توجه به مقررات ملی ساختمان در اردبیل افزایش یابد

به گزارش مسافرت رو، بهروز ندایی شامگاه پنجشنبه در همایش تخصصی رعایت الزامات مربوط به مقررات ملی ساختمان در استان اردبیل توضیح داد: توجه به عایق بندی، تنظیم صدا، افزایش راهکارهای ایمنی در مواقع حوادث خاص به مانند حریق و صرفه جویی در مصرف انرژی در تمامی ساختمان های احداث شده باید با دقت تمام مدنظر قرار گیرد.

توجه به مقررات ملی ساختمان در اردبیل افزایش یابد

وی اضافه نمود: مهندسین و طراحان ساختمان ها می بایست بر روی ابداع روش های نوین و بهینه سازی مصرف انرژی تمرکز بیشتری داشته و برنامه های خود را در این خصوص اجرایی نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل یادآور شد: توجه به مقررات ساختمان که افزایش میزان صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی را نیز در پی خواهد داشت، از دوران ابتدایی بشریت وجود داشته و هم اکنون نیز تداوم دارد.

ندایی افزود: به دلیل اینکه 32 درصد از مصرف گاز خاورمیانه متعلق به ایران بوده و چهارمین مصرف نماینده در سطح دنیا محسوب می شویم، توجه به مقررات ملی ساختمان ها در جلوگیری از مصرف بی مهابای انرژی چاره ساز خواهد شد.

وی ادامه داد: در دوران صفویه خلاقیت فنی مهندسان با برخورداری از ابتکار و مطالعات تخصصی به بالاترین سطح خود رسیده و یادآور توجه ویژه مردم در جلوگیری از اتلاف انرژی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل توضیح داد: بهره مندی از نشاط و آرامش در ساختمان ها و جلوگیری از آزار و اذیت ساکنین نیازمند عایق بندی ساختمان ها و رعایت نکات فنی و منهدسی در جلوگیری از انتقال صدا به ساکنین همجوار بوده و باید تمامی فعالان این بخش رعایت این نکات را در اولویت طراحی های خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 187

به "توجه به مقررات ملی ساختمان در اردبیل افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به مقررات ملی ساختمان در اردبیل افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید