واکنش خانه سینما به تدوین دستور العمل طراحی لباس هنرمندان ، ربطی به ما ندارد

به گزارش مسافرت رو، هیات مدیره خانه سینما گفت در خصوص تبیین آئین نامه پوشش هنرمندان در مجامع نه مشورتی با آنها شده و نه اطلاعی از آن دارند.

واکنش خانه سینما به تدوین دستور العمل طراحی لباس هنرمندان ، ربطی به ما ندارد

به گزارش ایلنا متن بیاینه هیئت مدیره خانه سینما به دنبال مطرح شده درباره دستور العمل طراحی لباس برای هنرمندان به شرح زیر است:

صبح روز چهارشنبه 24 مهرماه، خانه سینما به موضوعی منتسب شد که از آن بی خبر بود. موضوعی که به سرعت دست به دست شد و سؤالات و واکنش هایی در افکار عمومی، هنردوستان و سینماگران پدید آورد.

این اولین بار نیست که خانه سینما با اظهار نظرها، بخشنامه ها و بیانیه هایی روبرو می شود که شائبه دولتی بودن این نهاد صنفی را در ذهن مخاطبان سینمای ایران متبادر می سازد و تکرار چنین رویه ای، این استنباط را برای اعضای بزرگترین و تنها نهاد صنفی سینمای ایران به وجود می آورد که گویی اراده مشخصی در صدد کمرنگ کردن و بلکه حذف تشکل مدنی سینما در کشور است که اگر چنین باشد یقیناً نیتی ناصواب است.

خانه سینما علیرغم آنچه که در اخبار منعکس شده است از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آئین نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مشورتی هم در این زمینه با هیات مدیره انجام نشده است.

قطعاً هیات مدیره خانه سینما نسبت به رعایت شئون و حفظ حرمت های جامعه و همچنین جایگاه ویژه هنرمندان در بین مردم دغدغه داشته و دارد اما اینکه بجای پیگیری مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تأمین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی و ...، طراحی لباس رسمی برای حضور سینماگران در مجامع را در رئوس برنامه های خود قرار دهد، نه از جانب مدیریت خانه سینما و نه از جانب اعضای آن پذیرفتنی نیست.

به همین منظور این انتظار جدی وجود دارد که در اظهارنظرها و اطلاعیه های سازمان سینمایی دقت لازم در خصوص نسبت این سازمان با خانه سینما به عنوان بزرگترین نهاد جامعه اصناف سینمای کشور لحاظ شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 607

به "واکنش خانه سینما به تدوین دستور العمل طراحی لباس هنرمندان ، ربطی به ما ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خانه سینما به تدوین دستور العمل طراحی لباس هنرمندان ، ربطی به ما ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید