بشار جعفری: به شرکایی مثل چین، ایران و روسیه در مساله بازسازی چشم دوخته ایم

به گزارش مسافرت رو، بشار جعفری در مصاحبه ای اظهار داشت، سازمان ملل به ظاهر تغییر نموده اما به لحاظ مضمون تغییری ننموده و احکامش اجرا نمی شوند.

بشار جعفری: به شرکایی مثل چین، ایران و روسیه در مساله بازسازی چشم دوخته ایم

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل در گفت وگو با برنامه نیوزمیکر شبکه روسیا الیوم گفت، سازمان ملل دیگر مثل قبل نیست، بسیار تغییر نموده اما بسیاری از کشورهای عضو به منشوری که توسط سازمان از زمان تاسیسش وضع شده، متعهد نیستند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این که سازمان ملل مسؤول رنج ملت سوریه است، گفت: سازمان ملل به صورت جزئی هم مسؤول رنج ملت سوریه و هم به صورت جزئی حامی ملت سوریه بوده است. یعنی بخشی از آن به نمایندگی از بعضی کشورهای عضو در کنار ملت سوریه هستند.

نماینده سوریه اشاره نمود، سازمان ملل در کنترل کشورهای غربی است که بخش اعظم بودجه آن را تامین می نمایند لذا مسئله ای در عملکرد آن وجود دارد. به همین منظور سازمان ملل در بسیاری از پفراینده ها شکست خورده و بسیاری از کشورها در کوشش برای مداخله بیشتر در امور داخلی کشورها و اعمال نظر دست به مداخلات می زنند.

جعفری در بخش دیگری گفت: نظام ترکیه اراضی سوریه را معادل چهار برابر مساحت جولان اشغالی اشغال نموده و محصولات کشاورزی را به آتش کشیده و آب شرب ساکنان الحسکه را قطع نموده و تروریسم را در ادلب تامین اقتصادی می نماید.

نماینده سوریه همچنین تاکید نمود، حضور نظامی ترکیه و آمریکا در سوریه به منزله اشغال خاک سوریه است زیرا حضور آنها خارج از چارچوب قانونی بوده و هیچ کس نمی تواند در امور سوریه دخالت نموده و نفت این کشور را بدزدد.

او شرح داد: دولت هایی که نماینده ملت هایشان هستند حق برقراری ائتلافات خارجی با کشورها برای مبارزه با تروریسم را دارند ما با تروریسم می جنگیم و از این رو به سراغ هم پیمانانی مثل روسیه و دیگر کشورها رفته ایم و آنها به ما یاری کردند زیرا خودشان نیز هدف این تروریسم هستند.

او اشاره نمود، اسنادی کشف شده که نشان می دهند کمپینی علیه سوریه از سال 2014 آغاز شده و همچنین تاکید می نمایند غرب از تروریسم حمایت اقتصادی می نماید. ما با روسیه و ایران دستاوردهای زیادی در مبارزه با تروریسم داشته ایم و اما نتوانستیم تا الان آن را به طور کامل ریشه کن کنیم زیرا آمریکا این گروه های تروریستی را با هدف ایجاد آشوب و تنش تغذیه می نماید.

جعفری با بیان این که سفر هیئت روسیه به دمشق موفقیت آمیز بود، اضافه نمود: در جریان این سفر بسیاری توافقنامه ها امضا شدند و ما به شرکایی مثل چین، ایران و روسیه در مساله بازسازی چشم دوخته ایم. هرکسی که خواستار مشارکت در بازسازی است بدون هیچ شرط و مداخله ای از آن استقبال می کنیم. دولت سوریه در کنفرانس های مذاکره از جمله سوچی درباره بحران سوریه رویکرد مثبتی داشت.

او تاکید نمود: ما به موفقیت مذاکرات با در نظر دریافت جانب ملت امید داشته و هماهنگی مستمری با کمیته ملی در مورد کمیته قانون اساسی داریم. دو فرایند در بحران سوریه وجود دارد، فرایند مبارزه با تروریسم و فرایند راهکار سیاسی و باید این دو را از هم جدا کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1237

به "بشار جعفری: به شرکایی مثل چین، ایران و روسیه در مساله بازسازی چشم دوخته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار جعفری: به شرکایی مثل چین، ایران و روسیه در مساله بازسازی چشم دوخته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید