بزرگان فولاد زیر یک سقف

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران : سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری دهمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران به ابتکار گروه رسانه ای دنیای اقتصاد برگزار می گردد.

بزرگان فولاد زیر یک سقف

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن رستوران با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران در این همایش کوشش خواهد شد تا با ارائه تحلیل های دقیق از شرایط حال و آینده صنعت فولاد، فرصت ها و تهدیدهای این صنعت شناسایی گردد. علاوه بر این، با دعوت از چهار گروه اصلی تحلیلگران و فعالان بازار فولاد، سرمایه گذاران، تامین نمایندگان و صاحبان تکنولوژی و فراورینمایندگان برتر در این همایش، مکانی برای تبادل اطلاعات همه بازیگران این صنعت فراهم می گردد.

تهران سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برای دهمین دوره متوالی میزبان بزرگان صنعت فولاد است. همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار بزرگ ترین همایش معدنی خاورمیانه است که به ابتکار گروه رسانه ای دنیای اقتصاد برگزار می گردد. در این همایش از چهار گروه اصلی تحلیلگران و فعالان بازار فولاد، سرمایه گذاران، تامین نمایندگان و صاحبان تکنولوژی، فراورینمایندگان برتر دعوت شده تا در تعامل با تصمیم گیران، فراورینمایندگان، صاحب نظران و فعالان بازار فولاد بستری مناسب برای جذب سرمایه گذاری و برطرف تنگناهای این صنعت ایجاد نمایند. در 9 دوره گذشته برگزاری این همایش کوشش شده تا با ارائه تحلیل های دقیق از شرایط حال و آینده صنعت فولاد، فرصت ها و تهدیدهای این صنعت شناسایی گردد. این همایش فرصت و بستری برای کشف بازارهای جدید و همکاری با شرکت های خارجی فعال در صنعت فولاد حتی در دوره های تحریم را در طول سال های گذشته فراهم نموده است. کوشش دولت های مختلف برای توسعه صنعت فولاد، این صنعت را به عنوان یکی از پیشران های صنعتی مطرح نموده است و برنامه رسیدن به ظرفیت 55میلیون تن فولاد در سال تا افق 1404، نشان از اهمیت آن برای تصمیم گیران دارد. بر این اساس، گروه رسانه ای دنیای اقتصاد همچون سنوات گذشته کوشش دارد تا با برگزاری این گردهمایی متشکل از مقامات دولتی و فعالان مالی در بخش خصوصی، مکانی برای تبادل اطلاعات برای بازیگران اصلی این صنعت فراهم کند. از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه این همایش (سه شنبه یکم بهمن ماه)، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، محمد ابکا رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی بین المللی فولادتکنیک، علیرضا بختیاری مدیرمسوول گروه رسانه ای دنیای اقتصاد و سروش فولادچی دبیر همایش و مدیر مرکز همایش های گروه رسانه ای دنیای اقتصاد است. از سوی دیگر، در بعد از ظهر روز اول همایش مهدی کرباسیان، یحیی آل اسحاق رئیس هیات مدیره هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس، داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، فردوس باقری مدیرعامل توسعه تجارت الکترونیک نگین توسن و Han Dong رئیس دانشکده علوم و مهندسی مواد دانشگاه شانگهای و قائم مقام پیشین موسسه تحقیقات آهن و فولاد سخنرانی خواهند داشت.

در این همایش برگزاری سه نشست تخصصی با موضوع تعامل متقابل دو حوزه سنگ آهن و فولاد، هم افزایی و چالش ها، آنالیز مهم ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته و صادرات، چالش های داخلی و تحریم های بین المللی نیز پیش بینی شده است. در نشست تعامل متقابل دو حوزه سنگ آهن و فولاد، هم افزایی و چالش ها مصطفی موذن زاده؛ حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مهرداد اکبریان رئیس انجمن فراورینمایندگان و صادرنمایندگان سنگ آهن ایران، منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن ایران حضور دارند. این نشست در روز اول همایش (سه شنبه یکم بهمن ماه) از ساعت 11 تا 13 در سالن خواجه نصیر مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می گردد. در روز اول همچنین برگزاری نشست دیگری از ساعت 16 تا 18 با عنوان آنالیز مهم ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته پیش بینی شده است. در این نشست جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، حامد سلطانی نژاد مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و سروش فولادچی مدیر مرکز همایش های گروه رسانه ای دنیای اقتصاد (مجری میزگرد) حضور دارند. در روز دوم همایش نیز برگزاری نشست صادرات، چالش های داخلی و تحریم های بین المللی پیش بینی شده است. حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، علی شکرریز مدیرعامل شرکت پارس دیبا بنیان و محسن جلال پور رئیس پیشین اتاق بازرگانی ایران از اعضای اصلی این نشست تخصصی هستند. این نشست در سالن خواجه نصیر مرکز همایش های صدا و سیما از ساعت هشت و نیم صبح در روز چهارشنبه دوم بهمن ماه برگزار می گردد. براساس سنوات گذشته اولین روز همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران به سخنرانان بزرگ این صنعت اختصاص دارد و پس از آن کارگاه های آموزشی از سوی شرکت های برتر در بخش های مختلف در روز دوم همایش برگزار خواهد شد. صندلی صنعت فولاد در توسعه پایدار، تحلیل بازار محصولات فولادی تخت کشور و آنالیز پتانسیل های توسعه، معرفی سامانه یکپارچه برنامه ریزی و کنترل فراوری در صنایع فولاد IPSO، تحول دیجیتال در صنعت و پایش طرح جامع فولاد کشور عناوین کارگاه آموزشی این همایش است. دهمین همایش فولاد یکم و دوم بهمن ماه 98 با هفت محور پایش طرح جامع فولاد بر اساس شرایط کنونی، صادرات در مواجهه با چالش های بین المللی و داخلی؛ استفاده از ظرفیت تهاتر، فروش داخلی؛ بورس کالا؛ مسائل و راهکارها، برنامه عملیاتی احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس؛ مسوولیت ها و اختیارات، بومی سازی و رونق فراوری در صنعت فولاد، انرژی، آب، محیط زیست و اقتصاد چرخه ای در بهره وری صنایع فولاد و سنگ آهن و بهره وری، نوآوری و تکنولوژی؛ ارتباط موثر و کارآمد صنعت و دانشگاه و اثرات مالی آن برگزار می گردد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند با شماره تلفن های 42710180 و 42710186 تماس بگیرند یا به وب سایت https://events.den.ir مراجعه نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 805

به "بزرگان فولاد زیر یک سقف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگان فولاد زیر یک سقف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید