سفیر روسیه با لیستی از پیشنهادات مسکو راهی آمریکا شد

به گزارش مسافرت رو، سفیر روسیه در ایالات متحده گفت، مسکو یک سری پیشنهادات درباره چگونگی اقدام دو کشور برای ایجاد ثبات در روابط دوجانبه ارسال نموده است.

سفیر روسیه با لیستی از پیشنهادات مسکو راهی آمریکا شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا در پی اولین نشست روسای جمهوری روسیه و آمریکا که در جریان آن جو بایدن و ولادیمیر پوتین توافق کردند تا سفرای متبوع خودشان را به محل ماموریتشان بازگرداند، در تاریخ 20 ژوئن به واشنگتن دی.سی بازگشت.

آنتونوف دوشنبه به خبرنگاران گفت: امروز من تعدادی درخواست به سازمانهای مختلف ایالات متحده فرستادم تا با رهبری ساختارهای مختلف دیدار نموده و درباره آنچه باید با هم انجام دهیم برای ایجاد روحیه مثبتی که تصور میکنیم از اجلاس دو رئیس جمهور خود گرفته ایم، بحث کنیم؛ انگیزه برای تثبیت روابط روسیه و آمریکا که به ما امکان میدهد در خصوص بهبود این روابط دوجانبه در آینده صحبت کنیم.

او بعلاوه گفت که ارتقای کلی روابط دوجانبه با آمریکا به اراده سیاسی در واشنگتن بستگی دارد. علاوه بر این آنتونوف تاکید نمود که طرف روس قرار است با رویکرد سازنده ای به سمت روابط عملی برابر با آمریکا حرکت کند.

آنتونوف تاکید نمود: امروز همه چیز به اراده سیاسی طرف آمریکایی بستگی دارد، اینکه آیا آماده اجرای آن اظهارات مثبت که میان روسای جمهوری دو طرف رد و بدل شد، هست یا خیر. ما بر تمایل سازنده روسیه برای ایجاد روابط برابر و عملی با آمریکا تاکید داریم.

به گفته این سفیر، در روزهای آینده روسیه امیدوار است که درباره چگونگی اجرای مفاد بیانیه ثبات استراتژیک با آمریکا رایزنی کند و بعلاوه مذاکرات با همتای آمریکایی در خصوص مساله ویزا در نزدیکترین زمان از سر گرفته میشود.

او گفت: ما هماهنگ کردیم که با همکارانمان در وزارت خارجه آمریکا تماس گرفته و نشست های تعیینی در روزهای آینده انجام میشود. بیایید صبر کنیم. گمان میکنم اندکی زمان میبرد و ما میتوانیم درباره نتایج تعیین مذاکره کنیم.

در میان مسائلی که به توجه زیاد احتیاج دارد، آنتونوف از مساله توقیف ملک دیپلماتیک روسیه سخن به میان آورد. علاوه بر این، او تاکید نمود که مسکو به طرح مساله معادله امنیتی در روابط روسیه - آمریکا میپردازد.

سفیر روسیه در پی ورود به آمریکا تاکید نمود دیپلماتهای کشورش در آمریکا آماده ترمیم روابط دوجانبه هستند. این دیپلمات گفت که دوشنبه دیدارهایی با همتایان آمریکایی داشته تا درباره مسائلی که دو رئیس جمهور در نشست ژنو مطرح کردند، بپردازد.

سفیر روسیه بعلاوه در اولین روز شروع کارش پس از یک غیبت طولانی و سیاسی با کویی تیانکای، همتای چینی خود دیدار کرد. براساس بیانیه سفارت روسیه، آنتونوف درباره نشست ژنو میان پوتین و بایدن با او صحبت کرد. این دو دیپلمات بعلاوه روی اهمیت توسعه شراکت استراتژیک میان روسیه و چین و بعلاوه حفظ روابط محبت آمیز میان دو سفارتخانه در واشنگتن دی.سی تاکید داشتند.

از سوی دیگر آنتونوف به خبرنگاران درباره تحریمهای آمریکا گفت، ایالات متحده اگر تصمیم به اعمال تحریمهای نو علیه روسیه بگیرد، نمیتواند به نتایج مثبت دست یابد و مسکو ثابت نموده که تهدید و اخاذی برای تحریف سیاستهای داخلی و خارجی آن بی اثر است.

آنتونوف تاکید نمود: اگر ایالات متحده انتخاب کند که به مصاحبه به وسیله تحریم ادامه دهد، این به نتیجه مثبت ختم نمیشود. در سالهای اخیر زمانی که صدها تحریم علیه روسیه وضع شد، ما ثابت کردیم که میتوانیم در امنیت زندگی و کار کنیم. تحریمها برای اثرگذاری روی سیاست خارجی روسیه و بعلاوه سیاست داخلی آن ناکارآمد هستند.

این سیاستمدار روس تاکید نمود: گمان میکنم آنها باید روی حل مسائل موجود تمرکز نمایند نه کوشش برای تهدید فدراسیون روسیه. کسی نمیتواند روی تهدید، اخاذی و تحریم اتکا کند تا مسکو را به بازنگری در سیاستهای خارجی و داخلی خودش مجاب کند.

در همین حال آنتونوف در مراسم روشن کردن شمع مقابل سفارت روسیه در واشنگتن به مناسبت هشتادمین سال حمله نازی ها به اتحاد جماهیر شوروی که از آن به اسم بزرگترین فاجعه در تاریخ این کشور یاد میشود، شرکت کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1788

به "سفیر روسیه با لیستی از پیشنهادات مسکو راهی آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه با لیستی از پیشنهادات مسکو راهی آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید