اخبار اقتصادی

در جلسه شورای امنیت درباره کرونا چه گذشت؟

ایسنا نوشت: شورای امنیت سازمان ملل برای نخستین بار برای آنالیز همه گیری کروناویروس تشکیل جلسه داد اما هنوز برای انجام اقدامی درخصوص این بیماری نتوانسته به توافق برسد.

12 خرداد 1399

اینترنت های کوانتومی در یک قدمی انسان قرار گرفتند

دانشمندان سیستم اولیه را ساخته اند که می تواند داده ها را با سرعت 10 ترابیت بر ثانیه منتقل کند.

11 خرداد 1399

افزایش اجاره بها در بهار 99 کمتر از نرخ تورم عمومی است

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک از افزایش اجاره بها در بهار سال جاری در محدوده یا کمتر از تورم عمومی به دلیل شیوع کرونا اطلاع داد.

10 خرداد 1399

ادامه حمایت های حقوقی و قضایی از واحدهای تولیدی

به گزارش تجارت نیوز، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری آنلاین با بیان اینکه امسال سالی است که از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، گفت: در سال 1398 که هدف نظام و راهبرد تعیین شده از سوی رهبری رونق تولید بود، خوشبختانه اعلام کردیم که...

9 خرداد 1399

تعطیلی تمامی مراکز آموزشی تا 2 هفته آینده ادامه پیدا می کند

وزیر آموزش و پرورش گفت: در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفتیم که تعطیلی تمامی مراکز آموزشی تا دو هفته آینده استمرار پیدا کند.

8 خرداد 1399

لیبی ، امارات نیروهای حفتر را به پدافند هوایی مجهز می نماید

منابع مصری گفتند، امارات، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر در لیبی را به وسیله مصر به سامانه پدافند هوایی مجهز خواهد نمود.

6 خرداد 1399

افزایش قیمت خودرو چقدر احتمال دارد؟

یک کارشناس بازار خودرو درباره شرایط بازار خودرو در شرایط شیوع کرونا به تجارت نیوز گفت: با شیوع ویروس کرونا عملا هیچ عرضه و تقاضایی برای خرید و فروش خودرو وجود ندارد، اما پس از اتمام دوره شیوع این بیماری شاهد موجی از متقاضیان برای خرید خودرو هستیم. ممکن...

2 خرداد 1399

دولت از ایده پردازان کسب و کار حمایت کند، مبارزه با قاچاق کالا و پرهیز از گرایش به اقتصاد رانتی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین شهر مؤلفه های تحقق جهش فراوری را تشریح و بر حمایت واقعی دولت از ایده پردازان و طراحان فضای کسب و کار کشور تأکید کرد.

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران احیای بافت سنتی روستاهای گلستان برای بهبود زندگی

گرگان - خبرنگاران - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با یادآوری بی بدیل بودن بافت تعدادی از روستاهای استان از منظر معماری، فرهنگی و تاریخی گفت که طرح احیای بافت باارزش این روستاها برای بهبود کیفیت زندگی و پاسداری از میراث گذشته آغاز...

29 اردیبهشت 1399

خبرنگاران تصمیم گیری حوزه مالی کشور در دست گروه های مولد باشد

سنندج - خبرنگاران - عضو هیات علمی دانشگاه کردستان، لازمه تحقق شعار سال (جهش فراوری) را واگذاری تصمیم گیری های کلیدی و کلان مالی کشور به گروه های مولد و کسانی دانست که دغدغه اصلی آنها فراوری و برطرف مسائل مربوط به آن است.

22 اردیبهشت 1399

آینده خوبی پیش روی بازار مسکن نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به رشد چشمگیر قیمت ها در حوزه مسکن، نمی توان آینده خوبی را برای این بازار تصور کرد.

21 اردیبهشت 1399

آشنا: اجازه نخواهیم داد ایران را قرنطینه نمایند

مشاور رییس جمهوری در یادداشتی به مناسیت شروع سال نو با اشاره به تحریم های ایران نوشت: ما اجازه نخواهیم داد ایران را قرنطینه نمایند.

19 اردیبهشت 1399

آصفری: حضور آمریکا در عراق باعث تهدید بیشتر پایگاه های نظامی آنها می شود ، آمریکایی ها منابع نفتی در خاورمیانه را به یغما می برند

یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: با توجه به مصوبه مجلس عراق مبنی براینکه آمریکا باید از این کشور خارج شود دیکر حضور سربازان آمریکایی در این کشور از لحاظ قوانین عراق غیرقابل قبول و غیرقانونی است .

17 اردیبهشت 1399

استقراض خارجی 5 میلیارد دلاری اقتصاد کشور را آسیب پذیر می نماید

یک سایت حامی دولت توضیح داد: درخواست وام 5 میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول خطرناک است.

17 اردیبهشت 1399

پوتین: روسیه توانسته همه خسارات ناشی از تحریم ها را جبران کند

رئیس جمهوری روسیه معتقد است، کشورش پیروز شده تا به وسیله جایگزینی واردات، تمامی خسارات ناشی از تحریم های غربی را جبران کند و آسیب وارده به اروپایی ها، در بعضی عرصه ها به مراتب حساس تر از روسیه بوده است.

15 اردیبهشت 1399

بسته شدن تمامی مرز های پرو ، آنالیز دمای بدن افرادی که وارد کاخ سفید می شوند

درحالی که پرو برای جلوگیری از گسترش کرونا تمامی مرز های خود را می بندد سخنگوی کاخ سفید گفت دمای بدن تمامی افرادی که وارد محوطه کاخ سفید می شوند، آنالیز می گردد.

14 اردیبهشت 1399

سوغات آتن پایتخت یونان

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره سوغات آتن پایتخت یونان ،سخن خواهیم گفت.

13 اردیبهشت 1399

تاکید بر حضور فعالان بخش خصوصی و تجار ایرانی در بازار روسیه

رئیس اتاق صنعت و بازرگانی روسیه در ملاقات سفیر ایران خواستار افزایش حضور فعالان بخش خصوصی و تجار ایرانی در بازار روسیه شد و مسائل ایجاد شده برای تجار در پی شیوع کرونا را موقتی خواند.

10 اردیبهشت 1399

تازه ترین قیمت تسهیلات مسکن

قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به طور متوسط در اسفند سال گذشته نسبت به حدود دو هفته قبل کاهشی بوده و به 47 هزار و 400 هزار تومان رسیده است. بر این اساس، زوجین تهرانی برای تهیه وام 240 میلیونی مسکن و جعاله باید 22 میلیون و 752 هزار تومان پرداخت نمایند و مجردهای...

8 اردیبهشت 1399

پرداخت وام ضروری نوبت پنجم و ششم بازنشستگان کشوری؛ امشب

سرپرست معاونت اداری و اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام نمود: تا آخر امشب (شنبه) نوبت های پنجم و ششم وام 7 میلیون تومانی بازنشستگان واریز می گردد.

6 اردیبهشت 1399
تعداد: (288)