انگلیس شروع به کار سانتریفیوژهای ایران را ناامیدکننده توصیف کرد

به گزارش مسافرت رو، وزارت امور خارجه انگلیس شروع تزریق اورانیوم به سانتریفیوژها در ایران را ناامیدکننده توصیف کرد.

انگلیس شروع به کار سانتریفیوژهای ایران را ناامیدکننده توصیف کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گوره بین الملل مسافرت رو، دولت انگلیس، در پاسخ به اقدام ایران مبنی بر شروع تزریق گاز اورانیوم به سانتریفیوژهای اتمی را بسیار ناامیدنماینده توصیف کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه العربیه، وزارت امور خارجه انگلیس روز شنبه در پاسخ به گام سوم ایران در کاهش تعهد به برجام بیان کرد: این برداشتن گام سوم درخصوص تعهدات نسبت به توافق هسته ای، در برهه ای که شرکای اروپایی و بین المللی ما به سختی بر روی کاهش تنش با ایران کوشش می نمایند بسیار ناامیدنماینده است.

حسن روحانی رئیس جمهور چهارشنبه شب 13 شهریور و یک روز پیش از انتها فرصت 60 روزه دوم ایران به طرف های باقیمانده در برجام و بعد از نشست مشترک سران سه قوه بیان کرد که گام سوم از روز آدینه (15 شهریور) برداشته می گردد.

بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز (شنبه) 16 شهریور ماه در نشستی خبری در محل این سازمان جزئیات مربوط به گام سوم را تشریح کرد.

کمالوندی گفت: گام های بعدی، گام هایی است که شاید کمتر از جنس فنی باشد. فعال کردن فردو باقی مانده است که می تواند یک گزینه باشد و البته در حوزه های دیگری که عمدتا نمی تواند فنی باشد.

جمهوری اسلامی ایران براساس بیانیه 18 اردیبهشت شورای عالی امنیت ملی در توقف بعضی تعهدات برجامی، اقداماتی را در قالب گام های اول و دوم صورت داد. در گام اول ایران از 300 کیلوگرم اورانیوم غنی شده 3.67 درصد عبور کرد و در انتها این گام و زمان ورود به گام دوم (16 تیر ماه) نیز عنوان شد که ایران از این به بعد سقف غنی سازی 3.67 درصد را رعایت نمی کند و یک روز بعد هم بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در مصاحبه با فارس اطلاع داد که سقف اورانیوم غنی شده ایران به 4.5 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 471

به "انگلیس شروع به کار سانتریفیوژهای ایران را ناامیدکننده توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس شروع به کار سانتریفیوژهای ایران را ناامیدکننده توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید