شاهکار تازه بنز، ماشینی که هوای راننده را دارد!

به گزارش مسافرت رو، مرسدس بنز از کابین جدیدترین نسل E کلاس که با کد W 124 شناخته می گردد، رونمایی کرد.

شاهکار تازه بنز، ماشینی که هوای راننده را دارد!

به گزارش خبرآنلاین، سیاست نو مرسدس بنز که تقریبا از نسل نو S کلاس آغاز شد، بر این است که اول کابین خودرو و بعد با فاصله ای، نمای بیرونی و در نهایت کل خودرو رونمایی گردد.

پر شدن کابین از چند نمایشگر به نوترین نسل E کلاس هم رسیده و در این خودرو با هایپراسکرین مرسدس بنز که قبل تر در خودرو های برقی این شرکت مثل EQS و EQE دیده بودیم، روبرو هستیم.

انگار مرسدس بنز در طراحی کابین E کلاس نو قصد نداشته که شلوغ کاری کند و به سادگی اکتفا نموده است.

دریچه های تهویه هوا به جای اینکه به شکل دایره ای و توربینی باشند، تبدیل به شکل خطی و کشیده و فراگیر شده اند؛ به طوری که دریچه مرکزی با دریچه قسمت شاگرد همسو است.

ابتکار نو مرسدس بنز در این کابین، استفاده از دوربین سلفی می باشد. این دوربین فقط در زمانی که خودرو توقف نموده است، قابل استفاده می باشد. عکس گرفتن و فیلمبرداری از امکانات این دوربین است.

طبق معمول مرسدس بنز در طراحی نورپردازی های داخلی، به برترین شکل ممکن عمل نموده است. سیستم نورپردازی فعال که براساس ریتم آهنگ کار می نماید، در این خودرو حضور دارد.

نمایشگر سوم از فناوری کنترل دوگانه نور استفاده می نماید. این فناوری به این شکل است که چشم راننده را کنترل می نماید و اگر حس کند که راننده به نمایشگر سوم نگاه می نماید و ممکن است حواسش پرت گردد، نور آن را به صورت اتوماتیک کم می نماید!

سیستم صوتی برمستر با 17 اسپیکر در این خودرو حضور دارد.

اینکه مرسدس بنز بدون هیچ نگرانی اقدام به استفاده از نمایشگر های بزرگ در بیشتر خودرو های خود می نماید، نشانگر این است که خلاقیت و ابتکاری پشت این کار است و بنز قصد ندارد که طراحی داخلی خودرو، زود و راحت از چشم بیفتد.

احتمالا رونمایی کامل و رسمی E کلاس نو در بهار آینده صورت گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1401 بروزرسانی: 6 اسفند 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2280

به "شاهکار تازه بنز، ماشینی که هوای راننده را دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار تازه بنز، ماشینی که هوای راننده را دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید