سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری: اتهامات آیان بررسی می شوند

به گزارش مسافرت رو، سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری از عزم خود برای حضور در انتخابات این فدراسیون در سال آینده خبر داد ولی گفت ممکن است برای سمت ریاست نامزد نشود.

سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری: اتهامات آیان بررسی می شوند

به گزارش مسافرت رو و به نقل از Insidethegames، هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از اتهاماتی که یک شبکه آلمانی نسبت به فدراسیون جهانی وارد و آن را به دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی متهم کرد، تشکیل جلسه فوق العاده داد و بعد از تعلیق تاماش آیان، اورسلا پاپاندرئا نایب رییس فدراسیون جهانی و رییس فدراسیون وزنه برداری آمریکا را به صورت موقت و تا ماه آوریل جانشین آیان کرد.

پاپاندرئا که رئیس کمیسیون وزنه برداری زنان نیز است گفت در صورتی که بداند در پست دیگری مفید خواهد بود، نامزد آن پست می شود. او در همین رابطه گفت: من برنامه دارم که برای انتخابات سال آینده نامزد شوم ولی نه لزوما برای پست ریاست. من فقط می خواهم هنوز هم بتوانم برای این ورزش مفید باشم.

پاپاندرئا همچنین عنوان کرده است که برنامه دارد وزنه برداری را در آفریقا و آسیا و کشورهای دیگری که در آنها این رشته ورزشی در سیطره مردان بوده است را در بخش زنان تقویت کند. به همین خاطر در اولین سفر خود که ماه آینده به ازبکستان خواهد بود، او درباره برنامه هایش خصوصا تقویت رشته وزنه برداری در زنان صحبت خواهد کرد.

اولین کار او شناسایی و توصیه کارشناسان مستقل در زمینه مبارزه با دوپینگ و امور مالی است که در پی آن انتصاب ها در هیئت اجرایی به تصویب می رسد. در همین رابطه او ادامه داد: اول باید دید اتهاماتی که وارد شده است صحت دارند یا خیر. من نمی خواهم پیش داوری داشته باشم و باید این اتهامات بررسی شوند. بدون هیچ گرایش سیاسی و داشتن رفیق در فدراسیون جهانی، کمیسیون باید بررسی کند که این اتهامات تا چه اندازه درست است.

پاپاندرئا گفت که این کمیسیون لیستی از کارشناسانی را که در مورد سایر فدراسیون های بین المللی و ارگان های ملی تحقیق کرده اند، استخراج می کند و از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، آژانس بین المللی تست و IOC در جایی که مناسب می بینند کمک می گیرند.

به گزارش مسافرت رو، آیان 81 ساله از سال 1976 ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری را برعهده داشته است. آیان هدف اصلی یک مستند تلویزیونی آلمانی به نام Secret Doping - Lord of the Lifters بود که توسط شبکه ARD در پنجم ژانویه پخش شد، و اتهاماتی مربوط به فساد را که کمیته بین المللی المپیک (IOC) آن را بسیار جدی و نگران کننده توصیف کرد، پخش کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 856

به "سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری: اتهامات آیان بررسی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست فدراسیون جهانی وزنه برداری: اتهامات آیان بررسی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید