شروط مجلس برای واردات خودرو

به گزارش مسافرت رو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شرایط چهارگانه واردات خودرو در طرح ساماندهی صنعت خودرو را تشریح کرد. حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح ساماندهی صنعت خودرو گفت: کلیات طرح مذکور که مهم ترین محور آن عرضه خودرو در بورس است در جلسات اخیر کمیسیون صنایع به تصویب رسید.

شروط مجلس برای واردات خودرو

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه متعادل کردن عرضه و تقاضا و همچنین تبدیل کردن خودرو به یک کالای مصرفی از مهم ترین اهداف طرح ساماندهی صنعت خودرو است، اضافه نمود: تمام خودرو های مشمول طرح مذکور باید در بورس کالا عرضه شوند؛ درصورتی که خودرو های مشمول در بورس عرضه نشوند، جرم انگاری می گردد و خریدار مشمول تبصره (1) ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می گردد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در طرح ساماندهی صنعت خودرو به نوعی واردات خودرو نیز مجاز دانسته شده است، در تشریح شرایط واردات آن گفت: طبق این طرح افراد و خودروسازانی می توانند خودرو وارد نمایند که خودرو صادر کردند و معادل آن می توانند خودرو وارد نمایند. همچنین قطعه سازان نیز اگر قطعاتی را صادر نمایند می توانند معادل آن خودرو به کشور وارد نمایند.

فیروزی به همین دلیل، ادامه داد: افراد حقیقی غیردولتی که نفت را خریداری و آن را صادر و به فروش برسانند، می توانند از محل ارز آن، خودرو به کشور وارد نمایند و همچنین اشخاصی که ارز در بیرون از کشور دارند که تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند، می توانند از محل آن خودرو به کشور وارد نمایند.

نماینده مردم فسا در مجلس در تشریح بخش دیگری از طرح ساماندهی صنعت خودرو، بیان نمود: براساس طرح مذکور خودرو های هیبریدی و همچنین خودرو هایی با مصرف سوخت های دوگانه نیز از عرضه در بورس معاف هستند و در واقع با این اقدام خودروساز ها تشویق می شوند که به سمت فراوری خودرو هایی با این شرایط بروند که در این طرح برای تشویق آن ها تسهیلات ارزان قیمتی برای بخش تحقیق و توسعه در اختیار آن ها برای داخلی سازی و کیفی سازی، قرار خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1422

به "شروط مجلس برای واردات خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط مجلس برای واردات خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید