استقبال رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل از موضع بایدن علیه مجازات اعدام

به گزارش مسافرت رو، رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از وعده جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام در راستای لغو مجازات اعدام در ایالات متحده استقبال کرد.

استقبال رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل از موضع بایدن علیه مجازات اعدام

به نقل از خبرگزاری رویترز، بایدن دموکرات سال گذشته به رای دهندگان آمریکایی قول داد تا برای سرانجام دادن به اعدام فدرال کوشش کند و ماه گذشته به عنوان اولین رئیس جمهور هوادار لغو اعدام در این کشور بر سر کار آمد.

میچل باچله، کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: من از تعهد دولت جدید آمریکا برای کار در راستا سرانجام دادن به مجازات اعدام، هم در سطح فدرال و هم ایالتی، استقبال می کنم.

این مجازات در سطح فدرال بعد از تعلیق 17 ساله، سال گذشته از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا احیا شد که بخشی از علت آن دشواری در تهیه دارو برای تزریق کشنده بود.

مریک گارلند، نامزد مورد نظر بایدن به عنوان دادستان آمریکا (وزیر دادگستری) دوشنبه در جلسه کنگره گفت، حمایت او از مجازات اعدام از بین رفته است چرا که این نگرانی وجود دارد که سیاه پوستان آمریکایی و دیگر جوامع رنگین پوست این کشور به شکلی نامتناسب هدف آن قرار بگیرند و اینکه بسیاری از آنها به اشتباه محکوم شده اند.

میچل باچله در جریان نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: بازدارندگی اغلب بحث کسانی است که با لغو آن مخالف هستند. با این حال، سندی در اثبات اثرگذاری بیشتر آن نسبت به دیگر مجازات ها وجود ندارد. بلکه برعکس، مطالعات نشان می دهد در بعضی از ایالت ها که مجازات اعدام را لغو نموده اند، نرخ قتل آن یا بدون تغییر مانده یا کاهش یافته است.

هیات آمریکایی که نقش ناظر را دارند، در این جلسه که هر دو سال یکبار برگزار می گردد، اظهارنظر نکرد. باچله گفت: اکثریت بزرگی از کشورها مجازات اعدام را در قانون لغو نموده اند یا در عمل آن را اجرا نمی نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1584

به "استقبال رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل از موضع بایدن علیه مجازات اعدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل از موضع بایدن علیه مجازات اعدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید