نخست وزیر مالزی: استعفا بهترین گزینه برای رئیس هنگ کنگ است

به گزارش مسافرت رو، نخست وزیر مالزی طی اظهارات امروز (آدینه) خود، گفت پس از ماه ها تظاهرات ضد دولتی در هنگ کنگ، رئیس اجرایی این دولت شهر باید از قدرت کناره گیری کند.

نخست وزیر مالزی: استعفا بهترین گزینه برای رئیس هنگ کنگ است

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش مسافرت رو به نقل از خبرگزاری رویترز، افزایش مخالفت های مردم هنگ کنگ با دولت، بروز بزرگترین بحران سیاسی چند دهه اخیر در این منطقه را سبب شده است و چالشی جدی برای شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین به شمار می رود.

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی، طی سخنانش گفته است کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ، باید از روسای خود [در پکن] اطاعت کند و همزمان، به وجدان خود رجوع کند.

او می گوید: فکر می کنم بهترین کار استعفا باشد.

تظاهرات هنگ کنگ، نخست در اعتراض به لایحه استرداد مظنونان به سرزمین اصلی چین شکل گرفت و از ماه ژوئیه به بعد، بر شدت آن افزوده شد. معترضان همیشه خواهان اصلاحات دموکراتیک در این منطقه پر رونق تجاری شده اند.

ماهاتیر محمد 94 ساله، یکی از باتجربه ترین رهبران منطقه به شمار می رود. او از سال 1981، به مدت 22 سال در سمت نخست وزیری فعالیت نموده است و سال پیش، پس از پیروزی اپوزیسیون مالزی، به عنوان رئیس دولت مجددا روی کار آمد.

طبق گزارش امروز (آدینه) رسانه ها، دولت هنگ کنگ مقرر داشته تا استفاده از ماسک صورت را برای معترضان ممنوع اعلام کند. هنوز برنامه دولت جهت مقابله با معترضانی که همه روزه با زدن ماسک بر صورت به خیابان ها می آیند، تعیین نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 439

به "نخست وزیر مالزی: استعفا بهترین گزینه برای رئیس هنگ کنگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر مالزی: استعفا بهترین گزینه برای رئیس هنگ کنگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید