سفری پر هیجان برای بچه ها در شهربازی کیدزانیا (KidZania) کوالالامپور

به گزارش مسافرت رو، سفر با بچه‌ها لذت‌های خودش را دارد، مخصوصا اگر به مالزی و کوالالامپور رفته باشید این شهر پر از شهربازی و تفریحاتی است که بچه‌ها و والدینشان را حسابی سرگرم می‌کند. یکی از شهربازی های مشهور کوالالامپور کیدزانیا است که برای گردشگران نیز محبوب است مخصوصا اگر با بچه ها به سفر آمده باشند.

سفری پر هیجان برای بچه ها در شهربازی کیدزانیا (KidZania) کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت وسیع و سرسبز کشور مالزی، یکی از مقاصد پرطرفدار در میان گردشگران ایرانی است که در زمان های مختلفی از سال مانند بهار، تابستان و حتی زمستان به سراغش می روند. وقتی کوالالامپور را برای گردش انتخاب می کنید، جاذبه های مختلفی در پیش روی شما قرار می گیرند که از جمله معروف ترین آن ها می توان به آکواریوم کوالالامپور، باغ پرندگان، باغ گیاه شناسی و البته شهربازی جذاب سان وی لاگون اشاره کرد. اغلب همه با این مکان ها آشنایی دارند و پیش از سفر برای بازدید از این دیدنی ها برنامه‌ریزی می کنند. انتخاب ما شهربازی کیدزانیا کوالالامپور است که با همه شهربازی هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد. این مجموعه ساعات خارق العاده ای را برای کودکان شما رقم می زند و به راحتی به یکی از بهترین خاطرات فرزاندان تان در تور مالزی بدل می شود. کیدزانیا کوالالامپور جایی است که بچه ها برای ساعاتی در شغل هایی مشغول به کار می شوند که تمام عمرشان آرزویش را داشتند و جذاب تر از آن، در ازایش حقوق دریافت می‌کنند!

آشنایی با کیدزانیای کوالالامپور

اگر به دنبال یک شهربازی متفاوت، هیجان انگیز و آموزنده برای کودکان‌ 4 تا 14 خود هستید، کیدزانیا بهترین انتخاب شما در تور کوالالامپور خواهد بود. قول می دهیم وقتی به این مجموعه تفریحی می روید، غافل گیر شوید چرا که کیدزانیا با هر شهربازی معمول دیگری فرق دارد. در این جا نه تنها خبری از چرخ و فلک و ترن هوایی نیست، بلکه کیدزانیا شبیه هیچ شهربازی دیگری هم نیست! این مجموعه بیشتر شبیه یک استودیو وسیع برنامه کودک است که شهر کوچکی را در خودش جای داده است. از ساختمان ها و خیابان ها و ماشین ها بگیرید تا مکان هایی مانند بیمارستان ها و مدارس و غیره و غیره. هیچ بخشی در این شهربازی جا نیفتاده است. در واقع کیدزانیا این امکان را به کودکان می دهد تا تنها با عبور از درهای مجموعه به ناگاه به نقش اول زندگی خود بدل شوند و در شغل رویایی خود مشغول به کار شوند. اینجا کودکان اجازه دارند تا برای یک روز واقعا مدیر، خلبان، پزشک، آتش نشان، مجری اخبار و یا پلیس شوند و یا یکی از 100 شغل مجموعه را انتخاب کنند و در کنار دیگر بچه ها بازی جدی و جالبی را رقم بزنند. البته جذابیت کیدزانیا به همین جا محدود نمی شود و بچه ها در حین بازی می توانند اطلاعات مفیدی به دست آورند، روحیه کار گروهی را بیاموزند، یاد بگیرند مستقل باشند و البته چیزهایی هم درباره سود مالی فرا بگیرند.

کیدزانیای کوالالامپور در مجموع وسعتی در حدود 7500 متر مربع دارد و بیش از 60 ساختمان و بخش مختلف را در دو طبقه خودش جای داده است. خوب است بدانید این مجموعه تنها یک مکان سرگرمی ساده نیست و یکی از بهترین مجموعه های سرگرمی و آموزشی کودک و خانواده در دنیا محسوب می شود. در واقع کیدزانیا مجموعه ای از شهربازی های زنجیره ای است که در کشورهای مختلف شعبه دارد و کوالالامپور یکی از آن هاست. کیدزانیای کولالامپور که از سال 2012 درهای خود را به روی مردم مالزی گشوده است، یکی از موفق ترین ها در نوع خودش بوده و تا به حال جوایزی را از آن خود کرده است. از آن جمله می توان به اختصاص جوایز مالزیا اواردز در سال های 2013 و 2014 اشاره کرد. این جوایز از سوی موسسه ای به همین نام به کیدزانیا کوالالامپور اهدا شده که ارزش بسیاری در زمینه گردشگری این کشور دارند. همچنین این مجموعه تفریحی از سوی سایت معروف تریپ ادوایزر به عنوان یکی از برترین جاذبه های کوالالامپور برگزیده شده است.

بچه ها در این شهربازی برای کسب و کار آموزش میبینند

کیدزانیا در عین تفاوت با دنیای بیرون، شباهت های بسیاری نیز با آن دارد. در این شهربازی برای داد و ستد و دریافت پاداش از واحد پول به خصوصی به نام کیدزوز (kidZos) استفاده می کنند. یعنی بچه ها در شغل مورد علاقه‌شان مشغول به کار می شوند و حقوق خود را به کیدزوز دریافت کرده و برای خرید و پرداخت هزینه ها نیز از همین پول ها استفاده می کنند.

در ابتدای ورود هر کودک به کیدزانیا، 50 کیدزوز به او داده می شود که می تواند آن ها را به صورت نقد و یا اعتبار دریافت کند. یک شباهت دیگر کیدزانیا با دنیای بیرون، بانک ها هستند. درهای بانک کیدزانیا به روی تمام بچه ها باز است. بچه ها دیگر لازم نیست همراه بزرگتر خود به بانک بروند چرا که اینجا خودشان بزرگتر و اختیاردار زندگی‌شان هستند. امکان آن را دارند تا به بانک بروند و یک حساب پس انداز باز کنند تا جایی ایمن را برای ذخیره درآمد و حقوق کاری خود داشته باشند. قسمت جالب دیگر کیدزانیا در این باره، وجود خودپردازهاست. هر کودک در هر زمان از روز می تواند به سراغ خودپردازهای کیدزانیا برود و کیزوزهایش را برداشت کند! می بینید؟ همه چیز به همان جذابی است که بزرگترها در دنیای واقعی تجربه می کنند. دست کودکان تان را بگیرید و همراه ما به کیدزانیا بیایید تا ببینیم دیگر در این شهربازی چه خبر است.

شغل های رویایی کودکان در کیدزانیا

در کیدزانیا 100 موقعیت شغلی مختلف منتظر کودکان و فرزاندان شماست تا آن ها را به استخدام خود درآورند. در این جا با برخی از عناوین شغلی جذاب کیدزانیا آشنا می شویم و می بینیم شرایط هر یک به چه شکل است:

1) خلبان

بچه ها با انتخاب این شغل می توانند برای چند دقیقه ای لباس خلبان ها را به تن کنند، بر روی صندلی کاپیتان بنشینند و در شبیه ساز پرواز، هواپیما را از زمین بلند کنند.

حقوق: 15 کیدزوز

ظرفیت: 10 کودک

مدت زمان: 15 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: دفتر ایرآسیا

2) شعبده باز

شعبده بازی یکی از آن شغل های جذابی است که بچه ها در کیدزانیا می توانند به سراغش بروند. در این بخش بچه ها شعبده باز خواهند شد و چند نمایش برای تماشاچیان اجرا می کنند.

حقوق: 10 کیدزوز

ظرفیت: 9 کودک

مدت زمان: 50 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: استودیو شعبده اوربانو

3) عکاس جوان

بچه ها به عکاسان جوانی بدل می شوند و برای دقایقی در استودیو عکاسی کیدزانیا مشغول به کار. تمام بچه های حاضر در این بخش می توانند چیزهای جالبی درباره دوربین های حرفه ای بیاموزیند و یاد بگیرند چطور با این دوربین ها عکاسی کنند.

حقوق: 5 کیدزوز

ظرفیت: 6 کودک

مدت زمان: 15 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: استودیوی عکاسی

4) جراح

در این بخش بچه ها لباس سبز پزشک ها را بر تن می کنند و به اتاق عمل می روند. با وسایل جراحی آشنا می شوند و یاد می گیرند که چگونه در عمل جراحی تومور را از بدن خارج می کنند.

حقوق: 10 کیدزوز

ظرفیت: 20 کودک

مدت زمان: 6 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: بیمارستان کیدزانیا

5) آتش نشان

آتش نشان شدن یکی از شغل های هیجان انگیزی است که کودکان‌تان می توانند انتخاب کنند. بچه ها سوار ماشین آتش نشانی می شوند، به سراغ ساختمان آتش گرفته می روند و در نهایت چیزهایی درباره مراحل اطفای حریق و چگونگی واکنش در شرایط آتش سوزی یاد می گیرند.

حقوق: 8 کیدزوز

ظرفیت: 8 کودک

مدت زمان: 20 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: آتش نشانی

6) بازیگر

بازیگری از جمله حرفه هایی است که عاشقان بسیاری دارد و کیدزانیا این امکان را در اختیار آن ها قرار می دهد. بچه ها در تئاتر متروپولیتن کیدزانیا اصولی ابتدایی را در زمینه بازیگری می آموزند و سپس فرصت آن را دارند تا برای اجرای نقش های مختلف روی صحنه بروند.

حقوق: 10 کیدزوز

ظرفیت: 5 کودک

مدت زمان: 50 دقیقه

شرایط سنی: بالای 1 سال

لوکیشن: تئاتر متروپولیتن کیدزانیا

7) کارکنان استودیو تلویزیونی

تمام بچه ها در این بخش دست به دست هم می دهند تا در ساخت و فیلمبرداری یک برنامه تلویزیونی سهیم باشند.

حقوق: 10 کیدزوز

ظرفیت: 8 کودک

مدت زمان: 50 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: استودیو تلویزیونی ویژن کی

8) پلیس

بچه ها در کلانتری کیدزانیا به مجری قانون شهربازی بدل شده و به گشت زنی در خیابان ها، کنترل نظم کیدزانیا و دستگیری دزدها مشغول می شوند.

حقوق: 10 کیدزوز

ظرفیت: 6 کودک

مدت زمان: 20 دقیقه

شرایط سنی: بالای 1 سال

لوکیشن: کلانتری

9) آرایشگر

بچه ها می توانند به سالن زیبایی کوارلز در کیدزانیا بروند و مسوول زیبایی این مجموعه شوند. این آرایشگران کوچک خدمات درمانی و زیباسازی ارایه خواهند داد.

حقوق: 8 کیدزوز

ظرفیت: 6 کودک

مدت زمان: 20 دقیقه

شرایط سنی: بالای 4 سال

لوکیشن: سالن زیبایی کوارلز

10) خبرنگار

خبرنگاران کوچک کیدزانیا می توانند آزادانه در خیابان ها و کوچه و پس کوچه های شهر بروند، در ساختمان ها سرک بکشند و اخبار شهر را یادداشت کنند. در نهایت می توانید اخبار خبرنگاران کیدزانیا را در روزنامه این مجموعه بخوانید!

حقوق: 8 کیدزوز

ظرفیت: 8 کودک

مدت زمان: 20 دقیقه

شرایط سنی: بالای 8 سال

لوکیشن: شماره 2، پست کیدزانیا

تفریح و استراحت در کیدزانیا برای بزرگسالان

گرچه اصل سرگرمی و خوشی کیدزانیا برای کودکان است؛ اما بزرگسالان هم می توانند بیکار ننشینند و در این تفریح سهیم شوند:

1) حضور در استودیو تلویزیون

مادر و پدرها می توانند به استودیوی تلویزیونی کیدزانیا بروند و از تماشاچیان برنامه باشند.

2) سالن استراحت والدین

سالن استراحت والدین جایی است که به بزرگترها اجازه می دهد تا در زمان بازی و سرگرمی بچه ها، با خیال راحت در این سالن استراحت کنند و نگران مراقبت از بچه ها نباشند. این سالن در طبقه بالایی کیدزانیا قرار دارد و به تمام بزرگسالان اجازه می دهد تا از کافه سالن استفاده کنند، چند ساعتی را به مطالعه بپردازند و یا با دیگر والدین گرم گفتگو شوند.

3) دفتر پاسپورت بی. کیدزانیا (B.kidzanian Pazzport Office)

با مراجعه به این دفتر می توانید پاسپورتی کیدزانیایی برای فرزندان خود دریافت کنید. این پاسپورت به کودکان شما این امکان را می دهد تا حقوق بیشتری برای شغل های خود دریافت کنند، در ازای خدماتی که دریافت می کنند کیدزوز کمتری هزینه کنند و از تخفیفاتی برای خرید در بازار کیدزانیا بهره مند شوند. همچنین کودکان شما با داشتن پاسپورت کیدزانیا می توانند به صورت ویژه به وبسایت کیدزانیا دسترسی یافته و پیشنهادهای به خصوصی را از سمت کیدزانیا دریافت کنند.

4) تجربه خیاطی و گلدوزی (فصلی)

در برخی از فصل های کیدزانیا، تجربه خیاطی و گلدوزی مشترک برای کودکان و خانواده مهیا می شود.

5) حضور در مدرسه ابتدایی ABZ

مادر و پدرها هم می توانند در کنار کودکان به مدرسه ابتدایی کیدزانیا بروند و آن ها را در تجربه معلمی شان همراهی کنند.

6) تماشای اجرای بچه ها

به تئاتر کیدزانیا بروید و روی صندلی های قرمز تماشاچیان بنشینید. ستارگان کوچک تئاتر به زودی به روی صحنه می روند و شما را سرگرم خواهند کرد.

7) خانه اوربانو (Urbanos House)

این خانه برای کودکان زیر 4 سال طراحی شده و مادر و پدرها می توانند در بازی و سرگرمی کودکان خود سهیم شوند.

برگزاری جشن تولد در کیدزانیا

جشن تولدها یکی از به یادماندنی ترین خاطرات در دوران کودکی هر کسی محسوب می شوند. اگر تمایل دارید تا جشن تولدی خاص و هیجان انگیز برای کودکان‌تان برگزار کنید، بسته های کیدزانیا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

برای برگزاری جشن تولد در کیدزانیا سه بسته مختلف پیش روی شماست که از جشنی موضوعی و مجلل تا جشنی ساده و البته هیجان انگیز متفاوت اند.

بسته زوپر پارتی (Zuper Party)

با انتخاب این بسته، در واقع باحال ترین جشن تولد کیدزانیایی را برای بچه های خود برگزار خواهید کرد. در این بسته 5 موضوع (تم) مختلف برای تزیین محل تولد کودک دلبندتان پیشنهاد می شود. علاوه بر این با خرید بسته زوپر پارتی کودک شما می تواند به راحتی در 6 بخش کیدزانیا با لباس های مخصوصش تفریح کند. از دیگر مزایای بسته زوپر پارتی آن است که برای ورود به کیدزانیا از بخش وی آی پی استفاده خواهید کرد. در انتها خوب است بدانید در روزهای شنبه و تعطیل های رسمی تنها یک بار در روز بسته زوپر پارتی برگزار می شود بنابراین اگر یکی از این روزها را برای جشن تولد انتخاب کرده اید لازم است هر چه زودتر برای رزرو اقدام کنید.

 • هزینه: 2990 رینگیت مالزی (معادل 4,658,420 تومان)
 • مدت زمان: 3 ساعت

بسته کول پارتی (Kool Party)

انتخاب بسته کول پارتی شما را به ستاره کیدزانیا بدل می کند چرا که به مناسبت تولد کودک شما یک رژه مخصوص تولد در شهر کیدزانیا برگزار می شود. این بسته به شما این امکان را می دهد تا در محل اختصاصی خود جشن تولد را برگزار کنید و بازی های مخصوصی به شما و مهمان تان پیشنهاد می شود. خوب است بدانید در مجموع هر روز سه جشن تولد به سبک کول پارتی برگزار می شود.

 • هزینه: 1670 رینگیت مالزی (معادل 2,601,860 تومان)
 • مدت زمان: 2 ساعت

بسته زاز پارتی (Zaz Party)

بسته زاز پارتی شاید ارزان ترین و ساده ترین بسته جشن تولد کیدزانیا باشد؛ اما باز هم می تواند برای کودک شما هیجان بسیاری را به ارمغان بیاورد. با انتخاب این بسته، جشن تولدی کلاسیک برای کودک شما برگزار می شود و بعد از یک ساعت، فرزند شما وقت دارد تا باقی جشن خود را در دیگر بخش های کیدزانیا بگذراند و مثل باقی بچه ها تفریح کند.

 • هزینه: 1100 رینگیت مالزی (معادل 1,713,800 تومان)
 • مدت زمان: 1 ساعت

امکانات کیدزانیا کوالالامپور

کیدزانیا کوالالامپور مانند هر مجموعه تفریحی و سرگرمی دیگر، امکانات مخصوص به خود را دارد که برای آسایش و راحتی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده اند. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مک دونالدز | McDonalds: در طبقه همکف کیدزانیا یک شعبه از مک دونالدز به چشم می خورد که تمام محصولات آن حلال هستند.
 • مرکز اطلاعات | Information Centre: در طبقه همکف و درست پس از ورودی کیدزانیا، می توانید به راحتی مرکز اطلاعات مجموعه را پیدا کنید. در این بخش تمام سوالات خود را با مسوول مربوطه در میان بگذارید و خواهید دید که با روی خوش جواب شما را خواهند داد.
 • کیوسک های اطلاعات | Info Kiosk: کیوسک های اطلاعات می توانند نقشه های کیدزانیا را در اختیار شما قرار دهند و یا شما را درباره نحوه کارکرد و بازی در کیدزانیا راهنمایی کنند. این کیوسک ها را در طبقه همکف مجموعه می توانید پیدا کنید.
 • صندلی های راحتی: صندلی هایی بسیار راحت در طبقه همکف و طبقه بالای کیدزانیا قرار گرفته که به شما امکان استراحتی جذاب را می دهد.
 • وایفای رایگان: هنگامی که کودکان شما در حال بازی و سرگرمی هستند می توانید اوقات فراغت خود را در فضای مجازی بگذرانید و به راحتی از اینترنت پرسرعت و رایگان کیدزانیا استفاده کنید. برای آگاهی از جزییات استفاده از وایفای مجموعه، از کارکنان کیدزانیا سوال بپرسید و یا به مرکز اطلاعات مراجعه کنید.
 • اتاق شیردهی: اگر با کودک نوباوه خود به کیدزانیا رفته اید، طبیعی است که برای غذا دادن و رسیدگی به کودکان‌ به محلی خارج از فضای عمومی احتیاج باشد. اتاق شیردهی در طبقه دوم کیدزانیا این امکان را در اختیار مادران می گذارد تا در فضایی خلوت و به دور از سر و صدا به کودکان خود توجه کنند.
 • اتاق مادر و کودک: اتاق مادر و کودک کیدزانیا جایی‌ست که مادران می توانند برای تعویض پوشک نوزادان از آن استفاده کنند. اتاق مادر و کودک را می توانید در طبقه همکف و طبقه بالای کیدزانیا پیدا کنید.
 • پیشخوان دریافت بلیت آنلاین: در صورتی که بلیت خود را به صورت آنلاین تهیه کرده اید، لازم است به این پیشخوان مراجعه کنید. این پیشخوان را در طبقه همکف کیدزانیا خواهید دید.
 • نمازخانه: برای اقامه نماز می توانید به سراغ نمازخانه کیدزانیا در طبقه همکف بروید.
 • سرویس بهداشتی: خوشبختانه در تمام طبقات شهربازی کیدزانیا سرویس های بهداشتی را به راحتی می توانید پیدا کنید.
 • آسانسور و سطوح شیبدار: در کل مجموعه برای دسترسی به طبقات و بخش های مختلف آسانسور و سطوح شیبدار برای کم توانان جسمی در نظر گرفته شده اند.
 • سطل بازیافت: بازیافت یکی از مهم ترین چیزهایی است که امروزه باید به آن توجه کرد. بنابراین برای دور ریختن آشغال های خود به تفکیک آن ها توجه کرده و از سطل های بازیافت کیدزانیا در طبقه همکف استفاده کنید.
 • خودپرداز: در صورتی که کارت های اعتباری و بین المللی دارید، می توانید از دستگاه خودپرداز کیدزانیا استفاده کنید. این دستگاه در طبقه همکف و درست در کنار باجه بلیت فروشی اصلی قرار دارد.

هزینه های بازدید از کیدزانیا

برای بازدید از کیدزانیا می توانید بلیت های آن را به دو صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری کنید:

1- خرید حضوری: خرید حضوری را می توانید در آخر هفته ها و یا روزهای تعطیل انجام دهید. برای جلوگیری از اتلاف وقت و قطعی بودن خریدتان، توصیه می کنیم قبل از بازدید از کیدزانیا به فکر تهیه بلیت باشید.

2- خرید اینترنتی: خرید اینترنتی را می توانید یک روز تا سه ماه زودتر از روز بازدید انجام دهید.

هزینه بلیت های کیدزانیا به این ترتیب هستند:

سننوع بازدیدکنندههزینه ورودهزینه خرید آنلاین
0 - 1 سالنوزادرایگانرایگان
2 - 3 سالنوپا43 رینگیت مالزی (معادل 66,994 تومان)38.70 رینگیت مالزی (معادل 60,294 تومان)
4 - 17 سالکودک گردشگر89 رینگیت مالزی (معادل 138,662 تومان)80.10 رینگیت مالزی (معادل 124,795 تومان)
7 - 17 سالکودک تابع مالزی36 رینگیت مالزی (معادل 56,088 تومان)
18 - 59 سالبزرگسالان47 رینگیت مالزی (معادل 73,226 تومان)42.30 رینگیت مالزی (معادل 65,903 تومان)
بالای 60 سالکهنسالان36 رینگیت مالزی (معادل 56,088 تومان)32 رینگیت مالزی (معادل 49,856 تومان)

+ در صورتی که کودک شما تابع مالزی است، برای تهیه بلیت تنها به صورت حضوری می توانید اقدام کنید و لازم است کارت مایکد (MyKad) کودکتان را ارایه دهید.

+ اگر شما یا یکی از همراهان‌تان به توجه و مراقبت ویژه ای احتیاج دارید لازم است تا قبل از بازدید با شماره زیر تماس بگیرید و با مسوولان هماهنگی لازم را انجام دهید.

شماره تماس: 9666 2203 603+

ساعات بازدید از کیدزانیا

خوب است بدانید ساعات کار مجموعه کیدزانیای کوالالامپور در طول سال و هفته متفاوت است. به طور مثال دوشنبه ها این مجموعه تعطیل و ساعت بازدید مجموعه در شنبه ها و روزهای تعطیل بیشتر است:

شنبه ها و روزهای تعطیل رسمی: 10:00 - 19:00

یک شنبه تا جمعه: 10:00 - 17:00 (به غیر از روزهای تعطیل رسمی)

دوشنبه ها: تعطیل

ساعت کاری در طی ماه رمضان: 9:00 - 16:00

در نهایت توصیه می کنیم برای اطمینان از ساعت فعالیت کیدزانیا در روز بازدیدتان، چند روز پیش از مراجعه اینجا را ببینید.

(Kelana Jaya) برسانید. در این ایستگاه از روی پل عابر پیاده عبور کنید و در آن سوی خیابان سوار اتوبوس های آی پی سی (IPC Shopping Centre) شوید.

خط ام آر تی (MRT): با خطوط ام آر تی خودتان را به ایستگاه موتیارا دامانسارا (Mutiara Damansara) برسانید. پس از این یک پیاده روی 5 دقیقه ای تا کیدزانیا پیش روی شماست.

تاکسی: از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی مورد استفاده در کلان شهر کوالالامپور، تاکسی ها هستند. تاکسی های کوالالامپور به رنگ قرمز و زرد بوده و به وفور در سطح شهر به چشم می خورند. هزینه ورودی تاکسی 3 رینگیت مالزی (معادل 4,674 تومان) است و به ازای هر 1 کیلومتر، 1.5 رینگیت مالزی (معادل 2,337 تومان) به هزینه کرایه افزوده می شود. در مجموع برای فاصله 16 کیلومتری مرکز شهر تا کیدزانیای کوالالامپور می توان انتظار کرایه ای در حدود 27 رینگیت مالزی (معادل 42,066 تومان) را داشت.

آدرس: مالزی، سلانگور، پتالینگ جایا، شهرستان موتیارا دامانسارا، خیابان هجدهم جالان پی‌جی‌یو 7/5، پیچ NX

Address: Curve NX, 18, Jalan PJU 7/5, Mutiara Damansara, 47810 Petaling Jaya, Selangor, Malaysia

در صورتی که مایلید درباره حمل و نقل عمومی شهر کوالالامپور بیشتر بدانید، به بخش حمل و نقل مطلب زیر مراجعه کنید.

امنیت در کیدزانیای کوالالامپور

امنیت در مکان های مخصوص کودکان خصوصا مجموعه هایی که روزانه پذیرای حجم بالایی از افراد و گردشگران هستند، حرف اول را برای یک شهربازی می زند. این موضوع برای مسوولان و مدیران کیدزانیا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل راهکارهای مختلفی را برای تامین امنیت این مجموعه به کار گرفته اند. از جمله این راهکارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- دستبندهای شناسایی فرکانس رادیویی یا RFID: استفاده از این دستبندها بسیار ساده و مفید است. هر کسی که وارد مجموعه کیدزانیا می شود، ملزم به بستن این دستبندهای خاص است که امکان ردیابی بچه ها به والدین و ردیابی همگی را در اختیار کارکنان و مسوولان کیدزانیا می دهد. خوب است بدانید تنها کارکنان کیدزانیا می توانند این دستبندها را جدا کنند و بنابراین خیال تان از بابت امنیت بچه ها راحت باشد.

2- دسترسی سازمان یافته: برای ورود به کیدزانیا و خروج از آن تنها یک راه ورودی وجود دارد و بنابراین ورود و خروج تمام افراد در این شهربازی تحت نظر کارکنان قرار دارد. البته باید بدانید کیدزانیا به خروجی های اضطراری نیز مجهز است.

3- کارکنان آموزش دیده و حرفه ای: کیدزانیا برای انتخاب کادر خود از کارکنانی حرفه ای بهره گرفته است تا در نقاط مختلف مواظب بچه ها باشند، اوضاع را مدیریت کرده و در شرایط اضطراری همگان را راهنمایی کنند.

توصیه های ما

اگر دوست دارید تا شما هم از کیدزانیای کوالالامپور بازدید کنید، دانستن نکات زیر به کار شما خواهند آمد:

روزهای میان هفته زمان مناسب تری برای بازدید از کیدزانیاست.

قبل از خرید بلیت و انتخاب زمان بازدید، حتما تقویم کیدزانیا را کنترل کنید و مطمئن شوید روز انتخابی‌تان تعطیل رسمی نیست. چرا که در تعطیلات رسمی شلوغی بیشتری در مجموعه کیدزانیا به چشم می خورد.

توصیه می کنیم برای استفاده هر چه بیشتر از وقت تان بلیت تان را از قبل رزرو کنید تا نیازی نباشد در صف بایستید.

در صورتی که امکان خرید بلیت اینترنتی ندارید، توصیه می کنیم پیش از ساعت ده در کیدزانیا حاضر شوید تا برای خرید بلیت کم تر معطل شوید.

پس از دریافت بلیت به طبقه پنج مجموعه بروید تا دستبندهای ایمنی کیدزانیا را دریافت کنید.

حالا می توانید به بانک CIMB مجموعه بروید تا کودکتان 50 کیدزوز خود را دریافت کند.

پس از این دیگر کودک شما به طور رسمی می تواند وارد مجموعه شود و شغل های مختلف را امتحان کند. ولی پیشنهاد ما این است که قدری او را راهنمایی کنید. به مرکز اطلاعات کیدزانیا در طبقه همکف بروید و نقشه مجموعه را دریافت کنید. به این ترتیب به سرعت می توانید محل هر یک از شغل های محبوب و موردنظر کودک تان را بیابید و بی هدف وقت تان را تلف نکنید. همچنین چون شغل های پرطرفدار صف های طولانی تری دارند، کودک تان زودتر به شغل مورد نظرش می رسد.

برخی از سرویس های جذاب کیدزانیا مانند نقاشی روی صورت، ساخت جواهرات و ... نیاز به پرداخت کیدزوز دارند. بنابراین کودک تان را راهنمایی کنید (نه با اجبار!) که علاوه بر شغل های محبوبش به سراغ شغل های پردرآمد هم برود. چرا که علاوه بر پرداخت هزینه سرویس ها، در نهایت برای خرید سوغاتی از فروشگاه کیدزانیا لازم است حداقل 100 کیدزوز داشته باشد.

هنگام ناهار برای بچه ها دو گزینه مختلف وجود دارد: یا می توانند خودشان غذای خوشان را درست کنند و یا همراه شما به مک دونالد طبقه پایین کیدزانیا بیایند و غذا را سفارش دهند. اگر بچه ها دوست دارند در پخت غذای خود سهیم باشند، لازم است به یکی از سه مکان سوشی کینگ (Sushi King)، ماری براون برگرز (Mary Brown Burgers) و یا ایامی برند پیتزاز (Ayamy Brand Pizzaz) بروند.

توجه داشته باشید که کیدزانیا جایی است که قرار است بچه ها برای چند ساعتی مسوولیت زندگی خود را به گردن بگیرند. پس تنها همراه آن ها باشید و با دستورات پی در پی کلافه‌شان نکنید و سعی نکنید دایم در کارشان دخالت کنید. از طرفی هم کاملا آن ها را فراموش نکنید، اگر فکر می کنید دانستن نکته ای کارشان را راه می اندازد از راهنمایی مهربانانه دریغ نکنید؛ اما باز هم دست شان را باز بگذارید تا تجربه کنند و اگر لازم است شکست بخورند. فراموش نکنید شکست هم بخشی از بازی و یادگیری است!

لباس و کفش راحت را فراموش نکنید، چرا که قرار است ساعت ها از این سو به آن سو بروید و شاید مدت ها ایستاده در صف باقی بمانید.

انتشار: 26 اردیبهشت 1397 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 3

به "سفری پر هیجان برای بچه ها در شهربازی کیدزانیا (KidZania) کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری پر هیجان برای بچه ها در شهربازی کیدزانیا (KidZania) کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید