گوگل دوباره در هند جریمه شد

به گزارش مسافرت رو، مهر نوشت: رگولاتور رقابت هند به دلیل عملکردهای ضدرقابتی گوگل و سواستفاده شرکت از موقعیت برتر خود در فروشگاه اپلیکیشن موبایل جریمه ای 98 میلیون پوندی برای آن مشخص کرده است.

گوگل دوباره در هند جریمه شد

این دومین جریمه ای است که در عرض یک هفته هند علیه گوگل وضع کرده است. کمیسیون رقابت هند در تحقیقات آنتی تراست خود به این نتیجه رسید که گوگل از موقعیت برتر خود برای اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت در اپ استفاده می کند.

رگولاتور آنتی تراست هند در دستورات 199 صفحه ای خود از گوگل خواسته 8 راه چاره یا فرایند برای سازگاری با قوانین طی 3 ماه ارائه کند. این سازمان همچنین از شرکت آمریکایی خواسته توسعه دهندگان اپ را محدود نکند و به آنها اجازه دهد از سرویس های پرداخت طرف ثالث برای خرید استفاده کنند.

گوگل باید در برخورد با توسعه دهندگان اپلیکیشن و جزئیات مربوط به هزینه های سرویس با توسعه دهندگان اپلیکیشن بسیار شفاف عمل کند.

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای گفت به کاربران و توسعه دهندگان برنامه متعهد است و تصمیم خود برای گام های بعدی را ارزیابی می کند.

سخنگوی گوگل در این باره گفت: توسعه دهندگان نرم افزار هندی از فناوری، امنیت، حفاظت از مصرف کننده و انعطاف پذیری که اندروید و گوگل پلی فراهم می کنند، بهره برده اند. مدل کسب و کار ما با پایین نگه داشتن هزینه های تبدیل دیجیتال، توسعه دسترسی به صدها میلیون کاربر هندی را فراهم کرده است.

این جریمه در حالی وضع شده که چند روز قبل دولت هند به دلیل عملکردهای ضدرقابتی گوگل با استفاده از اندروید برای حفظ موقعیت در بازار این شرکت را 139 میلیون پوند جریمه کرد. رگولاتور همچنین از شرکت خواسته در زمینه حذف اپ های پیش فرض گوگل روی موبایل ها محدودیت ایجاد نکند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2225

به "گوگل دوباره در هند جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل دوباره در هند جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید