18 ترفند عالی برای کاهش هزینه سفرهای خارجی

به گزارش مسافرت رو، سفر کردن می تواند بسیار گران باشد به خصوص سفرهای خارجی. اما گاهی اوقات ما در سفر کارهایی انجام می دهیم که هزینه های آن را بسیار بیشتر از حد معمول می نماید. برای سفر کردن به خصوص سفر خارجی، باید چند نکته را در نظر بگیرید تا بتوانید هزینه های سفر را تا جایی که ممکن است کاهش دهید. هر چقدر بیشتر سفر کنید، راه های بیشتری برای مدیریت هزینه ها یاد می گیرید. در ادامه با خبرنگاران مگ همراه باشید تا درباره ترفندهای کاهش هزینه سفرهای خارجی بیشتر بخوانید.

18 ترفند عالی برای کاهش هزینه سفرهای خارجی

چرا کاهش هزینه های سفرهای خارجی اهمیت دارد؟

در سفرهای خارجی ما معمولا با ارزهایی سروکار داریم که گران تر از پول رایج کشورمان هستند. به همین علت حتی هزینه های اندکی مثل خرید آب معدنی می تواند در نهایت برای ما بسیار گران تمام گردد. علاوه بر این، ممکن است در سفر خارجی، منابع اقتصادی محدودی داشته باشیم. اگر زیاد خرج کنیم ممکن است شرایطی اضطراری پیش بیاید که به پول احتیاج پیدا کنیم.

به خاطر این دلایل باید هزینه های خود را در سفرهای خارجی مدیریت کنید تا سفر خارجی شما بیشتر از آن چیزی که لازم است، هزینه نداشته باشد.

18 ترفند برای کاهش هزینه های سفر خارجی

ترفندهایی که در ادامه می بینید حاصل تجربه افرادی است که زیاد سفر می نمایند و راه های مختلفی برای کاهش هزینه های خود یاد گرفته اند. بعضی از این راه چارهها را باید قبل از سفر به کار ببندید اما بعضی از آن ها برای طول سفر است. علاوه بر این، بعضی از نکته هایی که مطرح می شوند برای کسانی است که خودشان بدون تور سفر می نمایند. مثلا نکته هایی که درباره انتخاب پرواز و تاریخ سفر عنوان می شوند، برای کسانی که با تور سفر می نمایند، قابل اجرا نیست.

1. خرید بلیت مقرون به صرفه تر

برای اینکه بتوانید بلیت پروازهای خود را مقرون به صرفه تر تهیه کنید چند راه چاره وجود دارد. اولین روش این است که به وب سایت های مقایسه هزینه پرواز مراجعه کنید. در این سایت ها می توانید مقصد و تاریخ دلخواه خود را انتخاب کنید و موتور جست وجوی سایت تمام پروازهای مناسب برای شما را نشان می دهد.

اگر در این سایت ها ثبت نام کنید و عضو خبرنامه یا سیستم اطلاع رسانی آن ها شوید، این وب سایت ها پروازهایی را که به حراج گذاشته شده اند و تخفیف های زیادی دارند، به اطلاع شما می رسانند.

دو نمونه از سایت هایی که با یاری آن می توانید پروازهای خارجی را مقایسه کنید Skyscanner و Webjet است. البته این ترفند را می توانید برای سفرهای داخلی هم به کار ببرید.

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه های سفر این است که ایرلاین ها و خطوط هوایی مقرون به صرفه قیمت را بشناسید و پروازهای آن ها را آنالیز کنید. بعضی از ایرلاین های جهان به عنوان ایرلاین مقرون به صرفه قیمت شناخته می شوند. این مراکز معمولا پروازهایی مقرون به صرفه دارند و تخفیف های زیادی به مشتریان ثابت خود می دهند.

2. انعطاف پذیری در برنامه سفر

یکی از دلایلی که باعث می گردد ما هزینه زیادی بابت بلیت هواپیما و رزرو هتل بپردازیم این است که معمولا زمان محدودی برای سفر داریم. مجبوریم در روز معینی پرواز کنیم و روز معینی به خانه برگردیم. اگر بتوانید در برنامه سفر خود انعطاف پذیر باشید و مجبور نباشید در تاریخ معینی برگردید، می توانید با چند روش، هزینه سفر خود را کاهش دهید.

مثلا برای خرید بلیت پرواز اگر بتوانید روزهای وسط هفته یا شنبه شب را انتخاب کنید، پروازهای مقرون به صرفه تری گیرتان می آید. یا اگر بتوانید در فصل های خلوت سال به سفر بروید، هزینه کلی سفر شما از پرواز گرفته تا بلیت و حتی هزینه ورودی مراکز گردشگری به شدت کاهش پیدا می نماید.

3. قرض گرفتن لوازم ضروری

گاهی اوقات برای سفر به خرید وسایل تازه احتیاج پیدا می کنیم. مثلا ممکن است برای یک سفر خارجی، چمدان بزرگ و مناسب نداشته باشید. خرید این وسایل، هزینه های جانبی سفرهای شما را افزایش می دهد. شاید فکر کنید که بد نیست برای یک بار هزینه کنید و این وسایل را تهیه کنید. اما اگر به ندرت به چنین وسایلی احتیاج دارید و موقع سفر در محدودیت اقتصادی هستید، لازم نیست همه چیز را خریداری کنید.

به جای خریدن وسایل تازه می توانید از دوستان و عزیزان خود قرض بگیرید. مثلا یک چمدان بزرگ یا حتی یک کت زمستانی برای مقصد سردی که برای سفر در نظر گرفته اید.

4. صرفه جویی در خرید آب

در بسیاری از نقاط جهان در شهرها و فرودگاه ها، آب شیر قابل آشامیدن نیست. در این صورت باید دائما آب خریداری کنید و همین هزینه های کم، به مرور زمان بسیار زیاد می گردد. در این صورت همواره یک قمقمه آب همراه داشته باشید. در سفرهایی که امکان آب کردن قمقمه از شیر وجود دارد، داشتن این بطری یا قمقمه یاری می نماید که از فراوری زباله پلاستیکی جلوگیری کنید. هر زمان که به آب قابل آشامیدن دسترسی پیدا کردید، بطری خود را پر کنید تا مجبور نباشید در کوچه و خیابان و فرودگاه، آب خریداری کنید.

5. خرید تنقلات و مجلات، قبل از رسیدن به فرودگاه

اگر برای طول سفر خود تنقلات می خرید یا دوست دارید مجله بخوانید، این خریدهای خود را در فروشگاه های محل خود انجام دهید. معمولا در فرودگاه ها، خرید این چیزها بسیار گران تر تمام می گردد. حتی محصولاتی هم که در خود هواپیما برای فروش عرضه می شوند، معمولا گران تر از فروشگاه های بیرون هستند.

6. برنامه ریزی و رزرو از قبل

در بیشتر اوقات برای قسمت های مختلف سفر مثلا ترانسفر فرودگاهی، بازدید از جاذبه های گردشگری، سفر با قطار و… اگر از قبل بلیت خود را رزرو کنید، می توانید میزان زیادی هزینه های سفر را کاهش دهید. بلیت هایی که زودتر رزرو می شوند، مقرون به صرفه تر ارائه می شوند تا بازتماشامایندگان و مسافران برای رزرو کردن از قبل، تشویق شوند.

7. استفاده از تخفیف ها

در تمام طول سفر در سراسر جهان، هر جا که امکان پذیر است از تخفیف هایی که برای دانشجویان و برای بازنشسته ها در نظر گرفته شده است، بهره ببرید. برای استفاده از این تخفیف ها باید از قبل درباره مقصد سفر خود تحقیق کنید و این تخفیف ها را پیدا کنید. بعلاوه مدارک لازم برای اثبات شرایط خود مثلا کارت دانشجویی را همراه داشته باشید.

برای بسیاری از مسیرهای سفر مثلا قطارها، برای بچه ها سنین مختلف هم تخفیف های زیادی وجود دارد. در اروپا بسیاری از سفرهایی که با قطار می روید برای جوانان مقرون به صرفه تر است.

8. خرید کارت بلیت های تخفیف دار

اگر قرار است چند روز در یک شهر بزرگ بمانید و به تمام جاذبه های آن سر بزنید، بهتر است که بلیت های چند روزه برای وسایل حمل ونقل عمومی خریداری کنید. در شهرهای بزرگ معمولا برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی غیر از بلیت های تک سفره و دوسفره مترو و اتوبوس، بلیت های چند روزه و ماهانه هم ارائه می گردد که بسیار مقرون به صرفه تر است. معمولا این بلیت ها برای انواع وسایل حمل ونقل عمومی مثلا مترو، اتوبوس، تراموا و… قابل استفاده است.

9. خرید سیمکارت محلی

در سفرهای خارجی از سیمکارت های محلی برای برقراری ارتباط و استفاده از اینترنت بهره ببرید. رومینگ بین الملل و استفاده از سیمکارت خودتان می تواند هزینه بسیار زیادی داشته باشد. اما در بیشتر مقصدهای گردشگری جهان می توانید در همان فرودگاه یک سیمکارت اعتباری محلی خریداری کنید و برای تماس گرفتن با جاهای مختلف و استفاده از سرویس های دیتا و اینترنت از آن بهره ببرید.

امروزه همه هتل ها اینترنت رایگان دارند ولی گاهی در خیابان و بیرون از هتل به اینترنت احتیاج پیدا می کنید پس بد نیست که سمیکارت و اینترنت همراه داشته باشید.

10. معین لیست جاذبه ها و فعالیت های تفریحی

قبل از سفر دقیقا معین کنید که در طول سفر خود دوست دارید کدام فعالیت های تفریحی مقصد را تجربه کنید و کدام جاذبه ها را ببینید. داشتن این لیست یاری می نماید که روی فعالیت های دلخواه خود تمرکز کنید و برای انجام کارهای دیگر، بی فایده هزینه نکنید.

در بعضی از مقصدهای گردشگری، وقتی به مقصد می رسید، در هتل یا حتی در خیابان، تورهای مختلفی به شما پیشنهاد می گردد. بعضی از این تورها و جاذبه ها ممکن است برای شما مجذوب کننده به نظر برسند و تصمیم بگیرید آن را امتحان کنید؛ مثلا مقصد ناشناخته ای را معرفی می نمایند که باعث جلب توجه شما می گردد. در بسیاری از مواقع، این تورها بهانه ای برای سرکیسه کردن مسافران است و هیچ جاذبه خاصی در انتظار شما نیست.

یا اینکه همان جاذبه را با هزینه کمتر و فقط با یک مترو می توانید خودتان تجربه کنید. پس، در طول سفر سعی کنید که حتما برنامه معینی برای بازدید از جاذبه ها و تفریحات داشته باشید و به آن پایبند بمانید.

11. همسفر شدن با دیگران

اگر برای اقامت خود گزینه هایی مثل کرایه کردن یک خانه را در نظر دارید، می توانید با کسی همسفر شوید تا هزینه اقامت شما تقسیم گردد. حتی برای گرفتن تاکسی یا رزرو کردن کوپه قطار هم می توانید هم سفر پیدا کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

12. دقت در انتخاب نوع اقامتگاه

اگر قرار است سفری طولانی داشته باشید، باید در انتخاب محل اقامت خود بیشتر دقت کنید. برای سفرهای طولانی، کرایه کردن کوتاه مدت یک خانه یا واحد آپارتمان می تواند معقول تر از هتل باشد. وقتی خانه ای کرایه می کنید، امکانات پخت وپز هم دارید و می توانید در خانه غذا بپزید و کمتر بیرون و در رستوران غذا بخورید. در واقع هم در هزینه کرایه اقامتگاه و هم در هزینه خرید غذا و خوردوخوراک، صرفه جویی می کنید.

13. فاصله گرفتن از مراکز توریستی

اگر دوست دارید مقصدهای گردشگری را به برترین شکل تجربه کنید و هزینه سفر شما هم کاهش پیدا کند، از مراکز توریستی فاصله بگیرید. مثلا به جای یک رستوران مشهور و شلوغ در مرکز شهر، رستوران های کوچک محلی را برای غذا خوردن انتخاب کنید. حتی برای شرکت در رویدادهای فرهنگی، می توانید به جای فستیوال های بزرگ، رویدادهای فرهنگی کوچک و محلی را انتخاب کنید.

این نوع تجربه ها، دید بهتری درباره زندگی اهالی آن شهر به شما می دهند. درواقع سفر بومی تری را دور از هیاهوی گردشگران تجربه می کنید. هزینه سفر شما هم به مراتب کمتر می گردد.

14. شرکت در تورهای پیاده روی

در بسیاری از شهرهای توریستی جهان، بیشتر جاذبه ها و تماشای های مهم شهر در فاصله کمی از هم قرار دارند. در این شهرها معمولا تورهای پیاده روی در مرکز شهر برگزار می گردد که بسیار مقرون به صرفه قیمت هستند. در این تورها، پای پیاده به گوشه و کنار شهر سر می زنید و یک راهنمای تور، درباره جاذبه ها شرح می دهد.

تورهای پیاده روی فرصت خوبی برای ملاقات نزدیک با اهالی شهر و سر زدن به کوچه ها و پس کوچه های مقاصد توریستی است. در این پیاده روی ها می توانید گوشه هایی از زندگی واقعی اهالی شهر را ببینید و از تماشا فرهنگ های تازه لذت ببرید.

15. مشورت با اهالی شهر

اگر زبان اهالی شهر مقصد خود را بلد باشید، کار شما برای کاهش هزینه های سفر خارجی بسیار راحت تر می گردد. با مشورت اهالی شهر و دوست شدن با یکی از آن ها می توانید توصیه های مفیدی درباره گشت وگذار در شهر دریافت کنید. این افراد می توانند شما را برای پیدا کردن سوغاتی مقرون به صرفه، غذای مقرون به صرفه، رستوران های خوب و کم قیمت، جاذبه ها و هتل های مقرون به صرفه، هدایت نمایند.

16. تهیه کردن بیمه مسافرتی

یکی از هزینه هایی که ممکن است در سفر پیش بیاید، هزینه خدمات درمانی است. این هزینه ها ممکن است برای مسافران بسیار زیاد باشد و حتی از پس آن برنیایند. به همین علت تهیه کردن بیمه مسافرتی بسیار لازم است. این بیمه می تواند به شما آرامش خاطر بدهد و میزان زیادی در هزینه های غیرمنتظره سفر صرفه جویی کند.

البته بیمه ها غیر از خدمات درمانی، پوشش های دیگری مثل گم شدن چمدان، کنسلی سفر و… هم دارند که ممکن است در بعضی سفرها به کارتان بیاید.

17. انتخاب اقامتگاه مناسب

اگر بتوانید در طول سفر، خودتان آشپزی کنید، می توانید میزان زیادی در هزینه های سفر صرفه جویی کنید. برای این منظور باید جایی را برای اقامت خود در نظر بگیرید که آشپزخانه با امکانات لازم برای آشپزی و نگهداری مواد غذایی داشته باشد. در این صورت می توانید مواد غذایی لازم خود را تهیه کنید و در یخچال نگهداری کنید و خودتان آشپزی کنید. غذای خانگی به مراتب مقرون به صرفه تر از غذای رستوران تمام می گردد و اطمینان بیشتری به آن خواهید داشت.

علاوه بر این، شاید غذای مقصد با ذائقه شما تناسب نداشت. در این صورت می توانید هر غذایی که دوست داشتید خودتان در منزل تهیه کنید.

اگر بتوانید جایی را تهیه کنید که در آن لباس هایتان را خودتان بشویید، هزینه ای بابت خشک شویی و شست وشوی لباس به وسیله هتل نمی پردازید.

18. همراه داشتن وسایل ضروری

اگر کوله گردی می کنید و قرار است در هاستل اقامت داشته باشید، بهتر است که وسایلی مثل حوله سفری همراه داشته باشید تا هر بار برای تهیه آن مجبور به پرداخت هزینه اضافه نباشید. لوازم بهداشتی و آرایشی لازمتان را همراه خود ببرید. بعلاوه می توانید یک قفل مناسب برای کوله و چمدان خود تهیه کنید تا هزینه برای کرایه گاوصندوق در هتل یا هاستل نپردازید.

حرف آخر

ترفندهای زیادی برای کاهش هزینه های سفر خارجی وجود دارد. اما استفاده از این ترفندها به مقصد سفر شما و طول مدت سفر بستگی دارد. در بعضی مقصدها شاید هزینه کردن برای چیزهایی مثل گاوصندوق ضروری باشد. در بعضی شهرهای جهان شاید تور پیاده روی گزینه مناسبی برای گشت وگذار نباشد.

متناسب با مقصد سفر خود می توانید بعضی از راه چارهها را به کار ببندید و هزینه های سفر را کمتر کنید. از پولی که از این طریق صرفه جویی می کنید می توانید برای خرید سوغات برای عزیزان خود بهره ببرید یا برای قسمت های مهم تر سفر مثلا اقامتگاه هزینه کنید.

منبع: Travelex

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2074

به "18 ترفند عالی برای کاهش هزینه سفرهای خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 ترفند عالی برای کاهش هزینه سفرهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید