شناسایی 120 محروم فاقد مسکن در آستارا

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران/گیلان فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: در این شهرستان 120 نفر محروم فاقد مسکن شناسایی شده است.

شناسایی 120 محروم فاقد مسکن در آستارا

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

عباس صابر در جلسه هماهنگی ساخت مسکن محرومین شهرستان آستارا که در سالن اجلاس فرمانداری این بندر مرزی برگزار گردید، اظهار کرد: طرحی با هدف ساخت 2000 سکن برای محرومین فاقد خانه در استان گیلان در حال انجام است. در این طرح خانه هایی در زیربنای 60 مترمربع، در یک طبقه احداث می گردد.

وی با اشاره به اینکه برای احداث این خانه ها تسهیلات 500 میلیون ریالی با سود چهار درصد و 300 میلیون ریال بلاعوض پرداخت می گردد، اضافه نمود: در تحقق این هدف، هماهنگی همه دستگاه های مرتبط در شهرستان نیز از الزامات است.

صابر با تأکید بر اینکه برای شهرستان آستارا 120 نفر جامعه هدف برای ساخت مسکن شناسایی شده است، اعلام کرد: در فاز نخست برای 45 نفر این تسهیلات پرداخت می گردد.

وی اضافه نمود: از مجموع 120 نفر شناسایی شده، 81 نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، 16 نفر بهزیستی و یک نفر تحت پوشش بنیاد شهید هستند و 22 نفر دیگر نیز تحت پوشش هیچ نهادی قرار ندارند.

وی اضافه نمود: طی چند روز گذشته، 17 نفر از 45 نفر فاز اول به بانک معرفی شده اند و فرآیند ساخت مسکن باقی افراد نیز در روزهای آینده انجام خواهد شد.

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه صدور پروانه ساخت برای این افراد رایگان است، توضیح داد: طرح فوق با نظارت بنیاد مسکن اجرایی می گردد و تأمین اجتماعی نیز این افراد را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد.

وی در انتها با اشاره به اینکه دولت علیرغم مسائل قابل لمس، محرومیت زدایی و ساخت مسکن برای محرومان را در اولویت کاری خود قرار داده و این حرکت دغدغه مند نمونه ای از کوشش ها و خدمات دولت برای مردم محروم است، یادآور شد: همه دستگاه های اجرایی باید بدون دریافت وجه برای صدور پروانه ساخت همکاری را در حوزه کاری خود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1420

به "شناسایی 120 محروم فاقد مسکن در آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 120 محروم فاقد مسکن در آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید