مقاله: کاسا باتلو بارسلون (اسپانیا)

به گزارش مسافرت رو، از بیرون، این طور به نظر می آید که نمای ساختمان کاسا باتلو از جمجمه ها و استخوان ها ساخته شده است؛ جمجمه ها در واقع بالکون های ساختمان و استخوان ها ستون های نگهدارنده هستند. گائودی از رنگ ها و شکل های دنیای زیر آب به عنوان الهام برای این طراحی خلاقانه و بی نظیر استفاده کرده است. برای مثال رنگ هایی که برای نمای بیرونی ساختمان استفاده شده اند، همگی در مرجان های دریایی پیدا می شوند. قبل از ورود به داخل ساختمان حتما نگاهی به پیاده رو جلوی خانه بیاندازید، هر تکه از سنگفرش پیاده رو با تصاویر در هم آمیخته یک هشت پا و یک ستاره دریایی تزئین شده است، طرحی که خود گائودی برای ساختمان کاسا بالتو تدارک دیده بود.

مقاله: کاسا باتلو بارسلون (اسپانیا)

آنتونی گائودی ساختمان کاسا باتلو را برای جوزف باتلو، یک نجیب زاده ثروتمند، به عنوان منزل مسکونیش طراحی کرد. سنیور باتلو همراه با خانواده اش در دو طبقه پایین اقامت می کرد؛ طبقات بالایی هم به افراد مختلف اجاره داده شده بودند. کاسا باتلو یک اثر هنری باشکوه و بی همتا است و مطمئنا ارزش بازدید در تور اسپانیا را دارد. وقتی به داخل ساختمان می روید، خیلی سریع متوجه می شوید گائودی چه قدر به جزئیات طراحیش توجه می کرده است. در ساختمان او ابعاد پنجره ها بسته به طبقه تغییر می کند؛ به این صورت یک روشنایی یکدست در تمام ساختمان ایجاد می شود. راهنمای صوتی که در هنگام ورود به بازدیدکنندگان ارائه می شود، اطلاعاتی شنیدنی از دنیای گائودی و المان های الهام بخش او برای طراحی این ساختمان را بازگو می کند.

مسافران تور اسپانیا برای رفتن به کاسا باتلو بارسلون می توانند از مترو استفاده کنند. قطارهای خط 3 مترو (خط سبز) را سوار شده، در ایستگاه خیابان پسیج د گراسیا (Passeig de Gràcia) پیاده شوید و از خروجی آراگو رامبلا کاتالونیا بیرون بیایید. اگر از خروجی درست بیرون بیایید، کاسا باتلو تنها به اندازه یک پیاده روی 30 ثانیه ای از مترو فاصله دارد.

منبع مقاله: کاسا باتلو بارسلون (اسپانیا)

انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2005

به "مقاله: کاسا باتلو بارسلون (اسپانیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کاسا باتلو بارسلون (اسپانیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید