نوری: مسئله ای نیست؛ دانش آموزان می توانند مدرسه بروند

به گزارش مسافرت رو، وزیر آموزش و پرورش، درباره آخرین شرایط پیگیری مسمومیت سریالی دانش آموزان گفت: منتظریم نتیجه قطعی را به ما بدهند، در این رابطه هر روز جلسه داریم. تا الان به ما گفتند مسئله ای نیست، می توانیم مدرسه را باز بگذاریم و دانش آموزان می توانند هر روز مدرسه باشند.

نوری: مسئله ای نیست؛ دانش آموزان می توانند مدرسه بروند

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در مراسم بزرگداشت یکصدویکمین سال تاسیس شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار کرد: در قضیه و حوادث اخیر چه در مهرماه و چه بهمن ماه دیدیم که بچه ها را صرف نظر از اینکه این اقدامات هدف تربیتی دارد یا ندارد، تحت تاثیر قرار دادند.

وی اضافه نمود: خبر ما را مسمومیت و سم منتشر کردند و این در حالی است که اگر این امر برای مثال در هیروشیما رخ داده بود می گفتند یک بوی بد با منشاء نامعلوم تعدادی از دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد؛ در واقع اولین عبارتی که ما می آوریم آخرین حرفی است که باید به کار بگیریم.

نوری با بیان اینکه محیط پیرامون دانش آموزان آن ها را احاطه کرده است، ادامه داد: رسانه ای ها اهداف رسانه ای خود را روی دانش آموزان پیاده می کنند و از جامعه مخاطب بهره خود را می گیرند. در واقع رسانه های بیگانه خبر فروشی خود را انجام می دهند. دانش آموزان در محیط و اتمسفری قرار گرفتند که همه این ها می تواند فرصت باشد، اما تهدید آن هم زیاد است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: وقتی که دانش آموزان ما آماده نباشند دچار مشکل می شوند و تهدید این فضا برایشان زیاد می شود چراکه سواد رسانه ای دانش آموزان کم است و ما درس سواد رسانه ای را در سالی قرار دادیم که دغدغه دانش آموز، کنکور است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2286

به "نوری: مسئله ای نیست؛ دانش آموزان می توانند مدرسه بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: مسئله ای نیست؛ دانش آموزان می توانند مدرسه بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید