مقاله: با دیدنی های مکزیکوسیتی همراه ما باشید

به گزارش مسافرت رو، قلعه چپولتپک که بالای تپه ای با همین نام قرار گرفته از دیگر دیدنی های مکزیکوسیتی است. نام تپه در زبان بومی منطقه به معنی در تپه ملخ می باشد. کاخی بسیار باشکوه که منظرهی دیدنیی به منظره ها مرکز کشور مکزیک دارد. از سال 1882 تا 1939 رئیس جمهورهای مکزیک در کاخ اقامت داشتند. تا این که رئیس جمهور لزرو کردنس کاربری آن را به موزه تغییر دارد. ساخت قلعه به سال 1785 باز می شود.

مقاله: با دیدنی های مکزیکوسیتی همراه ما باشید

کلیسای جامع متروپولیتن از قدیمی ترین و بزرگ ترین کلیساهای منطقه و البته قدیمی ترین در آمریکای لاتین است. محل قرار گرفتن بنا در میدان زاکالو و روی زمینی است که روزگاهی معبد آزتک ها بوده است. ساخت بنا در سال 1525 شروع شد و بیش از 250 سال ادامه داشت. سبک نمای آن باروک است و همه آن را با برج های نئوکلاسیک، ستون های بزرگ و پیچ خورده، برج های ناقوس، مجسمه های ایمان و امید و عشق می شناسند. نماینده اعظم کلیسای کاتولیک روم در این محل اقامت دارد.

مکزیکوسیتی شهری که در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا بنا شده و دارای بناهای باشکوهی از دوران استعماری است. از طرفی در مرکز تاریخی شهر با بزرگی 15 کیلومتر بیش از 1400 ساختمان قدیمی متعلق به قرن های 16 تا 19 میلادی به چشم می خورند. کشوری با فرهنگی مملو از شادی و البته طبیعتی رویایی که لذت سفر به مکزیک را وصف نشدنی می سازند.

سومین بنای مذهبی پر بازدید در جهان و پربازدیدترین بنای کاتولیک ها، بازیلکای گوادالوپ سازه برجسته و فرهنگی بسیار مهمی در میان دیدنی های مکزیکوسیتی است و نمی توان آن را از برنامه های بازدید در شهر حذف کرد. افسانه ها بیان می نمایند که این جایی است که Virgen de Guadalupe در قرن شانزدهم با Cuauhtlatoatzin ملاقات کرد. علاوه بر تمام این پیشینه ها مهماری فوق العاده باشکوه بازیلکاهای قدیمی و تازه بسیار چشم گیر هستند.

منبع مقاله: با دیدنی های مکزیکوسیتی همراه ما باشید

انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1891

به "مقاله: با دیدنی های مکزیکوسیتی همراه ما باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: با دیدنی های مکزیکوسیتی همراه ما باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید