رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه ، تجدیدنظر درباره فعالیت مراکزی که پروتکل را رعایت نکنند

به گزارش مسافرت رو، استاندار تهران با اشاره به شرایط خاص استان تهران، پیشنهادات ستاد مقابله با کرونا این استان را تشریح کرد.

رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه ، تجدیدنظر درباره فعالیت مراکزی که پروتکل را رعایت نکنند

به گزارش خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به پیشنهاد ستاد مقابله با کرونا استان گفت: تالارها هنوز برای برگزاری مراسم عروسی نباید اجازه فعالیت داشته باشند، البته برای سرو غذا و پذیرش مشتریان انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی ممنوعیت وجود ندارد.

وی ادامه داد: در محیط های شلوغ از جمله بازار تهران، پاساژ علاالدین و غیره اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، ادامه فعالیت آنها تجدید نظر می شود؛ در این زمینه نتیجه بررسی تیم نظارت متشکل از سه دانشگاه شهید بهشتی، تهران و ایران تا آخر هفته ارائه می شود.

استاندار تهران سپس با بیان اینکه مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد شرح داد: بیش از 90 درصد مسافرین مترو از ماسک استفاده می کنند؛ البته عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حجم زیاد مسافر در انتقال چرخه بیماری اثرگذار است و بایستی ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس را افزایش دهیم .

محسنی بندپی اعلام نمود: سامانه نظارت های مردمی در ارتباط با نحوه نظارت بر فعالیت های مختلف در شرایط کرونا این هفته در استان تهران راه اندازی می شود چرا که بهترین و اثرگذارترین اقدام، کمک دریافت از مردم در ابعاد نظارتی است.

بندپی در مورد فعالیت شهربازی ها گفت: فعالیت در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی مسئله ای ندارد، مشکل عمده در محیط های بسته است چرا که شیوع بیماری در محیط های بسته زیاد می باشد همچنانکه طبق نظر سازمان بهداشت جهانی ذرات بیشتر در هوا معلق هستند و از طریق تنفس منتقل می شوند، از اینرو مدت زمان حضور در محیط های بسته باید کمتر باشد و فاصله یک و نیم تا دو متری باید رعایت شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1159

به "رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه ، تجدیدنظر درباره فعالیت مراکزی که پروتکل را رعایت نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه ، تجدیدنظر درباره فعالیت مراکزی که پروتکل را رعایت نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید