اخبار اقتصادی

آثار هجوم وام 450 میلیونی به بازار مسکن

خبرنگاران : عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: افزایش تسهیلات ساخت مسکن به 450 میلیون تومان خوب است، اما شروطی که برای 10 درصد رسوب ته حساب سازندگان گذاشته شده استفاده از آن را محدود نموده است.

22 اردیبهشت 1400

عکسی از یار غار بابک زنجانی در دادگاه، ارتباطات حسن رعیت با طبری و منصوری

خبرنگاران : جلسه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت به ریاست قاضی بابایی برگزار شده بود.

22 اردیبهشت 1400

سزارین خطر آسم را در نوزادان بالا می برد

یک پژوهشگر جمعیت با تأکید بر اینکه زایمان سزارین ریسک آسم را در نوزادان بالا می برد گفت: این رویکرد به هیچ وجه صحیح نیست که سزارین نسبت به زایمان طبیعی روش بهتری است.

18 اردیبهشت 1400

پیش بینی قیمت دلار امروز 16 فروردین 1400

به گزارش خبرنگاران، دیروز اسکناس آمریکایی توانست 300 تومان رشد را به ثبت برساند و در محدوده 24 هزار و 850 تومان قرار بگیرد. برای قیمت دلار امروز چه پیش بینی هایی می شود؟

9 اردیبهشت 1400

هر کاری در توانم بود، کوتاهی نکردم، کلیپ های طنز آموزش های مجازی جذاب بود خبرنگاران

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دوران پساکرونا گفت: قطعا از تجارب حاصله و بسترهای فراهم شده استفاده خواهد شد. این بستر می تواند به خوبی امکان ارتباط بین آموزش و بازی، زندگی، خانواده، مدرسه و محله را ایجاد کند و قابلیت های نظام تعلیم و تربیت را توسعه دهد....

8 اردیبهشت 1400

قطار ملی مترو، تجربه پیروز تیم سازی برای انجام پروژه های بزرگ خبرنگاران

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گفت: به ثمر رسیدن پروژه قطار ملی با مشارکت واگن سازی تهران، مپنا، جهاد دانشگاهی و 18 شرکت دانش بنیان کشور ثابت کرد که با تکیه به توان داخلی می توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم.

6 اردیبهشت 1400

بازار مسکن در جهت تخلیه حباب قیمتی

تهران (پانا) - بازار معاملات مسکن پاییز و زمستان سال جاری دو فاز متفاوت را تجربه کرد. در فاز اول که به دنبال صفر شدن تورم ماهانه مسکن در آبان شروع شد و در آذر با تورم منفی ماهانه و افت قیمت ها در بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در شهر تهران ادامه...

3 اردیبهشت 1400

عملکرد صندوق بین المللی پول در بحران کرونا چگونه بوده است؟

یک سال قبل وقتی بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا اقتصاد جهانی را فرا گرفت، صندوق بین المللی پول به عنوان یک نهاد جهانی که از آن به عنوان آخرین امید کشورهای نیازمند وام یاد می گردد، وارد عمل شد.

2 اردیبهشت 1400

درخواست برجامی فرانسه از ایران

وزارت امور خارجه فرانسه از ایران خواست از برداشتن گام هایی که به ادعای این وزارتخانه می تواند به وخیم تر شدن شرایط برجام منجر گردد خودداری کند.

1 اردیبهشت 1400

تجمع دیپلمات ها در مقابل دادگاه تبعه کانادایی متهم به جاسوسی از چین

دیپلمات ها و خبرنگاران رسانه کشورهای مختلف در مقابل دادگاه مایکل کوریگ تبعه کانادایی که به جاسوسی از چین متهم شده، تجمع کردند و خواهان آزادی وی شدند.

29 فروردین 1400

مقصران کم سوادی اقتصادی مردم انگلیس مدرسه، دانشگاه و خانواده

سواد اقتصادی مقوله ای ضروری برای مردم همه کشورهاست اما جوامع مختلف، رویکرد متفاوتی به آن دارند و مردم در جهت کسب آگاهی های اقتصادی با موانعی دست به گریبان اند.

28 فروردین 1400

خبرنگاران وزرای دفاع عراق و ارمنستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بغداد - خبرنگاران - وزیر دفاع عراق در جریان سفر دو روزه به ارمنستان با تنی چند از مقامات سیاسی این کشور دیدار داشت و با همتای خود بیانیه ای مشترک امضا کرد.

26 فروردین 1400

خبرنگاران استاندار: 434 واحد تولیدی طی دو سال در قم افتتاح شد

قم - خبرنگاران - استاندار قم گفت: طی دو سال گذشته بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی و جهش فراوری 434 واحد فراوریی در استان به بهره رسید و یا فاز توسعه آن ها به اجرا درآمد.

20 فروردین 1400

40 تن کالای قاچاق امحا شد خبرنگاران

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بیان کرد: با نظارت سازمان های ذیربط بیش از 40 تن کالای قاچاق در تهران امحاء شده است.

17 فروردین 1400

هدف گذاری 720 میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از استان گیلان برای سال آینده

استاندار گیلان با اشاره به هدف گذاری 720 میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از استان برای سال آینده، نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی برای رشد بیش از پیش صادرات را مورد تاکید قرار داد و گفت که باید مرز تا آخرین روز سال، برای انجام فرآیندهای صادرات، بصورت شبانه...

16 فروردین 1400

62 درصد بیماران کرونایی بیکار شده زن هستند، رنج روانی زنان از گسترش کووید19

عضو هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات زنان، گفت: بر اساس گزارش موسسه های اجتماعی و شاخص جنسیت مرکز توسعه (SIGI) سازمان همکاری و توسعه مالی OECD، در سراسر دنیا زنان مراقبت های بسیار بیشتری از مردان انجام می دهند، بنابراین زنان تا 10 برابر بیشتر از مردان، محدودیت...

15 فروردین 1400

سهام شرکت های دولتی در بورس واگذار می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای اجازه واگذاری سهام شرکت های دولتی تابعه در بورس را دادند.

7 فروردین 1400

خبرنگاران چتر صیانت دولت از میراث ناملموس استان مرکزی

اراک - خبرنگاران - فرهنگ با زوایای میراث ملموس و ناملموس سرمایه هر جامعه است که در خود اصالت و هویت یک قوم را دارد و نیاز است که از داشته های این بخش حراست شده و این سرمایه ماندگار و ارزشمند به بهترین شکل تحویل آیندگان شود.

6 فروردین 1400

استقبال رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل از موضع بایدن علیه مجازات اعدام

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از وعده جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام در راستای لغو مجازات اعدام در ایالات متحده استقبال کرد.

5 فروردین 1400

انتقال نقدینگی از بازار سرمایه خبرنگاران

فرایند حرکتی بازار سرمایه در دو سال اخیر بعضی از سهامداران حقیقی و حقوقی را با سود های کلان و بعضی دیگر را با زیان های کمرشکن روبه رو کرد.

5 فروردین 1400
تعداد: (474)