قلعه نویی: ژاوی سرمربی تیم ملی اسپانیا می گردد، بازیکنان ایرانی در پیشرفت فوتبال قطر موثر بودند

به گزارش مسافرت رو، سرمربی تیم فوتبال سپاهان با تمجید از سرمربی السد گفت: شاید برای ما به نوعی افتخار باشد که مربی حریف ما یک مربی با اخلاق به نام ژاوی هرناندس است. ایشان در آینده نزدیک احتمالا مربی تیم ملی اسپانیا هم خواهد شد.

قلعه نویی: ژاوی سرمربی تیم ملی اسپانیا می گردد، بازیکنان ایرانی در پیشرفت فوتبال قطر موثر بودند

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از ملاقات با السد اظهار کرد: قبل از اینکه راجع به بازی صحبت کنیم، باید از باشگاه السد به خاطر میزبانی خوبش تشکر کنم. خیلی خوشحالم که بعد از 35 سال به باشگاهی برگشتم که در آن بازی می کردم. خاطرات خوبی اینجا داشتم. زمانی که اینجا بودم دو جام بردیم. السد یکی از باشگاه های خوب آسیاست.

او درباره بازی هم گفت: طبیعتا انتظار همه این است که یک مسابقه خوب و تاکتیکی گردد چون هم تیم سپاهان و هم السد فوتبال زیبایی بازی می نمایند. شاید برای ما به نوعی افتخار باشد که مربی حریف ما یک مربی با اخلاق به نام ژاوی هرناندس است. ایشان در آینده نزدیک احتمالا مربی تیم ملی اسپانیا هم خواهد شد. تیم السد هم در چند سال گذشته نتایج خوبی در لیگ داخلی و آسیا داشته است. ما هم سپاهان هستیم و هم در لیگ و هم در آغاز بازی مان در آسیا نتیجه خوبی گرفتیم. بازی قبلی ما به تاریخ پیوسته است و باید به فکر بازی با السد باشیم.

قلعه نویی اضافه نمود: ما می دانیم السد تیم بسیار خوبی در ساختار هجومی است و یکی از اهداف ما این است که ارتباط خط هافبک و حمله آن ها قطع کنیم چون اگر به آن ها اجازه بازی سازی بدهیم ما را اذیت می نمایند.

سرمربی سپاهان درباه نقاط ضعف السد هم بیان نمود: یقینا این تیم یک سری نقاط ضعف دارد. ما در این چند روزه روی این نقاط کار کردیم و امیدواریم یک مسابقه خوب گردد. در این مسابقه دو هدف داریم و امیدواریم حداقل به یکی از این هدف ها برسیم.

قلعه نویی ادامه داد: ما دو هدف داریم. ما از ارتفاع به یک کشور هم سطح دریا آمدیم و باید تطبیق پذیری ما انجام گردد. هدف دوم ما این بود که از اینجا به عنوان یک کمپ استفاده کنیم. ما بعد از این مسابقه، هر 4 روز یک بار بازی داریم. این جا یک نوع کمپ آمادگی برای ماست. می دانستیم السد میزبان خوبی برای ما خواهد بود.

سرمربی سپاهان درباره دورانی که در السد حضور داشت هم شرح داد: از همین جا به احمد عمر مربی مان در آن موقع سلام می کنم و برایش آرزوی سلامتی دارم. به نظر من قطر در این 35 سال خیلی پیشرفت نموده است. دو جام ملت ها و یک بازی های آسیایی در اینجا برگزار نموده است و یک جام دنیای هم می خواهد برگزار کند که نشان دهنده پیشرفت این کشور است. وقتی به 35 سال پیش برمی گردم، دیدن این تشکیلات شبیه یک رویاست که باشگاه السد تشکیلات به این خوبی درست نموده است.

او ادامه داد: البته در این سال ها من چندین بار به قطر آمده ام. یک بار به عنوان بازیکن استقلال برابر السد بازی کردم. یک بار هم به عنوان مربی تیم ملی ایران با تیم ملی قطر بازی کردیم که سرمربی شان اگر اشتباه نکنم متسو بود. در این چند ساله پیشرفت را در قطر احساس نموده ام. آن سالی که بازیکنان ایرانی به اینجا آمدند در پیشرفت فوتبال قطر خیلی تاثیر گذاشت. یادم است که فوتبال قطر قدرتی بود و با آمدن بازیکنان ایرانی تکنیک هم به آن اضافه و عامل پیشرفتشان شد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به قدرت تهاجمی السد، سپاهان یک بازی تدافعی به نمایش می گذارد، اظهار کرد: کسانی که من را می شناسند می دانند که من یک مربی هجومی هستم. من اعتقادم این است که بهترین دفاع حمله با برنامه است. ولی فوتبال جدید شامل دو ساختار حمله و دفاع است. ما برای هر دو برنامه داریم. ولی نتیجه مسابقه در کنفرانس نیست و در زمین معین می گردد. این صحبت آقای فرگوسن است. امیدواریم بازیکنان ما وظایف تاکتیکی را چه در ساختار حمله و چه در ساختار دفاعی به خوبی انجام دهند.

قلعه نویی در خاتمه درباره تیم خودش هم، گفت: ما هم سپاهانیم و این سیزدهمین باری است که در آسیا هستیم. تنها باشگاه ایرانی هستیم که در جام باشگاه های دنیا حضور داشته است. فینال آسیا را هم تجربه کردیم. یقینا سپاهان در لیگ ایران هم جز پرافتخارترین هاست. امیدوارم فردا یک مسابقه خوب گردد چون سپاهان هم یک تیم بسیار بزرگ و با شخصیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 893

به "قلعه نویی: ژاوی سرمربی تیم ملی اسپانیا می گردد، بازیکنان ایرانی در پیشرفت فوتبال قطر موثر بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: ژاوی سرمربی تیم ملی اسپانیا می گردد، بازیکنان ایرانی در پیشرفت فوتبال قطر موثر بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید