کتاب خیابان ارگ مشهد به بازار آمد

به گزارش مسافرت رو، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کتاب خیابان ارگ مشهد در بازار نشر مشهد توزیع شد.

کتاب خیابان ارگ مشهد به بازار آمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی امیر ضیائیان رمضان زاده امروز دوشنبه 20 مردادماه 1399 با اعلام این خبر اضافه نمود: این کتاب که به آنالیز ساختار خیابان ارگ مشهد از ابتدای تشکیل در دهه اول 5 قرن معاصر تا امروز پرداخته را رضا سلیمان نوری نوشته و انتشارات گفتمان شهر وابسته به پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن منتشر نموده است.

او ادامه داد: مقدمه این کتاب هم به قلم دکتر هادی خانیکی استاد برتر علوم ارتباطات کشور و رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات نوشته شده و در آن به صندلی خیابان در ارتباطات بین نسلی پرداخته شده است.

ضیائیان رمضان زاده توضیح داد: نویسنده کتاب خیابان ارگ مشهد در پیشگفتار خود، این خیابان را نماد مدرنیته در شهر مشهد خوانده و آورده است، ایجاد خیابان ارگ به معنای تغییر شرایط شهر مشهد از شهری کاملا مذهبی به یک شهر امروزی و مدرن بوده و به همین دلیل آنالیز ابعاد و ویژگی های آن دارای اهمیت است.

او اظهار کرد: در این کتاب، خیابان ارگ مشهد از مناظر تاریخی، میراثی، معماری، تاریخ شفاهی، کنونی و آینده مورد نقد و آنالیزقرار گرفته است.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کتابخیابان ارگ مشهد دومین اثر مستقل رضا سلیمان نوری است و او پیش از این کتابی با عنوان از عرش اعلا تا عمق زمین را با نگاهی به جاذبه های گردشگری شهر مشهد مقدس منتشر نموده است.

رضا سلیمان نوری از فعالان هویتی مشهد و خراسان و رئیس هیات مدیره انجمن توسعه گردشگری چهارباغ خراسان است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1239

به "کتاب خیابان ارگ مشهد به بازار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب خیابان ارگ مشهد به بازار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید