تصمیم رئیس جمهور ونزوئلا برای اعمال تغییرات گسترده در دولت

رئیس جمهور ونزوئلا میخواهد تغییرات گسترده و عمیقی را در ترکیب دولت اعمال کند.

تصمیم رئیس جمهور ونزوئلا برای اعمال تغییرات گسترده در دولت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دلسی رودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا روز یکشنبه در اظهاراتی تاکید نمود: نیکولاس مادورو رئیس جمهور در حال برنامه ریزی برای اعمال تغییرات گسترده و عمده در دولت است.

تصمیم مادورو برای اعمال تغییرات گسترده دولتی در شرایطی است که قطع برق طی هفته گذشته موجب تعطیلی بسیاری از فعالیت های تجاری و خدمات دولتی در سراسر ونزوئلا شده بود.

رودریگز اضافه نمود: ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی پس از قطع گسترده برق هفته گذشته است.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از کل اعضای کابینه خواسته است تا برنامه ها و مسئولیت های خود را مورد بازنگری قرار دهند و زمینه لازم را برای اعمال تغییرات گسترده و ساختاری فراهم نمایند. این تغییرات با هدف اصلاح روش های عملکرد دولت ونزوئلا و حفاظت از کشور در برابر هرگونه تهدیدی خواهد بود.

ترمیم کابینه ونزوئلا در حالی است که این کشور طی ماه های گذشته با بحران های مالی و اجتماعی گسترده و رشد فزاینده نرخ تورم روبرو بوده است. این مسائل موجب شده است تا میلیون ها نفر از شهروندان ونزوئلا به کشورهای همسایه مهاجرت نمایند.

مادورو بر این باور است که علت اصلی قطع گسترده و سراسری برق در این کشور ، حمله سایبری از سوی آمریکا و خرابکاری مخالفان دولت است. ولی منتقدان دولت تاکید نموده اند که علت اصلی قطع برق کمبود سرمایه گذاری در زیرساخت های صنعت برق ونزوئلا طی سال های گذشته بوده است.

مادورو از سال 2013 میلادی که قدرت را در دست گرفته است، بارها ترکیب کابینه اش را تغییر داده است. در این مدت تعداد زیادی از نظامیان به پست ها و موقعیت های مهم دولتی از جمله وزیر نفت، وزیر کشور و وزیر برق ارتقا یافته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 7 تیر 1398 شناسه مطلب: 226

به "تصمیم رئیس جمهور ونزوئلا برای اعمال تغییرات گسترده در دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم رئیس جمهور ونزوئلا برای اعمال تغییرات گسترده در دولت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید