تمام سالمندان تا سرانجام تیر واکسینه می شوند، واکسیناسیون بیماران خاص از اواخر خرداد

به گزارش مسافرت رو، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه فاز دوم واکسیناسیون کرونا تا تیرماه به اتمام می رسد، از احتمال شروع واکسیناسیون کرونای بیماران خاص و مبتلا به سرطان از اواخر خرداد اطلاع داد.

تمام سالمندان تا سرانجام تیر واکسینه می شوند، واکسیناسیون بیماران خاص از اواخر خرداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، دکتر سیما سادات لاری درباره واکسیناسیون گروه های هدف اظهار کرد: واکسیناسیون کرونا برای افراد 80 سال به بالا در کشور از روز هفتم اردیبهشت 1400 آغاز شده و پس از آن، واکسیناسیون افراد 75 سال به بالا آغاز می گردد؛ تا به امروز بیش از 3 میلیون و 200 هزار دوز واکسن کرونا که از سازمان غذا و دارو مجوز مصرف اضطراری دارند وارد کشور شده و بیش از یک میلیون و 540 هزار دوز واکسن در دو نوبت به افراد بر اساس اولویت بندی تزریق شده است.

آغاز واکسیناسیون کرونا در افراد بالای 75 سال از هفته آینده

وی با بیان این که فاز اول واکسیناسیون کرونا به اتمام رسیده اضافه نمود: واکسیناسیون افراد بالای 80 سال هم در حال اجرا است. پس از آن، در هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای 75 سال، سپس بالای 70 سال، سپس افراد بالای 65 سال انجام می گردد. پس از آن وارد فاز سوم واکسیناسیون کرونا خواهیم شد.

چه کسانی در اولویت دوم واکسیناسیون کرونا قرار دارند؟

وی ادامه داد: گروه هدف فاز اول واکسیناسیون کرونا حدود 1.5 میلیون نفر بود و گروه هدف در فاز دوم حدود 12 میلیون نفر است. فاز دوم شامل گروه سنی 60 تا 80 سال و همچنین افراد با بیماری زمینه ای در گروه سنی 16 تا 64 سال است.

لاری توضیح داد: با رسیدن بعضی محموله های واکسن کرونا که در روزهای اخیر اجرا شده و محموله های دیگر که در هفته های بعد وارد کشور می گردد، این فاز از واکسیناسیون با سرعت بیشتری طی می گردد و واکسیناسیون این گروه تا تیرماه به اتمام می رسد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: افرادی که اطلاعات آن ها در سامانه های بهداشت ثبت شده برای تزریق واکسن به مراکز مربوط به واکسیناسیون فراخوان می شوند و برای سایر افراد که نوبت واکسیناسیون آن ها خواهد بود و اطلاعات آنها در سامانه موجود نیست، به وسیله سایت ثبت نام واکسیناسیون می توانند ثبت نام خود را انجام بدهند.

آغاز واکسیناسیون بیماران خاص و مبتلا به سرطان از اواخر خرداد

وی درباره واکسیناسیون بیماران خاص و مبتلا به سرطان گفت: در فاز دوم، یک قسمت گروه های سنی و سالمندان هستند و قسمت دیگر مربوط به بیماران خاص و مبتلا به سرطان است. احتمالا اواخر خرداد نوبت این افراد خواهد بود. کسانی که مبتلا به سرطان فعال، پیوندی یا دیالیزی هستند در این فاز واکسینه می شوند.

بیماران خاص برای تزریق واکسن کرونا به کجا مراجعه نمایند؟

معاون وزیر بهداشت درباره نحوه ثبت نام بیماران خاص برای دریافت واکسن کرونا توضیح داد: بانک اطلاعاتی این افراد از بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و معاونت درمان وزارت بهداشت دریافت می گردد. بانک اطلاعاتی بیماران تالاسمی و پیوند اعضا نیز موجود است و وزارت بهداشت به این افراد اعلام می نماید که برای تزریق واکسن مراجعه نمایند. اگر با این افراد تماس گرفته نشد، هفته بعد از آغاز واکسیناسیون هر گروه سنی، اعلام می گردد که وارد سامانه واکسیناسیون شده و شماره همراه خود را ثبت نمایند تا با آنها تماس گرفته گردد.

واکسن های کرونای تزریق شده تا به امروز عارضه داشته؟

وی در انتها در پاسخ به این سؤال که آیا تا به امروز عوارض و مرگ و میری از واکسن های تزریق شده ثبت شده یا خیر، بیان داشت: تا به امروز عوارض قابل توجهی برای تزریق واکسن کرونا گزارش نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1714

به "تمام سالمندان تا سرانجام تیر واکسینه می شوند، واکسیناسیون بیماران خاص از اواخر خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام سالمندان تا سرانجام تیر واکسینه می شوند، واکسیناسیون بیماران خاص از اواخر خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید