ورود هتل های هما به بازار بورس

به گزارش مسافرت رو، هتل های هما وارد بازار بورس شده است و سرمایه گذاران می توانند به این بخش توجه کنند.

ورود هتل های هما به بازار بورس

سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی امروز در اولین پنل همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در سالن اجلاس سران برگزار گشت، در پاسخ به سؤالات متفاوت سرمایه گذاران خارجی، گفت:

سازمان تأمین اجتماعی به مرور زمان به منظور گرفتن بخشی از مطالبات از دولت، بنگاه هایی داشت که تا قبل از این دولت به طور پراکنده فعالیت می کردند و هیچ هم افزایی در قالب هلدینگ گردشگری نداشتند؛ این ها همه الزام یک هم افزایی را نشان می دهد.

وی ادامه داد که از دو سال قبل مجموعه گردشگری و توریستی سازمان به نام هکتا (هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی) شکل گرفته است که زیرساخت های گردشگری را فراهم می کند. پنج میلیون گردشگر در سال 2015 در شأن کشور ما نیست. ما باید میزبان تعداد بیشتری از گردشگران باشیم. سازمان تأمین اجتماعی به سرمایه گذاران بخش خارجی این مشاوره را می دهد که در این بخش فعالیت کنند؛ این ها همه دلایلی است که ما نیز وارد فعالیت های گردشگری شده ایم. طبیعتاً تعاملات و ارتباطات گردشگری با سایر کمپانی ها، جزو فرآیندهای کاری سازمان است و هیچ گونه محدودیتی در آنها وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین بیان نمود:

درباره اینکه چه حمایت هایی از کارگران و سرمایه گذاران خارجی از حیث حمایت های بیمه ای در ایران انجام می شود نیز باید گفت حذف قوانینی که در ایران وجود دارد، علاوه بر نکته اقامت آن ها در ایران، کسی که در ایران فعالیت انتقال انجام می دهد، باید مجوز آن را نیز داشته باشد. این مجوزها با سهولت داده می شود. کسی که اجازه کار در ایران داشته باشد، طبق قانون تأمین اجتماعی کاملاً تحت پوشش بیمه درمان و مستمری قرار می گیرد.

وی اضافه کرد که با اقدامات دولت یازدهم، قراردادی با ترکیه بسته شد که حتی انتقال سوابق برای کارکنان خارجی نیز وجود دارد. حتی این مذاکره با کشور کره جنوبی نیز اجرا شده است. یک کارگر خارجی که اجازه کار در ایران دارد، از 16 ویژگی دیگر غیر از بیمه و اجازه کار برخوردار خواهد شد.

نوربخش گفت که ما خواهان این هستیم که مارکتینگ و عرضه و تقاضا در قیمت ها وارد شود. در بحث کارگران ساختمانی هم باید گفت ما قول می دهیم کسانی که در حوزه ساخت و ساز در حوزه گردشگری مشغول باشند، حمایت کنیم. هتل های هما در بورس پذیرفته شد. سازمان تأمین اجتماعی آمادگی همکاری با سرمایه گذاران خارجی را دارد. طرح 100 هتل 100 کسب و کار که امروز از آن رونمایی می شود نیز مؤید این است که ما به بخش گردشگری اهمیت می دهیم.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2004

به "ورود هتل های هما به بازار بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هتل های هما به بازار بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید