توصیه هایی برای پرستاران افراد مبتلا به آلزایمر

به گزارش مسافرت رو، مراقبت از افراد مبتلا به بیماری آلزایمر به لحاظ روانی و فیزیکی می تواند خسته نماینده باشد و به همین خاطر، آگاهی از اقداماتی برای کنترل و کاهش استرس در اشخاصی که از این بیماران مراقبت می نمایند امری لازم است.

توصیه هایی برای پرستاران افراد مبتلا به آلزایمر

بنابر اعلام انجمن آلزایمر ایالات متحده، یافتن راه هایی برای کنترل و کاهش استرس در مراقبانِ بیماران مبتلا به آلزایمر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است چرا که استرس درمان نشده در افرادی که از این بیماران پرستاری و نگهداری می نمایند می تواند به فرسودگی جسمی، روحی و روانیِ آنها منجر گردد.

بنابر گزارش سایت تخصصی مدیسن نت، انجمن آلزایمر ایالات متحده در همین رابطه توصیه هایی را به مراقبانِ بیماران مبتلا به آلزایمر دارد که می تواند مهارتهای کنترل استرس را در آنها تقویت کند:

- سازگار و مثبت باشید. نوع نگرش بر میزان استرسی که پرستار و بیمار تجربه می نمایند، تأثیر می گذارد. توانایی قبول شرایط و کنار آمدن با آن به هر دو نفر یاری می نماید تا آرام باشند. درصورتیکه پرستارِ بیمار آشفته و مضطرب باشد، این احتمال که بیمار نیز در شرایطِ روانیِ مشابه قرار بگیرد، بالاست.

- با شرایط قابل کنترل، روبرو شوید. به یاد داشته باشید که بعضی شرایط مانند شیوع کروناویروس از کنترل شما خارج هستند. در چنین مواقعی آنچه که شما می توانید کنترل کنید، نحوه واکنش و مواجهه تان با این قبیل عوامل بیرونی است. در این مواقع شما قادر به تغییر شرایط نیستید بلکه نحوه واکنش تان در برابر این رویدادها حائز اهمیت است.

- اهداف واقع بینانه مشخص کنید و آنها را آهسته پیش ببرید. همه مسائل بلافاصله رفع نمی شوند و نیازی به حل آن نیست و بنابراین نباید انتظارات غیرواقعی داشت. اولویت ها و اهداف عملی را مشخص کنید و تمام کوشش خود را برای دستیابی به آنها انجام دهید.

- مراقب سلامت خود باشید. استراحت ناکافی، رژیم غذایی بی کیفیت و خودداری از ورزش کردن می تواند میزان استرس را تشدید نموده و موجب بروز مسائل دیگر گردد. کوشش کنید به اندازه کافی بخوابید، غذای مناسب مصرف کنید، به مقدار کافی آب بنوشید و فعال باشید.

- ذهن خود را پاک کنید. ورزش، یوگا، مدیتیشن، گوش دادن به موسیقی و تنفس عمیق می تواند به آرامش ذهن و کاهش استرس یاری کند.

- احساسات خود را بیان کنید. با اعضای خانواده، دوستان معتمد و فرد متخصص که می تواند استرس شما را تسکین دهد، صحبت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1658

به "توصیه هایی برای پرستاران افراد مبتلا به آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای پرستاران افراد مبتلا به آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید