نخستین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در اراک تایید شد

به گزارش مسافرت رو، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در اراک شناسایی شدو به تایید آزمایشگاه تشخیصی رسیده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در اراک تایید شد

دکتر محمد جمالیان شامگاه سه شنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: با اعلام اولین نمونه مثبت آزمایشگاهی کرونای انگلیسی مردم باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی تر گرفته و از شیوع سریع ان جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اولین فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی در روز های گذشته سابقه سفر به استان خوزستان را داشته است.

دکتر جمالیان اظهار داشت: نمونه اخذ شده ویروس از بیمار اشاره شده به انستیتو پاستور تهران ارسال شد و تاییدیه نوع جهش یافته کرونا به استان اعلام شده است.

️وی شرح داد: با اعلام نتایج آزمایشگاهی تمامی وابستگان مرتبط و اطرافیان این بیمار تحت بررسی پزشکی و قرنطینه ای قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: مردم باید از سفر به شهر های همجوار در شرایط شیوع ویروس کرونا انگلیسی خودداری کنند به خصوص تردد به استان هایی که موارد کرونای انگلیسی در آن مشاهده شده تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

دکتر جمالیان گفت: کارکنان مرکز بهداشت شهرستان اراک از فردا (جهارشنبه) با استقرار در ایستگاه راه آهن مسافرانی را که قصد ورود به شهر اراک را دارند مورد معاینه قرار می دهند و تست شناسایی سریع بیماران کرونایی (رپید) در مکان راه آهن انجام خواهد پذیرفت.

وی تاکید کرد: اگر ویروس کرونای انگلیسی شیوع پیدا کند شرایط استان در حوزه سلامت بسیار سخت تر از موج های قبلی کووید 19 خواهد شد و با نخستین بیمار شناسایی شده مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا زنگ خطر در استان مرکزی نواخته شد.

دکتر جمالیان از مردم درخواست کرد:استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در مکان های پرازدحام پرهیز کنند.

ویروس کرونا از استفندماه پارسال در ایران شیوع یافت و نخستین موارد شناسایی شده این بیماری پس از استان قم در اراک مشاهده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1579

به "نخستین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در اراک تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در اراک تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید