پهپادها؛ مراقبان هوایی کنکور ، 7سال زندان؛ مجازات تقلب کنکور در چین

به گزارش مسافرت رو، چین برای اولین بار در تاریخ برگزاری آزمون کنکور دانشگاهی در این کشور تقلب در این امتحان سراسری را جرم خاطرنشان کرد و برای متخلفین مجازات تا هفت سال زندان در نظر گرفت.

پهپادها؛ مراقبان هوایی کنکور ، 7سال زندان؛ مجازات تقلب کنکور در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، تقلب های گسترده هنگام برگزاری کنکور در تابستان هر سال در چین به موضوعی مسئله ساز تبدیل می گردد و اعتراضات گسترده مردمی را نیز بعضا موجب شده است.

در همین حال سال هاست که در گوشه و کنار دانشگاه ها در چین فروختن مدارک دانشگاهی جعلی کار روزمره بسیاری از دستفروشان است و ضمن فروش سئوالات تقلبی گاهی نیز رسوایی هایی در افشای سئوالات پیش از برگزاری آزمون به وقوع می پیوندد.

گائوکائو بزرگ ترین آزمون پذیرش در دانشگاه های ملی چین یا همان کنکور سراسری است. در این آزمون ها سالیانه بالغ بر 9 میلیون متقاضی شرکت می نمایند و به دلیل رقابت تنگاتنگی که در این کنکور برای ورود به دانشگاه ها وجود دارد، بعضی از متقاضیان اقدام به تقلب در آن می نمایند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه افزایش دهند.

حال بر اساس مقرراتی که از سوی مسئولان نظارت بر امتحانات سراسری دانشگاه ها در این کشور اعلام شده، از این پس کسانی که در کنکور سراسری چین مرتکب تخلف شوند مجازات تا هفت سال زندان برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

به همین دلیل اعلام شده که وسایل همه داوطلبان قبل از ورود به محل آزمون بازرسی و اثر انگشت آنها نیز ثبت خواهد شد.

وزارت آموزش و پرورش چین اعلام نموده است که سال جاری از زمان چاپ و نشر سئوالات کنکور تا زمانی که این سئوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، تدابیر بسیار سختی اتخاذ خواهد شد.

مقامات کشور چین حتی سال گذشته و به منظور جلوگیری از تقلب شرکت نمایندگان در کنکور از پهپادها نیز یاری گرفتند تا این وسایل پرنده با به پرواز در آمدن در محل برگزاری آزمون، ضمن فیلمبرداری و کشف گوشی های تلفن همراه نزد داوطلبان، امواج رادیویی مشکوک در محیط را نیز شناسایی نمایند.

تابستان سال گذشته (ماه ژوئن) نزدیک به 9 میلیون و 500 هزار دانش آموز فارغ التحصیل دبیرستان های چین در آزمون سراسری این کشور شرکت کردند.

مردم چین کنکور را بزرگترین آزمون در زندگی هر جوانی می دانند که اگر در آن پیروز نشوند، نه تنها صاحب شغل خوبی در کشور نخواهند شد بلکه آینده آنان نیز با تهدیدهای جدی روبرو خواهد شد.

آزمون کنکور در چین همه ساله در دو گروه رشته های ادبیات چینی، ریاضیات، زبان انگلیسی، بیولوژی، فیزیک و شیمی و گروه ادبیات چینی، ریاضیات، زبان انگلیسی، جغرافیا، تاریخ و سیاست برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 544

به "پهپادها؛ مراقبان هوایی کنکور ، 7سال زندان؛ مجازات تقلب کنکور در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپادها؛ مراقبان هوایی کنکور ، 7سال زندان؛ مجازات تقلب کنکور در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید