علم و تکنولوژی

اروپا در آستانه شروع طرح واکسیناسیون جمعی، درخواست اشتاین مایر از آلمانی ها برای تزریق واکسن

بعد از تایید واکسن کرونای شرکت فایرز- بیونتک کمیسیون اروپایی هم با استناد به این مبنای علمی آن را تایید نموده و خاطرنشان کرد که فرایند واکسیناسیون از 27 تا 29 دسامبر در اروپا شروع می گردد و اشتاین مایر هم شهفرایندان را به تزریق واکسن فراخواند.

5 بهمن 1399

کتابخانه گردشگری و تهران پژوهی در موزه رضا عباسی افتتاح شد

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، کتابخانه گردشگری و تهران پژوهی در موزه رضا عباسی افتتاح شد.

4 بهمن 1399

جزئیات برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات ایران

تهران (پانا) - نخستین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات ایران در بهمن ماه سال 1399 برگزار می شود.

30 دی 1399

تقلای وزارت امنیت داخلی آمریکا و هزاران شرکت بعد از هک شدن

وزارت امنیت داخلی آمریکا و هزاران مورد از شرکتها و اصناف در این کشور روز دوشنبه به صورت فوری اقدام به تحقیق و پاسخ در قبال حملات هکری گسترده ای کردند که مقام های این کشور مظنون به انجام آنها با دستور دولت روسیه هستند.

28 دی 1399

دلنوشته هایی برای پسرم

دلنوشته برای پسرم از محبتی عمیق سرشار است که هیچ احساسی در دنیا به پای آن نمی رسد. دلنوشته های مادرانه برای فرزند پسر را در خبرنگاران بخوانید.

28 دی 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 25 آذر 99

قیمت لپ تاپ های متنوع از برند های مطرح دنیا در بازار ایران، به تاریخ 25 آذر 99 را در این خبر مشاهده کنید.

27 دی 1399

آزمایش های بیولوژیکی ارتش چین برای خلق ابرسربازهایی با توانمندی های فرا انسانی

سرویس امنیتی ایالات متحده به این باور رسیده که چین حتی آزمایش های انسانی روی اعضای ارتش آزادی بخش خلق انجام داده به امید اینکه سربازانی با قابلیت های تقویت شده بیولوژیکی را توسعه دهد.

19 دی 1399

واکسن زده&zwnjها، ناقل کرونا هستند؟!

باید دقت کنیم واکسن هم که زدیم، از تعبیر و تفسیر های اضافی در مورد نتایج خودداری کنیم. تولید این واکسن را که شروع کردیم، آن قدر داده های عینی نداشتیم که ثابت کنیم انتقال بیماری را کاهش می دهد.

17 دی 1399

صنعت فضایی ایران از ماهواره&zwnjبرهای غول&zwnjپیکر بی&zwnjنیاز شد

موتور ایرانی انتقال سامانه های فضایی موسوم به آرش، صنعت فضایی کشورمان را از ماهواره برهای غول پیکر با مصرف سوخت زیاد بی احتیاج کرد.

15 دی 1399

روبان قرمزی که شهر تهران را پوشاند

تهران (پانا) - یکشنبه شب، در آستانه روز جهانی ایدز سه سازه مهم شهری به رنگ قرمز در آمدند تا اهمیت آگاهی رسانی درباره اچ آی وی/ایدز را یادآور شوند و هم زمان با این اتفاق، گالری نقاشی بچه ها متاثر از ایدز در نگارخانه مجازی گالری آنلاین برگزار می گردد.

12 دی 1399

4 دلیل برای انتخاب پکیج دوربین مداربسته وایرلس به جای دوربین پکیج کابلی

در حال حاضر که در این صفحه هستید، یعنی به خوبی می دانید چرا نیاز به وجود پکیج دوربین مداربسته وایرلس به عنوان یک سیستم نظارتی در محل زندگی و کارتان، این روزها جزو نیازهای اولیه تان به شمار می رود. پس از این مقدمه چینی ها می گذریم و به مقوله انتخاب می پردازیم.

9 دی 1399

هوآوی در دوربین گوشی پرچمدار بعدی خود از لنز مایع استفاده خواهد کرد

تداوم هواوی در ارائه تکنولوژی های جدید و نوآورانه در تولید گوشی های هوشمند و بخصوص در بخش دوربین، تبدیل به یک سنت در صنعت گوشی هوشمند شده است. حالا خبرها از یک نوآوری جذاب دیگر در پرچمدارهای آینده این شرکت حکایت دارند.

8 دی 1399

حاجی میرزایی: دانش آموز باید بداند که چطور از خود و دیگران مراقبت کند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، گفت: دانش آموزان باید یاد بگیرند چگونه از خود و دیگران مراقبت نمایند.

7 دی 1399

کدام دولت ها برای اطلاعات واکسن کرونا حملات هکری می نمایند؟

روزنامه گاردین این هفته در گزارشی با عنوان نبرد مالکیت معنوی در خصوص هکرهای تحت حمایت دولت های چین، روسیه و کره شمالی صحبت کرد و بر اساس پرونده هایی که در اختیار دارد شرح داد این گروه های هکری در ماه های اخیر کوشش های فراوانی انجام دادند تا اطلاعات محرمانه...

7 دی 1399

8 ترفند از متخصصان برای مقابله با بیداری شبانه در اثر اضطراب

همه گیری COVID-19، گرانی ها، بی عدالتی و موارد دیگر این سال را به جهنم تبدیل نموده است. در اینجا نحوه استراحت مثبت در طول همه این موارد که منجر به بیداری شبانه به خاطر اضطراب می گردد آورده شده است.

7 دی 1399

کرونا در اروپا، از رکوردهای تازه در مرگ های روزانه تا اوضاع وخیم صادرات اروپا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی در بسیاری از کشورهای عضو این اتحادیه و وخامت بخش صادرات در اروپا در اثر موج دوم کرونا خبر می دهد.

4 دی 1399

مدیران شهری باید دانش خود را ارتقا دهند

شهر: مراسم رونمایی از 56 عنوان کتاب با حضور شهردار تهران و سایر مسئولان شهری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار گردید.

28 آذر 1399

ثبت 133 اختراع ایرانی در دفاتر معتبر بین امللی

با حمایت 90 درصدی کانون ثبت پتنت تا به امروز 133 اختراع ایرانی در دفاتر معتبر بین المللی ثبت شده است.

18 آذر 1399

سی ان ان: جارد کوشنر از ترامپ خواسته به شکست اذعان کند

شبکه خبری سی ان ان به نقل از دو منبع گزارش داد، داماد و مشاور رئیس جمهوری فعلی آمریکا از او خواسته تا به شکست در انتخابات سوم نوامبر اذعان کند.

17 آذر 1399

حکایتی آموزنده از کتاب تاریخ بیهقی

حکایت خواندنی از تاریخ بیهقی. بونصر گفت ای سبحان اللّه زری که سلطان محمود به غز و از بتخانه ها بشمشیر بیاورده باشد و بتان شکسته و پاره کرده و آن را امیر المۆمنین می روا دارد ستدن آن

16 آذر 1399
تعداد: (231)