10 کار فزونی که در ویتنام می توان انجام داد

به گزارش مسافرت رو، پایتخت سابق امپراطوری ویتنام، Huế، دارای مناظر معابد، مقبره ها و شهر ممنوعه بنفش است، اما بسیاری از آن ها در طول جنگ آمریکا (از سال 1955 تا 1975) نابود شدند اما امروزه جاذبه های گردشگری ویتنام کم نیست. شهر باستانی Hội An، در 100 کیلومتری جنوب، در پایین ساحل، با خانه های زرد خردلی بازرگانان در کناررودخانه آرام آن و سواحلی که چند کیلومتر با آن فاصله دارد مکان بسیار اغفال کنندهای است که می توان چند روزی را در آن جا وقت گذراند. اینجا این موقعیت دست نخورده خود را مدیون لجن های رودخانه Thu Bồnدر قرن نوزدهم است، که باعث شد اهمیت خود را به عنوان یک پست تجاری از دست دهد اما به آن یاری کرد تا از توسعه مدرن و بمباران های ایالات متحده نیز فرار کند. بله، اینجا توریستی است، اما شهر قدیمی به طرز شگفت انگیزی وسیع است و می تواند بسیاری از بازدید کنندگان را بدون از دست دادن فضای رویایی خود جذب کند. در حالی که در تابستان بسیاری از ویتنام را، از شمال تا جنوب، هوای شرجی فراگیر می گردد، ساحل مرکزی در ماه های می، ژوئن و ژوئیه در خشک ترین و آفتابی ترین حالت خود قرار گرفته است. بهترین فصل سفر به ویتنام را انتخاب کنید و از جاذبه های گردشگری ویتنام بازدید کنید. پس در ادامه با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید تا سفر به ویتنام را تجربه کنید.

10 کار فزونی که در ویتنام می توان انجام داد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

در سفر به ویتنام به کلاس آشپزی بروید

HộiAn برای غذای متنوع و عالی خود شناخته شده است: میراث بسیاری از ملیت ها، از جمله ژاپنی ها، چینی ها و پرتغالی ها، که در اینجا زندگی تجارت می کردند. تقریبا هر رستورانی کلاس های پخت و پز را ارائه می دهد، اما روز پخت و پز ThuanTinh بیش از این ها ارائه می دهد. پس از بازدید از بازار جذاب برای جمع آوری مواد اولیه، شما به قایق سواری در رودخانه میروید و به سمت شرق رودخانه به جزیرهای کم ارتفاع در نزدیکی دهانه رودخانه میرسید و با پارو زدن کششی هم به بدن خود میدهید. سپس نوبت به پخت و پز (و خوردن) یکسری غذاهای از پیش انتخاب شده میرسد. رول های تازه بهاره، پنکیک ترد، سالاد نودل گوشت گاو و فلاش کلاسیک در حالی میتوانید از روستا فضای و تماشای قایق های کوچک قایق در رودخانه لذت ببرید.

کاوش در یک تور چرخه سواری

دوچرخه سواری از جاذبه های گردشگری ویتنام است. عبور اتومبیل ها و حتی موتورسیکلت ها از مرکز Hội An ممنوع است، به همین دلیل است که عملا پیاده روی پادشاه محسوب میگردد. اکثر خانوارها دوچرخه را به مهمانان پیشنهاد می دهند و پیوستن به دوچرخه سواران بسیاری در جاده ها باعث غوطه ور شدن سریع شما در زندگی محلی می گردد. برای ماجراجویی بیشتر، تورهای دوچرخه سواری Heaven and Earth ، که از یک خیابان آرام در جزیره Hội، آغاز میگردد و سراسر طول رودخانه شهر قدیمی را شامل میگردد، و مجموعه ای از سفرها به حومه و جزایر نزدیک به شهر را ارائه میدهد. میتوانید از یک دوچرخه سواری9 کیلومتری چند ساعته راحت با ناهار در امتداد خطوط ساحلی، تا یک ماجراجویی 50 کیلومتری بهره ببرید. همه روستاهای سنتی، صنایع دستی، پرده های معطر برنج و پل های شناور را شامل می شوند.

رفتن به ساحل

بهترین فصل سفر به ویتنام بروید و از هوای مطلوبش لذت ببرید. نزدیکترین ساحل به شهر، CửaĐại، مشکل فرسایش شدید دارد، که بیشتر شن های ساحل را شسته است و توسط توفان های زمستانی تشدید شده است. یک ساحل انبوه، در شمال اینجا با توسعه بسیار کمتر و شن و ماسه های نرم چشم انداز جذاب تری دارد. با دوچرخه از شهر تا آنجا حدود 5 کیلومتر راه و ممکن است چند خانم پیر سمج سعی نمایند به خاطر پارک کردن دوچرخه تان از شما پول بگیرند، اما راه اصلی در امتداد دریا در سمت چپ یا راست پیش بگیرید و بسیاری از کافه ها و رستوران ها در عوض برای خرید چند نوشیدنی به شما اجازه پارک میدهند. همچنین ناهار بخرید و ممکن است آن ها یک چتر و یک جفت sunbed هم به شما می دهند. همچنین فضای زیادی برای کسانی که میخواهند بر روی حوله خود دراز بکشند و و آفتاب بگیرند وجود دارد.

ببینید که ناهار شما کجا رشد نموده است

بیشتر غذاها در Hội An شامل مقدار زیادی سبزیجات و گیاهان تازه است که غذا خوردن در ویتنام را لذت بخش میکند. و بسیاری از آن را از Tra Que، روستای سرسبز بین شهر و ساحل An Bang آمده است. این جامعه کوچک کشاورزی همه چیز را از پیاز بهاره تا ریشه سنگین تا رو را در این جزیره مرطوب در کنار رودخانه دونگ رشد می دهد. چند شرکت مانند Wheel Wheel، کلاس های پخت و پز، ماساژ پا و غیره را ارائه می دهند، اما می توان به طرح های گیاهان برای شناسایی آن هانگاه کرد و به تبادل نظر با کشاورزان پرداخت. یک مکان کوچک به نام Baby Mustard، در سمت راست زمین های کشاورزی از چرخ آب، یک ناهار ارزان و عالی را ارائه می دهد. کوفته قلقلی گوشت خوک سه دوست را امتحان کنید که در آن گشنیز و نعناع، با پیاز بهار پیوند خورده است.

caulao بخورید

رشته فرنگی های مخصوص Hội An ازقرن 17 میلادی در این شهر خورده می شده. رشته فرنگی برنج رنگ های قهوه ای و عطر و بوی عجیب خود از آب قلیایی خاصی که با آن مخلوط می گردد میگیرند. برای درست کردن این آب قلیایی از ذغال چوب درختان جزیره چم (Cham) در 12 کیلومتری ساحل استفاده مینمایند و آب لازم برای رشته فرنگی را هم از چاه مخفی خاصی در خارج از شهر بدست میآورند. رشته فرنگی برش خورده با گوشت گاو، کراکرهای ترد برنج، ادویه جات، مقدار زیادی از سبزیجات تازه و مقدار کمی سوپ فوق العاده خوشمزه. برخی از نسخه های عالی در دکه های چوبی در بازار غذای کنار رودخانه وجود دارد در سمت راست ورودی خیابان Tran Phu، خانم Thu را امتحان کنید. برای کمی فضا و راحتی، و caulao بیشتر فقط کاسه ای 1 پوند هزینه کنید، به CômGàHương بروید و که در کنار خیابان اصلی Le Loi است.

غذاهای محلی را تست کنید

اغلب ویتنامی های بیشتری نسبت به غربی ها در QuanDau Bac، که یک رستوران گوی شکل کوچک در انتهای غربی (شماره 147) خیابان اصلی Phan Chau Trinh است، دیده میشوند. بسیاری از آن هاbúnđậumắmtôm سفارش میدهند، که یک تابه گوشت خوک باtofu سرخ شده، گیاهان، سبزیجات و قطعات چسبنده رشته برنجی، در اطراف یک سس تند غوطه ور از میگو ترش شده است. به خاطر بوی سس منصرف نشوید: عطر و طعم آن بسیار ملایم تر است، با شیرینی گریزان است که به زیبایی با مواد دیگر ترکیب شده است.

کبابی خیابانی را پیدا کنید

بعد از بازدید از جاذبه های گردشگری ویتنام، برای یک شام واقعا ارزان، پس از تاریکی، در شمال بانک رودخانهThu Bồn را پیدا کنید، که در آن ده ها تکه ذغال چوب درمنقل با سیخ های Thiettnướng آماده شده اند: گوشت خوک کبابی، مرغ یا میگو که با برخی از گیاهان و سبزیجات طعم دار شدهاند، و کمی کاغذ برنجی که به دور آن میپیچند. که همه آن را در آخر در یک سس تند گوجه فرنگی و بادام زمینی، با چند دانه کنجد میزنند. پول هر سیخ 40 تا 30 پوند است و در حالی که برخی از دست فروش ها در نقاط منظم در کنار ساحل نشسته اند، همه آن ها فقط از یک خانم که در آن اطراف قدم میزند خرید می نمایند با کباب و غذایی که از تیر بامبو اش آویزان است.

خانه های ارزان قیمت برای اقامت

همواره بهترین فصل سفر به ویتنام اقامتگاه ها گران تر هستند. همانند بسیاری از نقاط آسیا، این خانه ها واقعا خانه نیستند، اما هتل های کوچک و غیر رسمی ساخته شده در کنار خانه یک خانواده هستند. زنگ طلایی در جای خوبی قرار گرفته است، دوچرخه سواری آسان است (دوچرخه را می توان به صورت رایگان) از شهر و ساحل An Bang قرض گرفت. کارکنان رفتار محبت آمیز دارند البته نه مثل سگ کوچک ساکن خانه و صبحانه شامل میوه، تخم مرغ و کیک موز خانگی بزرگ است.

کمی سر و صدا کردن برای منظره استخر

برای کمی بیشتر تفریح PhuThinh Boutique، یک استخر، در موقعیت مرکزی در شهر قدیمی و باغ های شکوه با نیلوفرهای آبی، و یک اتاق ناهار خوری در میان آن ها ارائه میدهد. برای راحت بودن از سر و صدا از جاده اصلی CửaĐại از اتاق های رو به استخر بهره ببرید. یک دوچرخه برای گردش در شهر اجاره کنید، سپس در یکی از دو بار (bar) یا در آبگرم یاسمین استراحت کنید.

این سفر توسط Bamboo Travel ارائه شده است که تورهایش در ویتنام شامل سه شب در هانوی، PhongNha و Hoi An است و همچنین سه روزه در شمال ویتنام در دره Pu Luong، از 2495 پوند، از جمله پرواز از لندن با هواپیمایی ویتنام است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 322

به "10 کار فزونی که در ویتنام می توان انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کار فزونی که در ویتنام می توان انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید