شمار کاربران Spotify افزایش پیدا کرد

گزارش سه ماهه سوم Spotify نشان می دهد که شمار کاربران این اپلیکیشن در این دوره به 87 میلیون نفر افزایش داشته است.

شمار کاربران Spotify افزایش پیدا کرد

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی خبرنگاران؛ اپلیکیشن برتر موبایلی سرویس استریم موسیقی، Spotify آخرین گزارش سه ماهه خود را منتشر نموده است و به نظر می رسد آمار جولای تا سپتامبر 2018 برای دوستداران و مدیران این سرویس موسیقی آشنا باشد. باری دیگر، این کمپانی تأسیس شده در سال 2006 که در حال کوشش است سرویس اپل موزیک را کنار بزند، شمار کاربران جدید قابل توجهی را کسب نموده است که این شمار شامل کاربرانی می گردد که اشتراک پرداخت می نمایند اما روی هم رفته، کمی از درآمد خود را از دست داده است.

با این حال، به نظر می رسد Spotify به سودآوری خود نزدیک و نزدیک تر است چرا که طبق گزارش منتشر شده، 6.8 میلیون دلار از دست رفته این سرویس نسبت به سه ماهه دوم امسال و سه ماهه سوم سال 2017 به صورت قابل توجهی کمتر است. در همین حال، افزایش مشترکان اشتراک پرداز در مقایسه با سه ماهه قبلی چندان چشمگیر نیست زیرا از ماه جولای تا سپتامبر تنها 4 میلیون نفر در سرویس Spotify ثبت نام نموده اند اما رسیدن این افراد به 87 میلیون نفر چیزی حدود رشد 40 درصدی افراد را در مقایسه با آمار سه ماهه سوم سال گذشته نشان می دهد.

به صورت مشابه، مشترکان فعال ماهانه پرداز نسبت به سال گذشته رشد 28 درصدی در آمار خود نشان داده اند و به آمار 191 میلیون نفر رسیده اند اگرچه، این آمار رشد زیادی را نسبت به سه ماهه دوم 2018 نشان نمی دهند چرا که کاربران Spotify در آن دوره 180 میلیون نفر بودند. در نهایت، باید اشاره نمود که Spotify در انتظار آینده ای بهتر برای رقابت خود، می تواند امیدوار باشد.

روی هم رفته، Spotify حدود 1.54 میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال درآمد داشته که 31 درصد رشد را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می دهد. در عین حال، مشترکان اشتراک پرداز این سرویس هم چیزی حدود 1.38 میلیارد دلار برای آن درآمد داشته اند که این میزان هم 31 درصد رشد داشته است. با نگاه به آینده، انتظار می رود این سرویس استریم موسیقی به رشد تدریجی خود ادامه دهد و به آمار بین 199 تا 206 میلیون مشترک فعال ماهانه، 93 تا 96 میلیون مشترک اشتراک پرداز و درآمد مجموعا 1.76 میلیارد دلار در سه ماهه آخر امسال برسد.

لازم به ذکر است، این کمپانی می تواند میزان کمی سود در دوره بین اکتبر تا دسامبر کسب کند اما در همین زمان، یک افت 40 میلیون دلاری هم محتمل خواهد بود. درست همانگونه که Spotify در گزارش خود اشاره نموده، این پیش بینی ها با اطمینان کامل صورت نگرفته اند.

بیشتر بخوانید: همکاری سامسونگ و اسپاتیفای به صورت رسمی شروع شد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شمار کاربران Spotify افزایش پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار کاربران Spotify افزایش پیدا کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید