قهرمانی: بیانیه دادن علیه داوری برای برخی تیم ها اپیدمی شده است، حیدری مرام و معرفت به خرج داد

به گزارش مسافرت رو، داور پیشین فوتبال ایران گفت: بیژن حیدری قضاوت خوبی در بازی استقلال - سپاهان انجام داد و روا نبود مورد تهاجم قرار بگیرد.

قهرمانی: بیانیه دادن علیه داوری برای برخی تیم ها اپیدمی شده است، حیدری مرام و معرفت به خرج داد

محسن قهرمانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار استقلال و سپاهان در هفته بیست هفتم لیگ برتر فوتبال، گفت: دیدار استقلال - سپاهان و پرسپولیس - سپاهان همیشه حاشیه داشته است و خواهد داشت. بیشتر از اینکه بازیکنان داخل زمین مشکل داشته باشند، عوامل اجرایی، کادر فنی و مدیریت باشگاه ها مشکل ایجاد می کنند.

وی با اشاره به قضاوت حیدری شرح داد: اول باید نگاه کنیم حیدری قبل از این مسابقه در چند دیدار قضاوت کرده و آیا آمادگی قضاوت داشته است یا نه. آیا او به خاطر احترام به ابلاغ کمیته داوران داوری این مسابقه را پذیرفته است؟ حیدری با آسیب دیدگی آمد که هر نوع مصدومیت چه بازیکن باشد چه داور، روی ذهن او تاثیر می گذارد. من بازی را کامل دیدم و باید بگویم حیدری مرام و معرفت به خرج داد که با آسیب دیدگی ابلاغ کمیته داوران را پذیرفت و بازی را قضاوت کرد. حیدری به غیر از صحنه پنالتی، قضاوت قابل قبولی انجام داد.

داور پیشین فوتبال ایران شرح داد: تصمیمات حیدری به زیبایی بازی کمک کرد و در مجموع قضاوت خوبی داشت. مهاجمی مثل شیخ دیاباته زرنگی کرده و از هوش سرشار خود استفاده کرد و پنالتی گرفت اما آیا تصمیمات دیگر داور نباید به چشم بیاید؟ او در استفاده از کارت های رنگی مدیریت کرد و نباید یک طرفه به قاضی رفت. در بازی رفت این دو تیم، کی روش استنلی مهاجم سپاهان با دست توپ را لمس کرد و مرتکب پنالتی شد که داور صحنه را ندید. اگر پنالتی به سود استقلال گرفته می شد، شاید نتیجه دیگری رقم می خورد.

قهرمانی با انتقاد از رفتار تیم ها نسبت به داوران گفت: متاسفانه وقتی تیم ها می برند، می گویند خودمان برنده شدیم اما خدا نکند داور اشتباهی کند که تا دو، سه روز و حتی ماه ها شرایطی بوجود می آورند و ذهن داور را درگیر می کنند تا نتواند قضاوت کند. بنابراین، دور از منطق است که وقتی نتیجه نمی گیریم بیانیه بدهیم. اگر اینطور باشد بارها اشتباهات داوری به سود این تیم ها بوده است و قرار به بیانیه دادن باشد، تیم های مقابل آنها نیز باید بیانیه بدهند. این حرف ها به دور از انصاف بوده و روا نیست زده شود. آن هم در لیگی که نام حرفه ای بودن روی آن گذاشته شده است. حرفه ای بودن فقط تغییر شماره پیراهن و بالا بردن مبلغ قرارداد نیست و باید دیدگاه ها و رفتارها نیز حرفه ای شود.

وی ادامه داد: آیا بیانیه دادن در لیگ های مختلف دنیا دیده می شود؟ بیانیه دادن برای برخی تیم ها اپیدمی شده است و می خواهند عدم نتیجه گیری تیم شان را با بیانیه دادن توجیه کنند. ما قشر جوانی داریم و مخاطب فوتبال تیز مردم هستند و بداخلاقی ها تاثیر منفی روی آنها می گذارد. روا نبود چنین حرف هایی درباره حیدری زده شود و مورد تهاجم قرار بگیرد. حیدری بهترین قضاوت ها را در سطح قاره داشته است و فوتبالی ها کامل او را می شناسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1218

به "قهرمانی: بیانیه دادن علیه داوری برای برخی تیم ها اپیدمی شده است، حیدری مرام و معرفت به خرج داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی: بیانیه دادن علیه داوری برای برخی تیم ها اپیدمی شده است، حیدری مرام و معرفت به خرج داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید