مقالات گردشگری

استان بوشهر بیشترین پتانسیل جهت توسعه گردشگری دریایی را دارد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، استان بوشهر بیشترین پتانسیل جهت توسعه گردشگری دریایی را دارد.

18 فروردین 1400

62 درصد بیماران کرونایی بیکار شده زن هستند، رنج روانی زنان از گسترش کووید19

عضو هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات زنان، گفت: بر اساس گزارش موسسه های اجتماعی و شاخص جنسیت مرکز توسعه (SIGI) سازمان همکاری و توسعه مالی OECD، در سراسر دنیا زنان مراقبت های بسیار بیشتری از مردان انجام می دهند، بنابراین زنان تا 10 برابر بیشتر از مردان، محدودیت...

15 فروردین 1400

بازار تاریخی اردبیل با پنل های خورشیدی مجهز می گردد

خبرنگاران/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: براساس هدفگذاری های اجرا شده گرمایش بازار تاریخی اردبیل با استفاده از پنل های خورشیدی تامین می گردد.

13 فروردین 1400

اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز، بقایای خانه ای قاجاری است

علیرضا قوچی، معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی بیان کرد: اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز متعلق به بقایایی از طاق زیرزمینی خانه ای قاجاری است.

13 فروردین 1400

اربیل: به حاکمیت همسایگان احترام می گذاریم

به گزارش خبرنگاران، صفین دیزایی رئیس اداره روابط خارجه اقلیم کردستان عراق در مصاحبه با آناتولی گفت: چاپ تمبر یادبود ملاقات پاپ از اقلیم اقدامی نبود که از سوی اربیل تدارک دیده شده باشد.

12 فروردین 1400

غریب آبادی: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت توقف فرایند قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی، نتیجه دیپلماسی و مقاومت فعال و همچنین پیشرفت های چشمگیر در حوزه هسته ای در پرتو قانون اخیر مجلس شورای اسلامی است.

10 فروردین 1400

خبرنگاران چتر صیانت دولت از میراث ناملموس استان مرکزی

اراک - خبرنگاران - فرهنگ با زوایای میراث ملموس و ناملموس سرمایه هر جامعه است که در خود اصالت و هویت یک قوم را دارد و نیاز است که از داشته های این بخش حراست شده و این سرمایه ماندگار و ارزشمند به بهترین شکل تحویل آیندگان شود.

6 فروردین 1400

نخستین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در اراک تایید شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در اراک شناسایی شدو به تایید آزمایشگاه تشخیصی رسیده است.

3 فروردین 1400

خبرنگاران شبکه برق رسانی به 2 زیرساخت گردشگری بهره برداری شد

بندرعباس - خبرنگاران -مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: شبکه برق رسانی به زیرساخت های گردشگری به 2 روستای شهرستان قشم با 11 میلیارد ریال سرمایه هزینه شده بهره برداری شد.

2 فروردین 1400

پارک اسکان مسافر در شهر مارگون احداث می گردد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از فراهم شدن مقدمات ایجاد پارک اسکان مسافر در شهر مارگون اطلاع داد.

28 اسفند 1399

سه روستای دیدنی در خراسان با طبیعتی بی نظیر

درکش از روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که در شهرستان مانه و سملقان واقع شده است و به عنوان یکی از دل انگیزترین جاذبه ها و کم نظیرترین جلوه های گردشگری روستایی استان بر دامنه کوه یامان داغی لمیده است. اسم این روستا در گذشته دره کش بوده اما اهالی برای...

23 اسفند 1399

با شماری از معروف ترین جاذبه های طبیعی قاره آفریقا آشنا شویم

قاره آفریقا بیشترین تنوع در جاذبه های طبیعی را دارد. تنوع و گوناگونی در این قاره بسیار زیاد است، تاحدی که دیدن همه آن ها یک عمر زمان می برد. با ما در مقاله معروف ترین جاذبه های طبیعی قاره آفریقا همراه شوید تا شما را با شماری از زیباترین جاذبه های طبیعی...

20 اسفند 1399

یک سایت عراقی: فواد حسین فردا به تهران می آید

یک رسانه عراقی از سفر فواد حسین دولت مصطفی الکاظمی به ایران در روز چهارشنبه اطلاع داد.

15 اسفند 1399

خبرنگاران سرنشینان 300 خودروی گرفتار در منطقه تاراز اندیکا امدادرسانی شدند

اهواز- خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر به سرنشینان 300 خودروی گرفتار در برف منطقه تاراز شهرستان اندیکا امدادرسانی کردند.

10 اسفند 1399

اعلام اسامی آثار بخش بین الملل چهارمین جشنواره فیلم موج کیش

تهران (پانا) - اسامی فیلم های راه یافته به بخش مسابقه بین الملل چهارمین جشنواره فیلم موج کیش اعلام شد.

9 اسفند 1399

ساخت و ساز بر فراز کوه تاریخی صاحب الزمان کرمان همچنان ادامه دارد

کنشگر و فعال میراث فرهنگی گفت: ساخت و ساز بر فراز کوه صاحب الزمان همچنان ادامه دارد و هیچ کس جوابگوی تخریب این منطقه باستانی نیست.

8 اسفند 1399

مدیر عامل والو: ساخت بازی را بسیار جدی شروع کرده ایم

مدیرعامل شرکت والو (Valve)، یعنی گیب لوگان نیوول (Gabe Logan Newell) در جدیدترین مصاحبه خود از آینده شرکت ولو گفته. او بیان دارد که در آینده، بازی های بیشتری از شرکت ولو خواهیم دید و بازی نیمه جان: آلیکس (Half-Life: Alyx) تنها شروعی بر بازی های جدید این شرکت است.

7 اسفند 1399

یورگن یورگنسن؛ محافظ یا حاکم ایسلند؟!

به زودی یورگنسن راهی دومین سفر دریایی به ایسلند شد، اما به محض ورود خدمه دریافتند که حاکم دانمارکی همچنان اجازه تجارت را صادر نمی کند. با همکاری خدمه کشتی یورگنسن پیروز به بازداشت این حاکم شد و خود را محافظ ایسلند نامید.

6 اسفند 1399

خبرنگاران 27 کیلومتر راه روستایی خاکی در ازنا وجود دارد

خرم آباد - خبرنگاران - فرماندار ازنا گفت: 27 کیلومتر راه روستایی در این شهرستان وجود دارد که سال آینده تمام این محورها آسفالت می گردد.

6 اسفند 1399

مثبت و منفی کرونا در یک نگاه (

از زمان اعلام خبر فوت نخستین هموطن بر اثر ابتلا به کرونا در کشور حالا یک سال گذشته است. شیوع جهانی بیماری کووید 19 در سال 2019 زندگی مردم را دگرگون کرد. با این حال غالبا توجه مردم جهان طی گذشت یک سال از درگیری با این بیماری به اقدامات پزشکی و درمانی مقابله...

5 اسفند 1399
تعداد: (380)