چگونه و چه مدت می توان سالاد الویه را نگه داشت؟

به گزارش مسافرت رو، نگهداری سالاد الویه در دمای محیط، در یخچال و در فریزر برای مدت زمان مشخصی امکان پذیر است که با آگاهی از آن می توانید، از غذایی سالم بهره مند شوید.

چگونه و چه مدت می توان سالاد الویه را نگه داشت؟

مدت زمان نگهداری سالاد الویه در دمای محیط و یخچال

به گزارش خبرنگاران از آخرین خبر،بیشتر باکتری ها در دمای 4 الی 60 درجه سانتیگراد به سرعت رشد می نمایند، بنابراین بهتر است پس از تهیه سالاد الویه بلافاصله مصرف شده و بیش از 2 ساعت در دمای محیط نگهداری نگردد.

سالاد الویه غذایی با فساد پذیری بالاست و پس از تهیه، در صورتی که قصد مصرف آن را ندارید، باید فورا در یخچال نگهداری گردد.

با توجه به اینکه در تهیه سالاد الویه از تخم مرغ، گوشت، سس مایونز، خیارشور و سیب زمینی استفاده می گردد، حتی در یخچال نیز نباید مدت زمان زیادی نگهداری گردد و حدبیشتر زمان توصیه شده برای نگهداری سالاد الویه در یخچال 24 ساعت در دمای صفر تا 3 درجه سانتیگراد است.

راه حل توصیه شده برای افزایش زمان نگهداری سالاد الویه

خیارشور عامل اصلی ایجاد فساد در سالاد الویه است و از ترکیب آن با تخم مرغ، سس و مواد گوشتی، رشد باکتری ها افزایش می یابد. به همین دلیل سالاد الویه با خیارشور را نمی توان بیش از یک روز نگهداری کرد. راه حل توصیه شده این است که خیار شور را قبل از مصرف سالاد، خرد نموده و به آن اضافه کنید و از نگهداری سالاد الویه حاوی خیارشور بیش از 24 ساعت بپرهیزید.

بهتر است مواد سالاد الویه را آماده نموده و خرد کنید، سپس آن ها را بدون افزودن سس مایونز در ظروف جداگانه در یخچال نگهداری کنید. هنگام مصرف، اجزای سالاد را ترکیب نموده و به آن سس و چاشنی اضافه کنید. به این روش می توانید مواد سالاد الویه را تا 48 ساعت در یخچال نگه دارید.

آیا می توان سالاد الویه را در فریزر نگهداری کرد؟

یکی از اجزای اصلی سالاد الویه که باعث طعم دهی به آن می گردد، سس مایونز است. سس مایونز در اثر انجماد به آب و روغن شکسته شده و به محصولی غیراستاندارد و بدرنگ تبدیل می گردد؛ بنابراین سالاد الویه حاوی سس مایونز را نباید در فریزر نگهداری کرد. شما می توانید اجزای سالاد الویه را خرد نموده و بدون سس در فریزر نگهداری کنید، ولی نه بیش از 3 روز.

ذکر چند نکته در تهیه و نگهداری سالاد الویه

ظروفی از جنس تفلون در صورت فراوری در شرایط غیراستاندارد، حاوی سمومی مانند سرب، کادمیوم، آرسنیک و پیگمنت های رنگی هستند که در صورت آسیب دیدن، وارد غذا می شوند؛ بنابراین بهتر است برای طبخ مواد اولیه سالاد الویه از ظروف پیرکس یا استیل استفاده کرد.

برای نگهداری سالاد الویه در یخچال بهتر است از ظروف شیشه ای و برای نگهداری آن در فریزر از ظروف پلاستیکی بهره ببرید.

ظرف مورد استفاده برای نگهداری سالاد الویه حتما دردار باشد تا تبادلی با محیط یخچال نداشته باشد.

هنگام نگهداری سالاد الویه در یخچال یا فریزر، آن را به وعده های کوچکتر تقسیم کنید تا مجبور نشوید برای استفاده هر وعده، درب ظرف را باز کنید، زیرا باز و بسته کردن درب ظرف حاوی سالاد و قرار دریافت غذا در مجاورت هوا، باعث گرم و سرد شدن و فساد سریعتر آن می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1305

به "چگونه و چه مدت می توان سالاد الویه را نگه داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه و چه مدت می توان سالاد الویه را نگه داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید