عامل نابودی فایرفاکس از دیدگاه موزیلا

به گزارش مسافرت رو، بعضی از کاربران از کروم خوششان نمی آید، اما گوگل با سوءاستفاده از سلطه خود در اندروید، فضایی برای رقابت باقی نگذاشته است.

عامل نابودی فایرفاکس از دیدگاه موزیلا

زمانی بود که مرورگر گوگل کروم، رقابت سختی با موزیلا فایرفاکس و تا حدی اینترنت اکسپلورر مایکروسافت داشت. با این حال، این دو با گذشت زمان از بین رفتند و کروم به پادشاه بلامنازع فضای وب تبدیل شد. اکنون، موزیلا از گوگل و سایر شرکت ها به خاطر اقدامات انحصارطلبانه ای که نه تنها به سقوط فایرفاکس، بلکه به محدود کردن انتخاب کاربر منجر شده است، پاسخ می خواهد.

موزیلا به تازگی گزارشی منتشر نموده است که کوشش می نماید نحوه اعمال نفوذ گوگل، اپل و مایکروسافت بر کاربران خود را در کوشش برای بهره مندی از زیست بوم برنامه های خود و به نوبه خود، مرورگرشان را توضیح دهد.

گوگل مرورگر کروم و اندروید را می سازد، اپل سافاری و macOS/iOS را می سازد و مایکروسافت اج و ویندوز را می سازد. همه آن ها، به درجات مختلف، کاربران را به سمت مرورگر های خود سوق داده اند و به طور هدفمند، تغییر به مرورگر دیگر را به وسیله یکپارچه سازی سنگین و انبوهی از اعلانات برای جلوگیری از تغییر مرورگر، سخت نموده اند.

دسترسی به گوگل از یک مرورگر غیر کروم، درخواستی را برای شما نشان می دهد که کروم را دانلود کنید و اگر از ویندوز استفاده می کنید، احتمالاً با درخواست های همیشگی مایکروسافت برای ترغیب شما به استفاده از مرورگر اج آشنا باشید. این استراتژی ها تا حدی موفقیت آمیز هستند و یک مزیت ناعادلانه در برابر سازمان های غیرانتفاعی مانند موزیلا هستند، که این نوع کشش را برای کاربران ندارند.

اینکه آیا این کل داستان در خصوص اینکه چگونه فایرفاکس به عنوان یکی از مرورگر های برتر سقوط کرد، داستان دیگری است، اما موزیلا یک نکته دارد: اقدامات ضدرقابتی همواره در فضای مرورگر وجود دارد و آن ها به طور فزاینده ای به یک مشکل تبدیل شده اند. در حالی که به نظر می رسد همه با استفاده از کروم کنار آمده اند، شرایط ایجاد شده می تواند به شدت با رقبای نو خصمانه باشد.

موزیلا پیش از این گزارش دیگری در انتقاد از یوتیوب متعلق به گوگل و ناکارآمدی روش های بازخورد منفی کاربران در برابر توصیه های ویدئویی منتشر نموده بود.

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2212

به "عامل نابودی فایرفاکس از دیدگاه موزیلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل نابودی فایرفاکس از دیدگاه موزیلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید