نقایص فنی استقلال و اجرای سیستم در حد محلات، چرا سپاهان برنده شد؟

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران، شبه فینال لیگ برتر در اصفهان، به سود سپاهان و سود بیشتر برای پرسپولیس به سرانجام رسید تا استقلال در این باخت علاوه بر امتیاز، خیلی چیزهای دیگر را هم از دست بدهد.

نقایص فنی استقلال و اجرای سیستم در حد محلات، چرا سپاهان برنده شد؟

برای ثبت این باخت بر حق، آشفتگی، سراسیمگی و بی برنامگی استقلال کاملاً عیان بود. در میدان مسابقه آنچه که بیشتر به چشم می آمد یک چیدمان و تعریف بسیار ساده از (2-5-3) در حد محلات بدون کوچک ترین شرح وظیفه دیکته شده، تمرکز و حتی رعایت اولیه اصول پوشش و جاگیری بود.

بازبینی گل اول بازی، نشان شاخص و آشکاری از عدم توجیه سه مدافع میانی داشت. اگر قرار به بازی با پوشش از یزدانی و یارگیری از غلامی و دانشگر در عمق بود، پس یزدانی چرا جلوتر از دو مدافع یارگیرش جاگیری کرده بود و اگر قرار به بازی با آرایش خطی بود که بازهم استقرار مدافعین میانی استقلال جای سوال داشت.

به همین منوال بازبینی گل دوم بازی هم نشان آشکاری از عدم هماهنگی میان سه هافبک مرکزی استقلال داشت. جایی که اصلاً بازی مهدی پور و اسماعیلی و رضاوند بهم نمی خورد.

جا ماندن رضاوند روی پایه گیری گل دوم، عدم پوشش مهدی پور، خطای آشکار، ضربه ایستگاهی و ثبت یک گل آسان. راستی در آن صحنه، غلامی به عنوان مدافع یارگیر چپ پشت سر یزدانی و دانشگر به عنوان مدافع یارگیر راست چه می کرد؟ حضوری مداخله گرانه و کاملاً بی آزار!

حکایت خط حمله فاصله دار و سردرگم استقلال هم که در این میان کاملاً آشکار بود. عدم انسجام و سردرگمی و دروازه بان خوبی بنام مظاهری که در آتش این بی برنامگی می سوزد!

در مقابل سپاهان کاملاً متمرکز و با برنامه و برای ثبت گلهای پیروزی بخش و حیاتی اش اصل را بر غافلگیری حریف گذاشته بود. شروع سریع ضربات ایستگاهی و شروع های مجدد بازی (اوت دستی) و غافلگیری حریفان. علاوه بر آن، اعتقاد و پایداری بر سیستم مشخص شده (4-2-3-1).

سپاهان و ترکیب ایده آل کادر فنی با در اختیار داشتن شور و شعور؛ جوانی نویدکیا در کنار تجربه مرزبان.

سپاهانی که سیستم و شیوه بازی اش با کارهای ترکیبی در کانال های کناری شکل می گیرد و به حتم، بهترین مدافعین نفوذی و کناری (نورافکن و اسماعیلی فر) و بهترین وینگرهای لیگ (محبی و حسینی) را در اختیار دارد و در این شیوه از بازی (میرزایی و خلعتبری) یاران سرعتی و تکنیکی نیز ذخیره های طلایی زوج های کناری زردپوشان اصفهانی هستند.

در میانه میدان نیز شعور، تکنیک و تجربه سروش رفیعی با اوجگیری شهباززاده مهاجم نوک، هارمونی فوق العاده به آنها می بخشد. تیمی که به حق لایق و مدعی عنوان قهرمانی می باشد.

--

یعقوب وطنی - کارشناس و مربی فوتبال

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1555

به "نقایص فنی استقلال و اجرای سیستم در حد محلات، چرا سپاهان برنده شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقایص فنی استقلال و اجرای سیستم در حد محلات، چرا سپاهان برنده شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید