یارانه آبان واریز شد ، چه کسانی یارانه 45 هزار تومانی نگرفتند؟

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران، شاید یارانه شب گذشته آخرین یارانه 45 هزار تومانی واریزی برای مردم باشد. چند روز قبل پس از نشست رئیس جمهور با اقتصاددانان که البته نقدها بسیاری را هم به همراه داشت اعلام شد که قرار است یارانه نقدی به 110 هزار تومان واریز گردد. بدین ترتیب یارانه پرداختی شب گذشته احتمالا آخرین یارانه 45 هزار تومانی باشد.

یارانه آبان واریز شد ، چه کسانی یارانه 45 هزار تومانی نگرفتند؟

طبق قرار قبلی اعلام شده یارانه های 45 هزار تومانی نقدی شب گذشته برای 78 میلیون نفر واریز شده و کسانی که قبلا وام یک میلیون تومانی کرونا گرفته بودند کمتر از این مبلغ را دریافت کردند.

براساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها، قرار بوده طبق روال ماه های گذشته ساعت 24 روز 20 آبان یارانه نقدی به حساب سرپستان خانوار واریز می گردد. تعداد کل یارانه بگیران 78 میلیون نفر است و این یارانه را به صورت کلی سرپرست خانوار می گیرد.

از آنجایی که بیش از 21 میلیون سرپرست خانوار در بهار سال گذشته مرحله اول وام یک میلیون تومانی را دریافت کردند، متعهد شده اند که اقساط آن را از یارانه نقدی هر ماه کسر گردد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی های قبلی، قرار بوده این ماه هفدهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت نموده اند، کسر گردد.

اما برای ماه بعد ممکن است چه گردد؟

دولت درگیر موضوع حذف دلار 4200 تومانی است، آن طور که مجلسی ها می گویند قرار است ققط به گندم و دارو ارز ترجیحی داده گردد. در واقع قرار است منابعی که با حذف ارز 4200 تومانی دیگر کالاها آزاد می گردد یارانه پرداخت گردد.

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد احتمالا مساله حذف ارز 4200 تومانی ظرف یکی دو هفته آینده نهایی گردد. اگر قرار باشد که همزمان با حذف ارز 4200 تومانی، یارانه نقدی 110 هزار تومانی پرداخت گردد، می توان گفت احتمالا یارانه نقدی تازه از دی ماه پرداخت گردد.

آخرین اخبار یارانه را از صفحه یارانه دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1969

به "یارانه آبان واریز شد ، چه کسانی یارانه 45 هزار تومانی نگرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه آبان واریز شد ، چه کسانی یارانه 45 هزار تومانی نگرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید