتان تکراری و خسته کننده شده باشند. اما ما این مژده را به شما می دهیم که برای خوش گذرانی و لذت بردن به هیچ عنوان نیازی به صرف هزینه و خرید وسایل نو ندارید. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید کمی خلاقیت و قوه تخیل است.

بازی و سرگرمی با دست خالی و بدون اسباب بازی

1- علایق خود را بیابید و ابتکار داشته باشید

با خودتان صادق باشید و دریابید که واقعا از چه چیزی یا انجام چه کاری لذت می برید. آیا حیوانات را دوست دارید؟ آیادوست دارید پزشک یا آتش نشان شوید؟ آیا فضانورد بودن شما را هیجان زده می نماید؟ هیچ محدودیتی برای تصورات و آرزوهای شما وجود ندارد. حتی می توانید نقش یک شخصیت یا موجود خیالی را برای خود درنظر بگیرید، یا تصوراتی از وقوع پدیده های غیر ممکن داشته باشید. می توانید فردی را یک روزه مشهور یا ثروتمند کنید. شما باید به قوه تخیل خود آزادی کامل بدهید.

2- به محیط اطراف خود توجه کنید

معمولا فضای داخل منزل را برای تفریح در نظر می گیرید؟ یا اینکه ترجیح می دهید در حیاط منزل یا پارک وقت آزاد خود را بگذرانید. آیا داخل منزل را امن تر و مناسب تر می دانید؟ آیا حیاط بزرگی دارید؟ آیا در اطراف منزلتان پارک بزرگ و مناسبی وجود دارد؟ آیا اتاق یا قسمت مشخصی از منزل را برای بازی در نظر گرفته اید؟ درنظر بگیرید که چه وسایل و امکاناتی در اختیار دارید و مطابق با آنها یک محیط بازی ایده آل برای خود مهیا کنید. اگر در داخل منزل هستید می توانید با جایگاه های راحتی و کاناپه ها برای خود کشتی دزدان دریایی یا برج یایک قلعه بسازید. تصور کنید در حال دریانوردی در دریا های وسیع یا پرواز بر فراز آسمان ها هستید. از همه وسایل موجود در منزل یاری بگیرید. می توانید از انواع وسایل موجود در آشپزخانه بهره ببرید و یک گروه موسیقی برای خود تشکیل دهید و شب هنگام برای اعضای خانواده کنسرت برگزار کنید.

در فضای خارج از منزل نیز می توانید بازی های تخیلی زیادی داشته باشد و لذت ببرید. می توانید با توپ های تنیس، توپ فوتبال و گچ روی زمین اشکال و محدوده هایی برای خود ترسیم کنید و در داخل آن به پریدن و جست و خیز و دویدن بپردازید و لذت ببرید.

3- برای بازی های تخیلی خود نامی انتخاب کنید

این کار یادآوری بازی ها را برایتان ساده تر می نماید. وقتی خودتان بازی و تفریحی را ابداع می کنید آن خلاقیت منحصر به فرد شما به شمار میرود و یادآوری و تکرار آن مطمئنا برای شما رضایت بخش خواهد بود.

سفر اکتشافی:

اگر شما یک فضای مناسب برای تفریح و بازی در خارج از منزل دارید می توانید در داخل چمن ها خم شوید و وانمود کنید که در حال تماشای حیوانات هستید. با احتیاط به اطراف حرکت کنید به طوری که باعث ترسیدن و فرار حیوانات نشوید. مانند یک مجری تلویزیونی که در حال تهیه یک برنامه مستند حیات وحش است رفتار کنید و مطالب رابرای بینندگان شرح دهید. اگر با دوستانتان در حال اجرا این بازی مهیج هستید آنها میتوانند نقش حیوانات یا همکاران شما یا سایر افرادی که در حال سیاحت و گردش و عکس گرفتن هستند را بازی نمایند. اگر حیوانات اهلی در اطراف شما هستند وانمود کنید که آنهاحیوانات وحشی بوده و بازی خود راروی آنها متمرکز کنید.

سفر سیاحتی:

شما می توانید تصور کنید که در حال سفر به نقاط مختلف دنیا هستید. در اطراف گردش کنید و طوری رفتار کنید که انگار همه چیز برایتان تازه و تازه و مهیج است و تمامی آنها واقعی و حقیقی هستند. در تخیلات شما یک پرچین می تواند دیوار چین، یک درخت برج ایفل، فضای اطراف شما چمنزارهای آفریقا یا دشت های هموار آمریکا باشد. شما مایلید در این محیط های تازه چه کارهایی انجام دهید؟ به یک رستوران بروید و غذاهای تازه و محلی آن منطقه را امتحان کنید یا دوست دارید وقت خود را به تماشای طبیعت وحشی اطرافتان اختصاص دهید؟ شما کاملا آزاد هستید و قادر به انجام هر کاری که اراده کنید می باشید.

با قوه تخیل خود می توانید یک جعبه کوچک مقوایی را به یک ماشین مسابقه، سفینه فضایی، یک میز کار ، یک جعبه ابزار یا هر چه که اراده شما باشد تبدیل کنید. می توانید قسمت هایی از جعبه کارتنی را به شکل درب یا پنجره برش دهید با روی جعبه نقاشی بکشید و به دلخواه خود آن را تزیین کنید. در این بازی و تفریح های تخیلی هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید هر وسیله ای را که می خواهید انتخاب کنید و با تخیل خود آن را به هرچه که مایل هستید تبدیل کنید و از این کار لذت ببرید. فقط خلاق باشید و لذت ببرید. به دوران کودکی خود باز شد و همچون یک کودک شاداب و سرخوش از همه چیز لذت ببرید.

با تخیل و تصورات خود شما قادر به انجام هر کاری که برایتان لذت بخش و مفرح است خواهید بود. شما می توانید از مطالب بالا ایده بگیرید و خودتان تفریح های تازهی ابداع کنید.

دکتر بازی:

اگر در فضای داخل منزل با دوستان یا اعضای خانواده خود قصد تفریح و سرگمی را دارید، می توانید یک نفر نقش دکتر و بقیه نقش بیمار را بازی نمایند. به عنوان مثال فردی که نقش بیمار را بازی می نماید روی تخت، کاناپه یا حتی زمین دراز بکشد و فردی که نقش پزشک را ایفا می نماید با ابزار و وسایل خیالی بیمار را معاینه، درمان یا حتی جراحی کند. افراد می توانند به نوبت نقش بیمار و پزشک را بازی نمایند.

از لباس ها یاری بگیرید:

لباس های مختلف را بپوشید و در نقش های مختلف ظاهر شوید. نقش هنرپیشه مورد علاقه تان را بازی کنید. صحنه ای از فیلمی را که به آن علاقه دارید بازسازی کنید و لذت ببرید. از بالش ها وکوسن های کاناپه در خلق فضای مطلوب خود می توانید یاری بگیرید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2180

به "بازی و سرگرمی با دست خالی و بدون اسباب بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی و سرگرمی با دست خالی و بدون اسباب بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید