لاوروف: آمریکا چند دقیقه پیش از حمله به سوریه به ما اطلاع داد

به گزارش مسافرت رو، وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت که آمریکا تنها چند دقیقه پیش از انجام حمله به شرق سوریه، مسکو را در جریان این حملات قرار داد.

لاوروف: آمریکا چند دقیقه پیش از حمله به سوریه به ما اطلاع داد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد حنیف اتمر، همتای افغان خود با اشاره به حملات اخیر جنگنده های آمریکایی به شرق سوریه، اظهار کرد: نظامیان روس تنها چهار یا پنج دقیقه پیش از انجام حملات؛ هشداری را از طرف آمریکا دریافت کردند.

وی اضافه کرد: حتی اگر درباره اقدامات معمول برای جلوگیری از بروز درگیری در روابط بین نظامیان روسیه و آمریکا صحبت کنیم، چنین ابلاغی که همزمان با اجرای حمله انجام می گردد، هیچ سودی ندارد.

لاوروف ادامه داد: حضور نیرو های آمریکا در سوریه غیرقانونی بوده و با تمامی کنوانسیون ها و قوانین بین المللی از جمله قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت درباره سوریه در تناقض است.

وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: طبق بعضی اطلاعات به دست آمده، آمریکا به هیچ وجه قصد عقب نشینی از سوریه را ندارد و مسکو میخواهد این موضوع را با واشنگتن روشن کند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که پنتاگون گفت، جنگنده های آمریکایی چندین حمله به شرق سوریه در واکنش به حملات اخیر به کارمندان آمریکایی در عراق داشتند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1577

به "لاوروف: آمریکا چند دقیقه پیش از حمله به سوریه به ما اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: آمریکا چند دقیقه پیش از حمله به سوریه به ما اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید