پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد

نانسی پلوسی اظهار کرد، پیگیری موفقیت آمیز استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن اکثریت در مجلس نمایندگان را در سال 2020 خواهد داشت.

پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد

به گزارش ایسنا، نانسی پلوسی، رییس مجلس کنندگان آمریکا در مصاحبه ای اظهار کرد، پیگیری حکم کنگره برای بازخواست رییس جمهور، از سیاست مهم تر است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، او در پاسخ به سوالی درباره احتمال تاثیر منفی این اقدام بر کنترل مجدد مجلس کنندگان در سال 2020 گفت: مهم نیست. نخستین مسئولیت ما حفاظت و دفاع از قانون اساسی آمریکا است.

پلوسی ادامه داد: مردم می گویند این کار با خطری سیاسی برای شما همراه است. مهم نیست. زیرا نمی توانیم رییس جمهوری داشته باشیم که تعهداتش را زیر پا می گذارد و امنیت ملی و سلامت انتخابات را تضعیف می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلوسی همچنین اظهار کرد، اکنون دیدگاه عمومی مردم حامی تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ است.

چندی پیش گزارش شد که دونالد ترامپ در تماس تلفنی که اواخر ماه ژوئیه با همتای اوکراینی خود داشته، از این رئیس جمهوری درخواست کرده که درباره احتمال فساد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا و پسرش تحقیقاتی انجام دهد. این مساله اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

او در این خصوص گفت: نظرات عموم مردم کاملا (درباره استیضاح) تغییر کرده است. اکنون هم ممکن است این نظرات تغییر کنند، کسی چه می داند، اما در حال حاضر مردم آمریکا پس از روبرو شدن با شکایتی که درباره آن تماس تلفنی علیه ترامپ تنظیم شد و گزارش بازرس کل و بی توجهی دولت در خصوص آن، در حال دریافت تصمیم دیگری هستند.

وی افزود، پس از آنکه دموکرات هایی که نسبت به پیامد های سیاسی استیضاح محتاط بودند، خواهان استیضاح ترامپ شدند، فورا در مقاومتی که درباره این مساله داشت، تجدید نظر کرد.

پلوسی اظهار کرد: اگر واقعیت های موجود مردم آمریکا را (برای استیضاح) قانع کرده، برای برخی جمهوری خواهان هم ممکن است قانع کننده باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 11 آبان 1398 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 539

به "پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: استیضاح ترامپ ارزش از دست دادن مجلس نمایندگان را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید