فرهنگ و هنر

دریافت 300 اثر برای جشنواره سرانجام نامه سال، برگزیده های حوزه علوم انسانی چاپ می شوند

تا به امروز نزدیک به 300 اثر به دبیرخانه نوزدهمین جشنواره خاتمه نامه سال ارسال شده و دانشجویان تا خاتمه فروردین ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.

31 فروردین 1400

نمایشگاه کتاب تونس؛ شاید وقتی دیگر

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، براساس این بیانیه، این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که بعد از تماس با شرکت های حمل و نقل و واسطه های گمرکی، وجود مسائل جدی در رسیدن محموله های کتاب به بنادر تونس در مدت مورد نظر به دلیل...

25 فروردین 1400

مرتضی شایسته: قیمت بلیط سینما به 30 هزار تومان افزایش پیدا می نماید

تهران (پانا)- دبیر شورای صنفی نمایش می گوید قیمت بلیط های سینما از سوی وزارت ارشاد اعلام خواهد شد اما محتمل است که قیمت بلیط های سینما به مبلغ 30 هزار تومان افزایش داشته باشد.

20 فروردین 1400

استان بوشهر بیشترین پتانسیل جهت توسعه گردشگری دریایی را دارد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، استان بوشهر بیشترین پتانسیل جهت توسعه گردشگری دریایی را دارد.

18 فروردین 1400

بازیگر نقش امام خمینی (ره) در سریال میرباقری

تسنیم/ بازیگر نقش امام خمینی(ره) احتمالاً در اوایل سال 1400 با نقشی متفاوت جلوی دوربین داود میرباقری خواهد رفت، سریالی که از 20 هزار بازیگر بهره می برد.

15 فروردین 1400

بازار تاریخی اردبیل با پنل های خورشیدی مجهز می گردد

خبرنگاران/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: براساس هدفگذاری های اجرا شده گرمایش بازار تاریخی اردبیل با استفاده از پنل های خورشیدی تامین می گردد.

13 فروردین 1400

اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز، بقایای خانه ای قاجاری است

علیرضا قوچی، معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی بیان کرد: اثر نمایان شده در محوطه مقبره الشعرای تبریز متعلق به بقایایی از طاق زیرزمینی خانه ای قاجاری است.

13 فروردین 1400

انتشار نسخه ویژه نابینایان انیمیشن سینمایی رابین هود با صدای سامان احتشامی

تهران (پانا) - نسخه ویژه نابینایان انیمیشن سینمایی رابین هود با شرح سامان احتشامی این هفته در چارچوب برنامه روی موج کودک از رادیو سوینا پخش می گردد.

8 فروردین 1400

خبرنگاران چتر صیانت دولت از میراث ناملموس استان مرکزی

اراک - خبرنگاران - فرهنگ با زوایای میراث ملموس و ناملموس سرمایه هر جامعه است که در خود اصالت و هویت یک قوم را دارد و نیاز است که از داشته های این بخش حراست شده و این سرمایه ماندگار و ارزشمند به بهترین شکل تحویل آیندگان شود.

6 فروردین 1400

می خواستم از مردان ثروتمند انتقام بگیرم

شناسنامه اش می گوید 20ساله است اما خودش مدعی است 24 سال دارد. رکسانا، دختر جوانی که به اتهام سرقت بازداشت شده، می گوید برای انتقام از ثروتمندان از آنها سرقت می کرده است.

3 فروردین 1400

خبرنگاران شبکه برق رسانی به 2 زیرساخت گردشگری بهره برداری شد

بندرعباس - خبرنگاران -مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: شبکه برق رسانی به زیرساخت های گردشگری به 2 روستای شهرستان قشم با 11 میلیارد ریال سرمایه هزینه شده بهره برداری شد.

2 فروردین 1400

پارک اسکان مسافر در شهر مارگون احداث می گردد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از فراهم شدن مقدمات ایجاد پارک اسکان مسافر در شهر مارگون اطلاع داد.

28 اسفند 1399

رابعه اسکویی بازیگر فیلم قجرزاده ها شد

رابعه اسکویی در کنار آتش تقی پور نقش اصلی فیلم تلویزیونی قجرزاده را بازی خواهد کرد.

22 اسفند 1399

اعلام اسامی آثار بخش بین الملل چهارمین جشنواره فیلم موج کیش

تهران (پانا) - اسامی فیلم های راه یافته به بخش مسابقه بین الملل چهارمین جشنواره فیلم موج کیش اعلام شد.

9 اسفند 1399

رادیو نمایش این هفته چه سریال هایی پخش می نماید؟

تهران (پانا) - در هفته پیش رو ، پنج سریال جدید از شبکه رادیویی نمایش پخش می گردد.

5 اسفند 1399

سفرهای گران و مدیریت نشده را باید چکار کرد؟

ولی تیموری، معاون گردشگری در پاسخ به سئوالی درباره برنامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای مدیریت سفرها، با توجه به گسترش مسافرت های داخلی که بیشتر خانوادگی و محبت آمیز و سازماندهی نشده است، گفت: با توجه به خسارت سنگینی که به صنعت گردشگری...

3 اسفند 1399

فاز نخست تلویزیون تئاتر ایران افتتاح شد

تهران (پانا) - فاز نخست تلویزیون تئاتر ایران با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاترفجر، مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری، رضا بصیرت مدیر عامل...

1 اسفند 1399

سان فرانسیسکو؛ شهری با طبیعت زیبا و معماری با شکوه، عکس

سان فرانسیسکو که به عنوان پاریس غرب معروف و شناخته شده است شهری مدرن است که به واسطه فرهنگ، موسیقی، تنوع و مناظر زیبایش کاملا شناخته شده است. طبیعت زیبا و معماری با شکوه سان فرانسیسکو از دلایلی است که به این شهر لقب پاریس غرب را داده اند. سان فرانسیسکو...

29 بهمن 1399

الهام از طبیعت برای خلق سازه های شگفت انگیزِ معماری

به گزارش خبرنگاران، بیومکانیک واژه ای مرکب از bio به معنای زیست و mechanic به معنای ابزار یا کارکننده یا به عبارتی تعمیرکار است که ترکیب این دو به معنای، توانمندی بدنی در جهت نشان دادن هستی چیزهاست. در کتاب زیست فیزیک و زیست مکانیک در معماری، مفهوم بیومکانیک...

27 بهمن 1399

سینمای کوتاه ایران از برترین های سینمای دنیا است

خبرگزاری خبرنگاران-کارگردان فیلم سکوت معتقد است سینمای کوتاه ایران مانند رشته کشتی در حوزه ورزش، از برترین های دنیا است که این مسئله هم به ذهن خلاق، مستعد و تلاشگر جوانان فیلمساز این حوزه برمی شود.

26 بهمن 1399
تعداد: (230)