قطار ملی مترو، تجربه پیروز تیم سازی برای انجام پروژه های بزرگ خبرنگاران

به گزارش مسافرت رو، معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گفت: به ثمر رسیدن پروژه قطار ملی با مشارکت واگن سازی تهران، مپنا، جهاد دانشگاهی و 18 شرکت دانش بنیان کشور ثابت کرد که با تکیه به توان داخلی می توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم.

قطار ملی مترو، تجربه پیروز تیم سازی برای انجام پروژه های بزرگ خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی همزمان با مراسم رونمایی از نخستین قطار ملی مترو گفت: یکی از وظایف اصلی جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری، دستیابی به فناوری های مورد نیاز کشور است. در عین حال، با توسعه شهر ها طی سال های اخیر و مطرح شدن مباحثی از جمله مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا، توسعه مترو و حمل ونقل ریلی به عنوان یکی از اساسی ترین نیاز های کلان شهر ها مطرح می شود.

پورعابدی افزود: با توجه به این نیاز جدی در کشور، جهاد دانشگاهی از حدود یک دهه قبل با توجه به دانشی که در این زمینه کسب کرده بود، تلاش برای نقش آفرینی در پروژه قطار ملی را آغاز کرد و در نهایت به مهم ترین و پیچیده ترین بخش که سیستم رانش محسوب می شود، ورود پیدا کرد. سیستم رانش وظیفه تأمین تغذیه الکتریکی، کنترل و حفاظت، راهبری حرکت و توقف قطار را برعهده دارد و به نوعی، قلب و مغز قطار محسوب می شود. امروز شاهد هستیم که در پروژه رونمایی از یک رام قطار ملی مترو، جهاددانشگاهی با افتخار، نقش اساسی در توسعه پیچیده ترین فناوری این قطار برعهده دارد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خاطر نشان کرد: به اذعان مسئولین این پروژه از جمله شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهاد دانشگاهی توانسته است در زمان مشخص شده و با کیفیت مناسب، پروژه سیستم رانش مترو را به ثمر برساند که این دستاورد، حاصل دانش و تجربیات طرح های قبلی جهاد دانشگاهی است. توان مهندسی بسیار خوبی در کل کشور داریم و اگر بتوانیم با اتخاذ یک استراتژی و برنامه مناسب، این توانمندی را منسجم کنیم، قطعاً در زمینه دستیابی به فناوری های مختلف، چیزی از بهترین های دنیا کم نداریم.

پورعابدی افزود: واگن سازی تهران، مپنا، جهاد دانشگاهی و 18 شرکت دانش بنیان کشور در این پروژه همکاری داشتند. سه شرکت دانش بنیان جستار دانش علم و صنعت (وابسته به جهاددانشگاهی علم و صنعت)، تام لوکوموتیو آریا و برنا الکترونیک، در پروژه سیستم رانش مترو با جهاد دانشگاهی همکاری داشتند و شرکت های دانش بنیان دیگری نیز در سایر بخش های این پروژه مشارکت داشتند. به ثمر رسیدن این پروژه ثابت کرد که با اعتماد و تکیه به توان داخلی می توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم. پروژه قطار ملی تجربه بسیار خوبی در زمینه شبکه سازی، کار تیمی و تقسیم درست وظایف بود.

پوی به ظرفیت اشتغال زایی پروژه قطار ملی مترو اشاره کرد و گفت: کشور طی سال های آینده به صد ها واگن مترو نیاز دارد و این پروژه می تواند در بحث ایجاد یک اشتغال دانش بنیان، زمینه فعالیت و استفاده از توان متخصصان بومی را فراهم کند. از سوی دیگر، بخش خدمات در این حوزه نیز از ظرفیت اشتغال خوبی برخوردار است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی با اشاره به بحث احتمال رفع تحریم ها گفت: اعتقاد داریم رفع تحریم ها، امکان دسترسی به تجهیزات و مواد اولیه و همچنین، مشارکت با شرکت های پیشرفته را فراهم می کند؛ اما این نگرانی وجود دارد که با رفع تحریم ها و با مطرح شدن توجیهاتی مانند نیاز فوری یا کمبود تجهیزات در کشور، دوباره نگاه مدیران به خارج از کشور معطوف شده و توان داخلی، نیرو های نخبگانی و توان شرکت های دانش بنیان به فراموشی سپرده شود.

پورعابدی افزود: معتقدم در شرایط برداشته شدن تحریم ها، باید بتوانیم از توان شرکت های خارجی برای انتقال بهترین فناوری ها به داخل کشور استفاده کنیم. بازار کشور به شرط انتقال، استفاده مناسب و در نهایت توسعه فناوری در شرکت های داخلی، می تواند در اختیار شرکت های خارجی قرار داده شود تا بتوانیم دستاورد های به روز شده را با دانش بومی توسعه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که زمینه را برای انجام این پروژه ملی به شکل شبکه منسجمی از نهاد ها و شرکت های دانش بنیان فراهم کرد، همچنین از شهرداری تهران و شرکت متروی تهران که این ریسک را پذیرفته و به توان داخلی اعتماد کردند، تشکر می کنیم. ضمن اینکه جا دارد از تلاش همکاران جهاد دانشگاهی به خصوص جهاد دانشگاهی علم و صنعت که با وجود تمام مسائل، سیستم رانش مترو را به بهترین شکل ممکن طراحی و تکمیل کردند، همینطور همکاران در شرکت های تام لوکوموتیو آریا و برنا الکترونیک نیز قدردانی کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1643

به "قطار ملی مترو، تجربه پیروز تیم سازی برای انجام پروژه های بزرگ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار ملی مترو، تجربه پیروز تیم سازی برای انجام پروژه های بزرگ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید