دلنوشته هایی برای پسرم

به گزارش مسافرت رو، دلنوشته برای پسرم از محبتی عمیق سرشار است که هیچ احساسی در دنیا به پای آن نمی رسد. دلنوشته های مادرانه برای فرزند پسر را در خبرنگاران بخوانید.

دلنوشته هایی برای پسرم

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - متن عاشقانه برای فرزند بهترین راه انتقال احساسات به فرزندانمان است. بیان احساسات تنها به دلنوشته های زیبای مادر به دختر و به طور کلی فرزند دختر محدود نمی شود. شما می توانید مجموعه زیبایی از این متن ها را برای پسران خود نیز بفرستید یا بنویسید تا آن ها را نسبت به احساسات خود آگاه کنید. این متن ها می تواند در قالب مجموعه اشعار برای فرزند پسر یا تبریک تولد پسر تان باشد و یا متنی برای تبریک موفقیت فرزندان باشد. دلنوشته برای پسرم به این معناست که مادرها همیشه حرف هایی در دل دارند و می خواهند آنها را به پسرشان بگویند. گاهی این حرف ها در قالب دلنوشته هایی در می آیند تا پسر بتواند زمانی آنها را بخواند، تا سال ها با خود داشته باشد و حفظشان کند. جملات و کلمات دلنوشته و مضمون آن با توجه به سن پسر متفاوت خواهد بود. در مطلب حاضر به کوشش گروه فرهنگ و هنر خبرنگاران تعدادی دلنوشته مادرانه برای فرزند پسر در سنین مختلف نوشته شده است که به مخاطبان تقدیم می شود.

دلنوشته مادر برای پسر نوزاد

نازنین پسرم! همین که تو را دارم، بهترین هدیه دنیا را دارم...

تو را در آغوش می گیرم. گوشم را روی قلبت می گذارم و از صدای تند و منظم آن آرامش می گیرم. یاد شب ها و روزهایی می افتم که این صدا را از درون وجودم احساس می کردم. چه شیرین بود آن وقت و چه شیرین تر است حالا.

تو بوی بهشت می دهی. شب ها گاهی بی تابی می کنی و من فکر می کنم دوری از بهشت است که بی تاب ات می کند. آشنایان گریه ات را به دل درد ربط می دهند و می گویند همه نوزادان این گونه هستند. آنها دلداری ام می دهند. اما من غصه می خورم که مجبورم صداهای ناله مانند ضعیفی که از گلویت خارج می شوند را بشنوم. از دیگران پنهان می کنم اما خودم هم همپای ناله های کوچک تو اشک می ریزم.

پسرکم! نمی خواستم دلنوشته غمگین بنویسم. پس بگذار از لحظه های شادی که با هم داریم بگویم؛

وقتی از خواب برمی خیزی، چشمانت را نیمه باز می گذاری و من با شوق رنگ چشم های تو را با رنگ چشم های خودم و پدرت مقایسه می کنم. وقتی خواب هستی شکل بینی و گوش هایت را مقایسه می کنم و از این مقایسه هر روزی لذت می برم.

گاهی خمیازه می کشی و زبانت را که از شیر سفید شده از از دهانت بیرون می آوری، بعد یک دفعه می خندی. آن وقت دیگر هیچ آرزویی ندارم. فقط می خواهم کنارت باشم.

بگذار از احساسات دوگانه ام هم برایت بگویم. گاهی دوست دارم زمان در همین لحظه متوقف شود، من باشم و تو که آرامی و می خندی و دست و پای کوچکت را حرکت می دهی اما گاهی دلم می خواهد بزرگ شدن تو را هرچه زودتر ببینم. دوست دارم اولین قدم هایت را هرچه زودتر ببینم و اولین کلماتی را که می گویی بشنوم. بابا یا مامان؟

صدای گریه ات بلند شد و فرصت نوشتن من تمام شد. زود بزرگ شو بهاران زندگی من.

دلنوشته مادر برای پسر کودک

به خاطر تو هم شده همیشه آبی می مانم. به خاطر تو هم شده تمام روزهای بعد از این مهربان تر خواهم شد...

امروز به تن تو لباس فرم پوشاندم و همراهت روانه پیش دبستانی شدم. راستی جدا شدن از تو چه سخت بود. دوست داشتم آنجا بنشینم و مثل وقتی که به پارک می رویم، دورادور تماشایت کنم. از صدای خنده هایت لذت ببرم و اگر خدای نکرده موقع دویدن به زمین خوردی، دستت را بگیرم و نوازشت کنم. اما باید تو را ترک می کردم.

به خانه بازگشتم و انگار خانه چیزی کم داشت. خانه خالی بود. می خواستم مثل هر روز صبح، گلدان ها را آب بدهم و یادم آمد که هر روز همراه تو این کار را انجام می دادم. با دست های کوچکت، آبپاش را می گرفتی و مواظب بودی که وسط راه لَب پَر نزند. عزیزکم! باید برنامه زندگی ام را تغییر دهم و آب دادن به گل ها را بگذارم برای عصرها. آخر گل ها شادابی شان را از تو دارند.

نشستم و در سکوت به سوالات سخت تو فکر کردم. سوالاتی که انگار تمامی نداشتند. سوالاتی که نمی دانم از کجا می آوردی و من برای جواب دادن به آنها مجبور بودم صدها کتاب بخوانم و به صدها سایت علمی مراجعه کنم. تو می پرسیدی خدا بزرگ است یعنی چقدر؟ می پرسیدی خبرنگاران ها چند تا هستند؟ می پرسیدی بچه ها چطوری دنیا می آیند؟ و هزار سوال دیگر که گاهی گیج و کلافه ام می کرد. گاهی صدایم به گفتن کلمه نمی دانم بلند می شد و تو توی خودت فرو می رفتی. آخ عزیزک باهوشم، کم طاقتی مرا ببخش.

بعد فکر کردم تا دو سه سال دیگر می توانی دل نوشته هایی که این پنج سال برایت نوشتم و بعدها خواهم نوشت را بخوانی. این مرا شاد می کند و روزی چهار پنج ساعت دوری از تو قابل تحمل می شود. باید زنگ بزنم و به پدرت بگویم نیازی نیست که ظهر دنبال تو بیاید، باید من بیایم تا زودتر از زود ببینمت. دوستت دارم آفتاب درخشانم.

دلنوشته مادر برای پسر نوجوان

پسرم! این روزها لبریز از عشق و محبت هستم. تو با تمام وجود چیزی را طلب می کنی و من از ترس آسیب رسیدن به تو آن را پنهان می کنم...

ساعت ده شب است. نمی دانم کجایی. برخلاف بسیاری از مادران دلم شور نمی زند. فقط دلم برایت تنگ شده است. به یاد همه سال های گذشته افتاده ام. همیشه به خودم می بالیدم از داشتن همچون تو پسری که نعمت خداوند بودی و هستی. هدیه ای که نتوانستم آن گونه که باید و شاید، بابت آن شکرگزاری کنم.

این آخری ها چقدر ندانسته بودم که تو پسر کوچولوی من نیستی. وقتی دستم را توی موهایت می کشیدم و تو دستم را عقب می زدی و می گفتی:این کارهای بچگانه چیست؟ من دیگر بزرگ شده ام، فهمیده بودم که باید به گونه ای دیگر رابطه مان را تعریف کنیم. اما هنوز باورم نشده بود که تو آن پسری نیستی که بتوانم دلبندک و نباتم صدایت کنم. محکم بغلت کنم و تا دقایقی رهایت نکنم.

حالا هم که نیستی و من باید بدون جگرگوشه ام چای دم کنم؛ پدرت به من می خندد و می گوید که تو برای خودت مردی شده ای. می گویم:آخ، بچه ام! و قلبم تندتند می زند. کاش می دانستی وقتی به تو می گویم:بچه ام! و صدایم می لرزد؛ این صدا از اعماق قلبم آمده و تک تک سلول هایم زبانم را همراهی می کنند. کاش اینجا بودی.

مادر به فدایت. دیروز از بیرون آمدی و کلی به من خندیدی. تنظیمات گوشی ام به هم ریخته بود و تو درستش کردی. بعد تلفظ درست یک کلمه اینترنتی را به من یاد دادی و به اتاقت رفتی. از توی اتاق با صدای بلند گفتی:بهتر است به جای خواندن کتاب های کهنه با تکنولوژی روز پیش بروی. از تو چه پنهان؟ از این همه غرور تو احساس غرور می کنم. بگذار بگویم که وقتی تو نه تلفظ کلمه ای را بلد بودی و نه تکنولوژی را به قول خودت قورت داده بودی، در دامانم می نشستی و برایت کتاب می خواندم. حالا که نیستی، کتاب را بسته ام و می خواهم بیایی تا هزار دلتنگی ام با حضورت از بین برود و بگویم:باشد، تو پیروز! تو دیگر برای خودت مرد شدی، قبول. دلم بی وقفه بهانه حضورت را می گیرد. همچون باغبان در انتظار رسیدن میوه ها؛ منتظرت هستم.

منبع: setare.com
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1445

به "دلنوشته هایی برای پسرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلنوشته هایی برای پسرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید