هشدار تند چین به آمریکا: با آتش بازی کنید، می سوزید!

به گزارش مسافرت رو، مقام چینی بی توجهی وزیر بهداشت آمریکا به رنج میلیون ها آمریکایی در نتیجه همه گیری کرونا و انجام سفر به تایوان را محکوم کرد و به واشنگتن هشدار داد، در صورت ادامه مداخلات در امور تایوان و بازی با آتش، خواهد سوخت.

هشدار تند چین به آمریکا: با آتش بازی کنید، می سوزید!

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش فارس، به دنبال سفر جنجالی وزیر بهداشت آمریکا به تایوان که به رغم مخالفت های مقام های چین انجام شد، سخنگوی وزارت خارجه پکن به واشنگتن درباره تبعات شدید مداخله جویی در تایوان هشدار داد.

به نوشته راشا تودی، ژائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به مواضع آمریکایی ها در قبال تایوان و سفر اخیر وزیر بهداشت دولت دونالد ترامپ به تایوان هشدار داد که کوشش ها برای مداخله در امور تایوان بهای سنگینی برای آمریکا در پی خواهد داشت.

این مقام ارشد چینی به وزیر بهداشت آمریکا توصیه کرد که به جای انجام سفرهای خارجی روی بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا تمرکز کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین با رد اظهارات الکس آزار وزیر بهداشت آمریکا درباره سوءمدیریت همه گیری کرونا در چین و ابراز شگفتی درباره این سخنان او در سفرش به تایوان گفت، او رنج میلیون ها آمریکایی ناشی از ویروس را نادیده گرفت و برای یک شوی سیاسی به تایوان رفت در حالی که شیوع کرونا در آمریکا از کنترل خارج شده است.

ژائو لی جیان اضافه نمود: رفتار (وزیر بهداشت آمریکا) یک بار دیگر ثابت می نماید که از نظر سیاستمداران آمریکایی وقتی موضوع سودجویی های سیاسی خودخواهانه مطرح باشد، جان مردم آمریکا هیچ معنایی برایشان ندارد.

وی با هشدار به آمریکا درباره تداوم دخالت های در امور چین و تایوان اضافه نمود: در مسائل مرتبط با منافع کلیدی چین، ایالات متحده نباید به توهمات پناه ببرد. آنهایی که با آتش بازی می نمایند، خواهند سوخت.

الکس آزار وزیر بهداشت آمریکا روز یکشنبه هفته جاری به منظور انجام یک سفر سه روزه به تایوان رفت و با مقام های تایوانی ملاقات کرد.

دولت چین طبق اصل چین واحد، تایوان را بخشی از سرزمین واحد چین و مواضع آمریکایی ها در قبال روابط با تایوان و فروش تسلیحات را مغایر با این اصل می داند.

دولت های آمریکایی از سال 1979 روابط خود با تایوان را قطع کردند و اعلام کردند که به اصل چین واحد پایبند هستند اما طی سال های اخیر به اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات به تایوان دست زده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1236

به "هشدار تند چین به آمریکا: با آتش بازی کنید، می سوزید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تند چین به آمریکا: با آتش بازی کنید، می سوزید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید