ترکان: چه کسی قرار است سال 98 فتنه کند؟

به گزارش مسافرت رو، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه به طرح توضیحاتی درباره فتنه 98، ضرورت تشکیل مجلس دوم و چگونگی مقابله با تحریم های آمریکا پرداخت.

ترکان: چه کسی قرار است سال 98 فتنه کند؟

به گزارش مسافرت رو، اکبر ترکان درباره پیشنهادهای مطرح شده مبنی بر شکل گیری مجلس دوم به خبرآنلاین گفت: اینکه ما در مقطع زمانی کنونی و با این سطح از گرفتاری ها پیشنهاد تشکیل مجلس دوم که نیازمند اصلاح قانون اساسی است را مطرح کنیم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: دغدغه اصلی کشور در شرایط فعلی این است که با مدیریت صحیح، سنجیدگی و هشیاری توطئه تحریم های آمریکا علیه ایران را خنثی کنیم، اینکه در چنین شرایطی عده ای موضوع شکل گیری مجلس دوم را که به معنای اصلاح قانون اساسی است مطرح می نمایند به هیچ وجه موضوعیت ندارد و امروز زمان آن نیست.

ترکان با یادآوری تحریم های آمریکا علیه ایران، ادامه داد: واقع امر این است که با وقوع تحریم ها صادرات نفت کشور با مشکل روبرو شده و درآمدهای ارزی کشور کاهش خواهد یافت بنابراین جابجایی ارز محدود شده و خرید و تأمین نیازهای کشور نیز با مشکلاتی روبرو خواهد شد که باید راهکاری برای عبور از این شرایط اندیشید.

ارز کشور را مفت هزینه نکنیم

وی با تاکید بر ضرورت در نظر دریافت راهکارهایی برای بالا بردن مقاومت کشور برای مقابله با فشارها، توضیح داد: باید سیاست گذاری ها به گونه ای باشد که تحریم ها کمترین صدمه را به کشور وارد کند؛ این به معنای آن است که باید ارزش دلارهای موجود خود را دانسته و ارز کشور را مفت هزینه نکنیم؛ در این زمینه اگر امکان فراوری محصولی در داخل وجود دارد مشابه آن را از خارج وارد نکنیم و با مدارا کوشش کنیم تا مصرف ارزی کشور پایین بیاید.

ترکان یکی از راه های صرفه جویی ارزی را کنترل مصرف سوخت به ویژه بنزین توصیف کرد و گفت: متأسفانه شاهدیم که از ابتدای کار دولت مصرف بنزین از 62 میلیون به صد میلیون لیتر در روز رسیده که این به معنای هدررفت منابع ارزی است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه قیمت هر لیتر سوخت جهانی رقمی معادل 2 دلار است، ادامه داد: این در حالی است که هر لیتر بنزین در ایران 1,000 تومان معادل 10 سنت عرضه می گردد که رقم بسیار ناچیزی است. عرضه بنزین با این رقم به باد دادن ثروت ملی و ضعیف کردن کشور در مقابل تهدیدات تحریم ایالات متحده است.

ترکان با مثبت ارزیابی کردن طرح مجلس برای ارائه یک لیتر بنزین به هر ایرانی، اضافه کرد: با این روش یارانه افراد قطع و به جای آن به هر ایرانی یک لیتر در روز سوخت داده می گردد، در چنین شرایطی علاوه بر اینکه منبع درآمدی برای گروه های فقیر درنظر گرفته می گردد گروه های پرمصرف هم متوجه می شوند که باید بنزین را با قیمت واقعی جهانی 2 دلار خریداری نمایند که این موضوع بر مدیریت مصرف هم تأثیر خواهد گذاشت.

وی راهکار اجرای اقتصاد مقاومتی را صرفه جویی در سوخت و استفاده از سوخت برای توسعه کشور بیان کرد و گفت: واقعیت این است که انرژی که ما در کشور می سوزانیم 80 میلیارد دلار قیمت جهانی دارد. آیا نمی گردد این میزان را صرفه جویی و مازاد آن را برای بهبود زندگی و اقتصاد مردم صرف کنیم.

چه کسی قرار است در سال آینده فتنه کند؟

ترکان در بخش دیگری از گفت وگو با خبرآنلاین در پاسخ به ادعاهای مطرح شده درباره وقوع فتنه 98، با طرح این سوال که آیا کسی قرار است در سال آینده فتنه کند؟ ادامه داد: نکند عده ای نگران شکست خودشان هستند به این معنی که تا شکست خوردند بگویند دیدید فتنه شد.

وی با بیان اینکه فکر نمی کنم سال آینده فتنه ای داشته باشیم، توضیح داد: اگر منظور از فتنه تحریم های ایالات متحده است که همین حالا هم وجود دارد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: البته شاید قرار است عده ای در یک رقابت سیاسی ببازند بنابراین کوشش دارند با طرح چنین موضوعاتی زمینه ای فراهم نمایند تا به محض باخت بگویند این همان فتنه ای است که ما می گفتیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 197

به "ترکان: چه کسی قرار است سال 98 فتنه کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکان: چه کسی قرار است سال 98 فتنه کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید