قرار دریافت ایران بین 10 کشور اول دارای ظرفیت گردشگری، ضرورت جذب ایده های نوآورانه

به گزارش مسافرت رو، رییس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه ایران جزو 10 کشور اول جهان در دارا بودن ظرفیت های گردشگری است، گفت: برای تبدیل کردن این ظرفیت ها به گردشگاه های جذاب نیازمند ایده های نوآورانه و جذب سرمایه گذاری هستیم.

قرار دریافت ایران بین 10 کشور اول دارای ظرفیت گردشگری، ضرورت جذب ایده های نوآورانه

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش مسافرت رو دکتر حسین صمیمی امروز در رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک های گردشگری فضاپایه برگزاری این رویداد را برنامه محوری پژوهشگاه فضایی ایران دانست و ابراز امیدواری کرد که برگزاری آن گام موثری برای پیوند دو حوزه مهم اقتصاد فضایی و گردشگری باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه اقتصاد فضاپایه به عنوان یک اقتصاد نو ظهور و ارزش آفرین در جهان مطرح است، ادامه داد: از سوی دیگر صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد جهان است و در دو حوزه اقتصاد فضاپایه و گردشگری کشور دارای ظرفیت های خوبی است.

صمیمی خاطر نشان کرد: در حوزه فضایی از نیروی انسانی خبره و کارآمد برخوردار هستیم و در حوزه طراحی و ساخت ماهواره ها، پرتاب ماهواره و حوزه توسعه خدمات فضا پایه قدم های بسیار خوبی برداشته ایم.

رییس پژوهشگاه فضایی، ایران را جزو 10 کشور اول جهان در ظرفیت های گردشگری توصیف کرد و ادامه داد: بنابراین اگر بتوانیم فصل مشترک کاری خوبی بین این دو حوزه مهم مالی پیدا کنیم، می توانیم امید داشته باشیم که اتفاقات خوبی در حوزه کارآفرینی، اشتغالزایی و بهبود رشد مالی رخ دهد.

وی اضافه نمود: در نگاه اول زمینه برای این پیوند مناسب است. وجود جذابیت های طبیعی و مواهب الهی در کشور مانند تپه های مریخی دامغان که شبیه ترین جای زمین به مریخ هستند و دره ستارگان قشم، آسمان شب های چهار محال و بختیاری که نیازمند ایده هایی هستند تا با جذب سرمایه گذاری، این مکان ها را به گردشگاه هایی جذاب تبدیل نمایند.

صمیمی ابراز امیدواری کرد که ایده های خروجی از این رویداد بتواند این امیدها را به واقعیت تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 568

به "قرار دریافت ایران بین 10 کشور اول دارای ظرفیت گردشگری، ضرورت جذب ایده های نوآورانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دریافت ایران بین 10 کشور اول دارای ظرفیت گردشگری، ضرورت جذب ایده های نوآورانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید