کرونا در اروپا، از رکوردهای تازه در مرگ های روزانه تا اوضاع وخیم صادرات اروپا

به گزارش مسافرت رو، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی در بسیاری از کشورهای عضو این اتحادیه و وخامت بخش صادرات در اروپا در اثر موج دوم کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از رکوردهای تازه در مرگ های روزانه تا اوضاع وخیم صادرات اروپا

با ما سفر کنید و با مبلغ تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان می دهد و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بالاترین رکورد مرگ روزانه کرونایی در لهستان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است موارد مرگ کرونایی روزانه در لهستان به بالاترین حد خود از زمان شیوع کرونا رسیده است. نهادهای بهداشتی لهستان اطلاع داده اند که در عرض 24 ساعت 674 مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شده که بیشترین تعداد مرگ کرونایی روزانه از آغاز بحران کرونا بوده است. به این ترتیب شمار مرگ های کرونایی در این کشور به 14988 نفر رسید. موارد ابتلا به کرونا در این مدت زمان 15362 مورد بوده است.

کرونا عامل اصلی مرگ و میرها در اروپا در هفته های اخیر

رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی در مجلس اروپا درباره کاهش عجولانه محدودیت ها برای مبارزه با مهار کرونا و خطر وقوع موج سوم هشدار داده و گفت: من می دانم که مغازه داران و پیشخدمت ها در رستوران ها خواستار سرانجام یافتن محدودیت ها هستند.

وی اضافه کرد: اما ما باید از تابستان درس بگیریم و دوباره خطای مشابهی را مرتکب نشویم.

رئیس کمیسیون اروپایی همچنین گفت: کووید 19 با حدود 3 هزار قربانی در هر روز در هفته گذشته علت اول مرگ و میرها در اتحادیه اروپا بوده است.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که اولین گروه از شهفرایندان اروپایی قبل از سرانجام دسامبر علیه کرونا واکسینه شوند. فون در لاین در این باره گفت: بالاخره نوری در انتهای تونل دیده می گردد.

وی از قرارداد اتحادیه اروپا با 6 شرکت واکسن سازی اطلاع داده و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست زیر ساخت های لازم برای واکسیناسیون شهفرایندان را آماده نمایند.

بالاترین رکورد مرگ های روزانه کرونایی در آلمان

شب گذشته انستیتو رابرت کخ آلمان در برلین از ابتلای 18633 مورد جدید به کرونا در 24 ساعت اطلاع داد که حدود هزار نفر بیشتر از چهارشنبه گذشته و 5 هزار نفر هم بیشتر از روز قبل از آن بود.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین از مرگ حدود 410 نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که بالاترین مرگ و میرهای کرونایی روزانه از زمان شیوع بحران کرونا در این کشور بوده است. پیش از این بیشترین آمار مرگ های کرونایی روزانه در آلمان مربوط به اواسط آوریل با 315 مرگ در اثر این بیماری بوده است.

قرار است امروز (چهارشنبه) صدر اعظم آلمان با مقامات ایالتی در این کشور درباره چگونگی فرایند مبارزه با بحران کرونا مشاوره نمایند. انتظار می رود که درباره تمدید محدودیت ها برای مهار کرونا تصمیم گیری گردد.

کرونا عامل وخامت صادرات در اروپا

بر اساس نظرسنجی اخیر موسسه ایفوی آلمان شرایط صادر نمایندگان آلمانی در دوران کرونا به شدت وخیم شده است. شاخص انتظارات صادرات این صنعت در ماه نوامبر از 7.0 به منفی 2.1 رسید.

رئیس انستیتو ایفوی آلمان اظهار داشته است که موج دوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی شرایط صادرات را بغرنج نموده است. به گفته رئیس این انستیتوی مهم مالی در آلمان صنایع غذایی انتظار کاهش چشمگیر صادرات را دارند.

هشدار درباره شرایط نگران نماینده در بیمارستان های آلمان

با توجه به رکورد مرگ های کرونایی در آلمان نخست وزیر ایالت زاکسن درباره فشار بالا بر بخش های بهداشت و سلامت در هفته های آینده های آینده هشدار داده و گفته است: شرایط در بیمارستان ها بسیار نگران نماینده است.

جامعه بیمارستانی در ایالت بایرن هم از وخامت اوضاع کلینیک ها در این ایالت عظیم آلمان اطلاع داده و اعلام نموده است که اولین کلینیک ها به مرزهای ظرفیت خود نزدیک شده اند.

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که با توجه به آمار مبتلایان بالا در آلمان بیشتر شهفرایندان آلمانی اعمال محدودیت ها در کریسمس را درست ارزیابی می نمایند. همچنین آمارها نشان می دهد که موج دوم کرونا تا حد زیادی مسائل مالی صنعت ریلی در آلمان را افزایش داده است.

بر این اساس، قطارهای راه دور در حال حاضر به طور متوسط تنها 20 درصد و قطارهای منطقه ای 55 تا 60 درصد مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت ریلی در امسال میلادی یک رکورد ضرر 5.6 میلیارد یورویی داشته است

537 مرگ کرونایی روزانه در اسپانیا

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا هم به شدت افزایش پیدا نموده و وزارت بهداشت این کشور شب گذشته گفت که در 24 ساعت گذشته 537 نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. این بیشترین آمار مرگ های کرونایی در این کشور در موج دوم کرونا بوده است. بر این اساس در 24 ساعت گذشته 12228 نفر هم به این بیماری مبتلا شده اند.

کاهش محدودیت ها با وجود شرایط وخیم کرونایی در دستور کار دولت فرانسه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم بدون توجه به شرایط وخیم کرونایی در کشورش درباره کاهش محدودیت ها و بازگشایی سریع اماکن ورزشی زمستانی در کشورش سخن گفته است.

850 مرگ کرونایی در ایتالیا در عرض 24 ساعت

در ایتالیا هم آمار مرگ های کرونایی روزانه به شدت افزایش پیدا نموده و نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته گفتند که در عرض 24 ساعت بیش از 850 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که از ماه مارس بی سابقه بوده است. در این مدت زمان 23200 نفر هم به کرونا مبتلا شده اند.

بی توجهی دولت سوئد به درمان بیماران مسن کرونایی

نتایج یک آنالیز حاکی از بی توجهی دولت سوئد به درمان بیماران کرونایی مسن در این کشور دارد که این مسئله منجر به افزایش مرگ های کرونایی در بین این قشر از سوئدی ها شده است.

نتایج یافته های یک کمیسیون تحقیقاتی دولتی در کشور سوئد نشان می دهد که مراقبت از بیماران مسن در این کشور در دوران بحران کرونا در ماه های گذشته بسیار ناکافی بوده است.

بر اساس گزارش نهاد نظارتی موسوم به IVO که روز سه شنبه منتشر شد بعضی بیماران مسن بدون هیچ معاینه و مراقبتی تا زمان مرگ به حال خود و به سرنوشتشان سپرده می شدند. در این گزارش آمده است که این کمبودهای جدی نه تنها در دوران کرونا قابل ردیابی است بلکه فارغ از این بیماری همه گیر هم وجود دارد.

در این گزارش آمده است از حدود 6500 مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا در سوئد تقریبا نیمی بیماران مسنی بودند که در یک خانه سالمندان زندگی می کردند و یک چهارم دیگر بیماران مسنی بودند که در خانه مراقبت می شدند.

بر این اساس، در ماه های مارس تا ژوئن برای حدود یک پنجم همه بیماران کرونایی در خانه های سالمندان هیچ معاینه پزشکی وجود نداشته است. اگر هم مشاوره پزشکی برای این افراد انجام می شده بیشتر به وسیله تلفن بوده است. تنها کم تر از 10 درصد بیماران کرونایی مسن در این مراکز در محل مورد معاینه قرار می گرفتند.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در فرانسه 2153815 نفر به کرونا مبتلا شده و 50237 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1614126 نفر به کرونا مبتلا شده و 43668 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس 1538794 نفر به کرونا مبتلا شده و 55838 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1455022 نفر به کرونا مبتلا شده و 51306 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 964909 نفر به کرونا مبتلا شده و 15007 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1406

به "کرونا در اروپا، از رکوردهای تازه در مرگ های روزانه تا اوضاع وخیم صادرات اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از رکوردهای تازه در مرگ های روزانه تا اوضاع وخیم صادرات اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید