کدام کشور ها بچه ها را علیه کرونا واکسینه کردند؟

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) - با توجه به توسعه سریع گونه های نو ویروس کرونا، بعضی از کشورها، اقدام به واکسینه کردن بچه ها در سنین پایین نموده اند.

کدام کشور ها بچه ها را علیه کرونا واکسینه کردند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، طبق توصیه مقامات ارشد پزشکی انگلیس، بچه ها 12 تا 15 ساله در این کشور توانایی بالقوه ای در انتقال و توسعه ویروس کرونا دارند. آن ها توصیه نموده اند که به جوانان حداقل باید یک دوز واکسن کرونا داده گردد.

بعضی از کشور ها هم مدتی است که تزریق واکسن به نوجوانان و جوان را با روینمودهای متفاوت آغاز نموده اند؛ اما چرا واکسیناسیون همه نوجوانان تصمیم سختی است؟

کدام بچه ها واکسینه می شوند و چرا؟

در ماه مه، آژانس دارویی اروپا (EMA) واکسن کرونا را برای بچه ها 12 تا 15 ساله تایید کرد. از آن موقع، کشور های مختلف اتحادیه اروپا با سرعت های مختلف حرکت کردند. دانمارک (نوجوانان 12 تا 15 ساله) و اسپانیا (نوجوانان 12 تا 19 ساله) هر دو بیشتر بچه ها خود را حداقل با یک دوز واکسینه نموده اند. فرانسه هم به سرعت در حال حرکت است و تا به امروز 66 درصد از افراد 12 تا 17 ساله یک دوز و 52 درصد کاملا واکسینه شده اند. تا ماه اکتبر دستور اخذ گذرنامه سلامت در این کشور به افراد زیر 18 سال تمدید می گردد، به این معنی که همه نوجوانان برای دسترسی به مکان هایی مانند سینما، موزه ها، رستوران ها و مراکز خرید داخلی باید مدارک واکسیناسیون یا آزمایش منفی کووید را نشان دهند.

در ماه ژوئن، مشاوران علمی آلمان توصیه کردند که واکسن فقط باید برای بچه ها 12 تا 15 ساله با بیماری های زمینه ای ارائه گردد. اما در ماه آگوست، پس از شیوع بیشتر نوع دلتا، عرضه آن به همه افراد بالای 12 سال توسعه یافت.

در سوئد بچه ها 12 تا 15 ساله تنها در صورت داشتن بیماری ریوی، آسم شدید یا سایر بیماری های پرخطر واجد شرایط واکسن هستند. در نروژ، بخشی از اتحادیه اروپا، عرضه واکسن به تازگی برای بچه ها 12 تا 15 ساله تمدید شده است، اما تنها دوز اول ارائه می گردد و تصمیم برای دوز دوم بعدا گرفته می گردد.

تزریق واکسن کرونا در آمریکا به بچه ها

در ماه مه، مقامات بهداشتی آمریکا و کانادا اولین کسانی بودند که تزریق واکسن کرونا را برای استفاده در بچه ها 12 سال به بالا تصویب کردند. بر همین اساس عرضه واکسن کرونا در سراسر آمریکا با دو تزریق به فاصله سه هفته آغاز شد.

تا انتها ماه ژوئیه، 42 درصد از نوجوانان 12 تا 17 ساله اولین دوز و 32 درصد دوز دوم واکسن کرونای خود را دریافت کردند. کوشش برای واکسیناسیون بچه ها زمانی آغاز شد که آمریکا عفونت های ناشی از نوع دلتا را کاهش داد.

در آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا آمده است که تعداد بچه های که به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند بین 3.4 تا 3.7 برابر بیشتر از استان هایی بوده است که کمترین پوشش واکسیناسیون را داشته اند.

تعدادی از هیئت مدیره مدارس در آمریکا با وجود مخالفت بعضی از والدین، تزریق واکسن به بچه ها 12 ساله و بالاتر برای حضور در کلاس جباری اعلام کردند. در لس آنجلس این دستور اخیرا به 600 هزار دانش آموز افزایش یافته است.

شرکت فایزر بعلاوه آزمایش واکسن کووید خود را روی بچه ها کوچکتر آغاز نموده است. انتظار می رود نتایج اولیه، در افراد بین 5 تا 11 سال، در ماه سپتامبرو داده های مربوط به نوزادان شش ماهه تا چهار ساله تا انتها سال به دست می آید.

چین تزریق واکسن کرونا به بچه ها سه سال به بالا را تایید نموده است

در ماه ژوئن، چین به بعضی از بچه ها 3 تا 17 ساله اجازه داد تا واکسن فراوری شده به وسیله س شرکت دارویی سینوواک را دریافت نمایند. چین اولین کشوری بود که تزریق واکسن را برای چنین گروه سنی جوانی مورد تایید قرار داد.

این کشور هدف نهایی واکسیناسیون 80 درصد از 1.4 میلیارد جمعیت خود را تا انتها سال مشخص نموده است، رقمی که بدون تعداد زیادی از افراد زیر 18 سال نمی توان به آن رسید.

از نظر تئوری واکسن کووید در چین داوطلبانه است، اگرچه بعضی از مقامات محلی اعلام نموده اند که دانش آموزان اجازه نخواهند داشت در این دوره به مدرسه بروند مگر اینکه تمام خانواده آن ها واکسن کرونا را دریافت نموده باشند. واکسن سینوواک بعلاوه در بسیاری از کشور های آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

این واکسن در شیلی، قبلا برای استفاده در بچه ها شش ساله تایید شده است، در حالی که این شرکت اخیرا آزمایش های بالینی را برای آزمایش واکسن خود بر روی بچه ها در آفریقای جنوبی از شش ماه تا 17 سال آغاز نموده است.

هند در صدر فهرست تزریق واکسن کرونا به بچه ها قرار گرفته است

تصور می گردد هند دارای بیشترین جمعیت نوجوان در دنیا است که به وسیله یونیسف حدود 253 میلیون نفر تخمین زده می گردد. آخرین داده های سرولوژی ملی نشان می دهد که حدود 60 درصد از بچه ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا در معرض ابتلا به کروناویروس بوده اند و احتمالا در برابر عفونت های قبلی مصونیت ایجاد نموده اند.

در ماه اوت، مقررات دارویی این کشور واکسن جدیدی را که به وسیله شرکت دارویی محلی Zydus Cadila ساخته شده بود، برای استفاده در همه افراد 12 سال به بالا تایید کرد و این اولین تایید برای پوشش بچه ها بود.

در حال حاضر این تزریق واکسن باید در سه دوز جداگانه با استفاده از یک اپلیکاتور بدون سوزن انجام گردد، نه یک سرنگ سنتی. این شرکت گفته است امیدوار است به زودی آزمایش های خود را در بچه ها کوچکتر از دو سال و بالاتر آغاز کند.

مشاوران علمی دولتی گفته اند واکسیناسیون برای بچه ها 12 تا 17 ساله با بیماری های جدی می تواند در ماه اکتبر آغاز گردد، اما راه اندازی گسترده تر تنها پس از اتمام برنامه تزریق واکسن کرونا به بزرگسالان در هند انجام می گردد که در حال حاضر برای انتها سال برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1866

به "کدام کشور ها بچه ها را علیه کرونا واکسینه کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشور ها بچه ها را علیه کرونا واکسینه کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید