سند تحول بنیادین مبنای اساس نامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

به گزارش مسافرت رو، وزیر آموزش و پرورش دریازدهمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور اظهار کرد: مبنای اساس نامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، سند تحول بنیادین خواهد بود.

سند تحول بنیادین مبنای اساس نامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وزیر آموزش و پرورش در یازدهمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور گفت: با توجه به تعدد دستگاه های تربیت کودک و جوابگو نبودن یک نهاد متولی در این حوزه، تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به منظور ساماندهی در این حوزه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی اضافه نمود: دایره وظیفه سازمان تعلیم و تربیت کودک محدود به تعلیم و تربیت در مهدکودک نیست و بر آموزش خانواده برای تعلیم و تربیت کودک در بستر خانواده نیز تأکید داریم.

محسن حاجی میرزایی ادامه داد: خدمات در حوزه تعلیم و تربیت کودک باید در 2 سطح انجام گردد، سطح اول، ارائه خدمت به مخاطب اصلی یعنی همان کودک است و سطح دوم ارائه خدمت به خدمات دهنده است که این سطح از خدمت به تربیت مربی، تعریف استاندارد لازم، تهیه محتوای آموزشی برای تعلیم و تربیت و… اختصاص دارد و از وظایف سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک است.

وی با تأکید بر اینکه چارچوب و مبنای تعلیم و تربیت در سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اظهار کرد: سند تحول بنیادین صرفاً مربوط به حوزه آموزش و پرورش نیست چرا که سند تحول بنیادین، سند تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1494

به "سند تحول بنیادین مبنای اساس نامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند تحول بنیادین مبنای اساس نامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید